"היה חשוב מאוד להחזיר את הכדורסל"

רמי כהן על עזיבת תומר גינת לצרפת: "מאוד שמחים בשבילו". הקפטן: "כרגע רק הפועל ת"א בראש שלי". יאניס קסטריטיס: "כולנו מתרגשים לחזור לעבוד"

10/06/2020

שבוע וחצי לפני חידושה של ליגת ווינר סל, ערכה הערב (רביעי) הפועל "SP מצר" ת"א מסיבת עיתונאים מקוונת, בה נכחו היו"ר רמי כהן, המאמן יאניס קסטריטיס והקפטן תומר גינת, שהודיע היום לקבוצה שיעבור לשחק בתום העונה הנוכחית בפאריס לבלואה הצרפתית.

"אנחנו שמחים להיות פה, היה חשוב לנו מאוד להחזיר את הכדורסל", אמר כהן בפתח דבריו, "פעלנו רבות בשביל לעשות את זה והצלחנו לגבש קבוצה שאנחנו אוהבים, עם הרבה חבר'ה שהיו ומספר מצטרפים חדשים. חזרנו להיות ביחד וזה כיף לנו".

"כולנו מתרגשים לחזור לעבוד, אנחנו מתאמנים כבר עשרה ימים ויש לנו עוד שבוע וחצי", הוסיף המאמן קסטריטיס, "אנחנו כאן כי אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים". על עזיבתו של גינת: "אנחנו מאוד גאים בו. אני חושב שתומר הוכיח את היכולות, אני מאחל לו בהצלחה בהמשך. כרגע הוא איתנו עדיין ואנחנו שמחים על כך".

כהן נשאל על השפעת חידוש העונה הנוכחית מבחינת ההכנות לעונה הבאה: "אם היינו הולכים לעונה הבאה אחרי השבתה של חצי שנה, היה קשה מאוד להניע את הגלגלים. כרגע זה אמור להיות קל יותר. השאיפה היא שנוכל להכניס קהל למגרשים. ברמת החזרה לשיגרה, אנחנו מקווים שהכל יהיה בסדר ונוכל לשחק כדורסל. בשלב הבא נדבר גם על קהל, קיווינו שזה יקרה מהיום הראשון וזה גם נראה הגיוני לפני שבועיים, אבל כרגע פחות".

על הפרת הבידוד של ג'ורדן המילטון אתמול: "הביקורת שלי הייתה כלפי הניסיונות לחבל בחזרה לשחק כדורסל. ברור שכולם רוצים לעשות את השיגרה יותר נוחה. ג'ורדן עשה טעות, הוא אמנם לא הלך למסיבה או בר, אבל הוא נענש ואנחנו נענשנו. ממשיכים הלאה".

גינת על המעבר לצרפת בעונה הבאה: "אני שמח ומתרגש, אבל עכשיו זה לא הזמן לדבר על זה. יש לי חודש וחצי בהפועל ת"א, שזה הבית שלי וזה הדבר היחיד שאני מתרכז בו כרגע. כשיגיע הזמן לעשות סיכומים, אני אדבר. כרגע רק הפועל ת"א בראש שלי. אני מתרגש מאוד מחזרת הליגה ומחכה כבר למשחק הראשון".

על תקופת האימונים הקצרה ועומס המשחקים, אמר הפורוורד: "מבחינה אישית, אני יכול להגיד שעשינו כל מה שאנחנו יכולים כדי לשמור על הגוף שלנו. אני מקווה שלא נראה פציעות בהמשך העונה. אחרי תקופה כל כך ארוכה שלא מתאמנים וחוזרים לאינטנסיביות גדולה, הסיכון קיים, אבל נעשה את המקסימום ונקווה שכולם יסיימו את העונה בריאים".

כהן נשאל על עזיבת הקפטן: "ברכות לתומר, אנחנו מאוד שמחים בשבילו. הכל היה גלוי ועל השולחן. היה לנו ברור שאם תומר ישחק בארץ, זה יהיה רק בהפועל. מצד שני, ידענו על העניין בו בחו"ל. כשהוא הודיע לי שהוא מצא קבוצה לשביעות רצונו, אני מאוד שמחתי בשבילו. אני מאחל לנו שיהיו לנו הרבה קפטנים כמוהו בהמשך".

ברגע האחרון: הפועל מבטיחה מקום בפלייאוף

ברגע האחרון: הפועל מבטיחה מקום בפלייאוף

13/07/2020
הקרב האחרון של העונה הסדירה

הקרב האחרון של העונה הסדירה

12/07/2020
בשיניים ובציפורניים - צעד נוסף לפלייאוף

בשיניים ובציפורניים - צעד נוסף לפלייאוף

11/07/2020