מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "לעלות למגרש שוב כשחקן הפועל? צמרמורות"

"לעלות למגרש שוב כשחקן הפועל? צמרמורות"

הטירוף שהיה סביבו לאחר החתימה, העונה הקרובה, השינוי שעבר מהקדנציה הקודמת וגם - מהי הרוח החדשה אותה הוא רוצה להביא איתו למועדון? מספר 41 (שוב) באדום - תומר גינת, בריאיון לאתר

12/07/2022
רגע לפני שתומר נכנס לאולם להיפגש איתנו - הוא עצר על הדשא, שלף את הפלאפון, צילם את האולם, הוסיף אימוג'י של בית והעלה לסטורי. בדרך לחדר ההלבשה, שם נערך הריאיון, הוא עוד מספיק להתעדכן עם אנשי האולם על הלו"ז לתקופה הקרובה. תומר גינת מרגיש הכי בבית בעולם, כאילו כלום לא השתנה.
אנחנו שלושה שבועות מהיום שחתמת, מאז הספקת לעבור טירוף ריאיונות ואז חלון נבחרת קצר. הספקת בכלל לעכל את מה שעבר עליך?
 
לא לגמרי, אבל אני כן מאוד שמח על המקום שאני נמצא בו, אני מרגיש שלם ובטוח עם ההחלטה ואין לי ספק שניקח את הקבוצה ואת המועדון למקומות טובים ביחד.
 
 
ביום שישי האחרון הוגרלנו לבית B ביורוקאפ ונפגוש בין היתר את מי שהייתה "היריבה העירונית" שלך בשנתיים האחרונות. איך ההיכרות שלך עם הקבוצות נגדן נשחק? מה חשוב לך להעביר לשאר השחקנים לקראת ההשתתפות באירופה?
 
מאוד רציתי לחזור לפריז, אני שמח על ההזדמנות לבקר שם, ביקור בלונדון זה אף פעם לא רע וגם ושמעתי שגם בהמבורג מחכה לנו חוויה מרגשת. יש לא מעט קבוצות ששיחקתי נגדן בעונה האחרונה ובזו שלפניה. היורוקאפ הוא מפעל מאוד מתאגר, בטח בשיטה בה הוא משוחק ונצטרך להיות עקביים לאורך העונה. יהיה עומס גדול, מעט זמן להתאמן ונסיעות קשות ואני שמח שיש בקבוצה הרבה שחקנים שעברו את זה. נצטרך להיות מגובשים, ליהנות ביחד ואני מקווה שנעשה עונה טובה.
 
 
מה תומר שאנחנו יושבים מולו עכשיו שונה מתומר שעזב את הפועל? מקצועית ואישית.
 
וואו שונה ממש! הרבה יותר בוגר, הרבה יותר מבין, מכיר את עצמי ואת המשחק הרבה יותר טוב. היום אני יודע מה אני יכול לעשות ומה פחות, במה אני טוב ובמה פחות, למדתי לעבוד יותר חכם ונכון. אני מרגיש שאני הרבה יותר מסודר ואחראי, עברתי שינוי גדול ואני מקווה שאני אצליח להביא את עצמי ואת הדברים שלמדתי בשנתיים האחרונות להפועל ולמגרש.
 
 
במספר ראיונות לאחר החתימה דיברת על הצורך והרצון שלך לקחת חלק בשינוי האופי של המועדון ושינוי ההסתכלות שלו על עצמו. מאז שחתמת - אתה רואה שינוי מהקדנציה הקודמת? מה עוד צריך לעשות לדעתך?
 
אמרתי לא פעם שאני פחות מתחבר לגישה של "נולדנו לסבול", לא אצלנו ולא בכדורגל. הפועל תל אביב זה מועדון ענק, האוהדים והשחקנים תמיד צריכים לשאוף שתהיה להם הקבוצה הכי טובה שיכולה להיות. אני חושב שהשנה נצטרך לשנות את צורת החשיבה ולהתאים אותה למועדון בסדר גודל שלנו. אנחנו קבוצה מצויינת, באנו לנצח, להיות ביחד וליהנות ואנחנו נעשה את זה.
 
 
כמה אתה מחכה לשתף עם בר פעולה באדום על הפרקט?
 
פששש מלא! זה הכי כיף שיש. בר ואני חברים טובים, מעבר לכדורסל, אנחנו מדברים על הכל. רגע אחריי שהודעתי להפועל שאני חוזר - התקשרתי לבר והדבר הראשון שאמרתי לו בשיחה זה: "אתה נוחר בלילה?". ברור שהוא יהיה השותף לחדר שלי. כבר שש שנים אנחנו מחכים לרגע שיסתדר לנו לשחק ביחד (חוץ מבנבחרת שזה כמה ימים בשנה) וזה שזה קורה פה בהפועל זה פשוט חלום שמתגשם. אני לא יכול לחכות לעלות איתו למגרש באימון הראשון ולצאת איתו למלחמה בכל משחק איפה שלא נהיה. הוא בן אדם שהייתי לוקח איתי לכל מקום, בחיים ובכדורסל. אני שמח שהוא פה יחד איתי ונעשה הכל כדי להוביל את הקבוצה להישגים.
 
 
למה הכי התגעגעת בת"א?
 
שאלה מעולה. בעיקר לאווירה בעיר, לתחושה של הבית. החברים, המשפחה שקרובה, הנסיעות באופניים - הכל מרגיש לי נכון, חזרתי למקום שלי. 
 
 
האולם הולך להיות מלא בכל משחקי הבית שלנו העונה, כמה אתה מחכה לזה? מה חשוב לך להגיד לקהל לקראת העונה הקרובה?
 
חשוב לי שיבינו שאנחנו הולכים לעונה מאוד ארוכה ועמוסה במשחקים וכמו בכל עונת כדורסל יהיו לנו רגעים טובים יותר ופחות טובים. נצטרך את האוהדים יחד איתנו על הסירה הזו. אולם מלא באוהדי הפועל שווה לנו המון בכל משחק וכשאני חושב על הרגע הראשון בו אעלה למגרש כששחקן הפועל תל אביב אני מקבל צמרמורת. אני מחכה לזה וחושב על זה המון.
 
 
החמישייה:
 
1. השחקן הכי טוב ששיחקת איתו: ג'ורדן מקריי
2. השחקן שאתה הכי מחכה לשחק איתו: בר טימור
3. הסרט האחרון שראית: "אספן העצמות" עם דנזל וושינגטון
4. השיר האהוב עליך של הפועל: מיום הולדתי אני כולי שלך
5. אם לא היית שחקן כדורסל היית: פסיכולוג
מצע בחירות 2022 - אורי ארבל

מצע בחירות 2022 - אורי ארבל

09/08/2022
מצע בחירות 2022 - תמר נחמן

מצע בחירות 2022 - תמר נחמן

08/08/2022
מצע בחירות 2022 - עמרי מורן

מצע בחירות 2022 - עמרי מורן

08/08/2022