מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "כולנו כאן כדי להילחם על תארים"

"כולנו כאן כדי להילחם על תארים"

הפגרה, הצעת הנישואין, הציפיות לקראת העונה המתקרבת, העתיד בהפועל וגם: איך קולעים שלשה לא רק בדרבי? עידן זלמנסון בריאיון לאתר הרשמי

19/07/2022
19.7.21 - בדיוק היום לפני שנה, עידן זלמנסון הגיע לאולם וחתם על החוזה בהפועל. #זמןשלמספרים - בעונה הסדירה הוא קלע 9.3 נקודות למשחק למשחק ולקח 5.7 ריבאונדים. בפלייאוף הוא העלה הילוך וקלע 15 נקודות למשחק והוסיף 5.3 ריבאונדים.
 
אבל זלי ממש לא מסתפק בזה - הוא מכוון גבוה יותר, הוא בעיקר רוצה להיות יציב יותר. ישבנו איתו היום לשיחה ושמענו ממנו על ההכנות לעונה המתקרבת, הצעת הנישואין המרגשת לקרולינה - וגם קיבלנו הבטחה: "נשחק מול קבוצות ברמה מאוד גבוהה ביורוקאפ ויהיה לנו קשה, אבל גם להן - הקבוצות האלה עוד לא פגשו את הקהל של הפועל".
 
 
טוב אז… איך הפגרה שלך עד כה?
 
בגלל הנבחרת לא היה לי הרבה זמן לנוח. אני עושה הרבה עבודה פיזית באימונים אישיים ומגיע לאימוני הרשות שיש לנו בהפועל, עד תחילת האימונים הרשמית באמצע/סוף אוגוסט.
 
 
בתחילת החודש הצעת נישואין לקרולינה, זוגתך, ספר קצת על הצעת הנישואין - כמה התרגשת? כמה זמן תכננת את זה?
 
תכננתי את ההצעה בערך שלושה חודשים, למרות שכבר בספטמבר ידעתי שזה יקרה הקיץ. לפני ההצעה התייעצתי עם תומר (גינת), שאלתי אותו איך זה מרגיש והוא אמר לי שאני לא אצליח לדבר ולהגיד את מה שאני רוצה ושלא משנה כמה אתכנן את זה בראש - הכל יתבלבל לי. זה בדיוק מה שקרה. גם קרולינה לא הצליחה באמת לדבר ואני עד היום לא יודע אם היא אמרה לי כן או לא (צוחק), היה מרגש מאוד ואני מאושר.
 
 
 
כולנו מתרגשים מאוד לקראת ההשתתפות ביורוקאפ, איך אתה מרגיש לקראת זה?
 
זה צעד אדיר למועדון, זה עוזר ויעזור לנו בהתקדמות שלנו כמועדון. אני חושב שרואים את זה באיך שהקבוצה נבנית, יש כאן קבוצה טובה שתילחם בכל משחק ותהיה תחרותית מול כל קבוצה ביורוקאפ. אנחנו נשחק מול קבוצות ברמה מאוד גבוהה - טופ ליגה ספרדית וטורקית, יש עוד קבוצות מצויינות מליגות נוספות באירופה ויהיה קשה, אבל הקבוצות האלה עוד לא פגשו את הקהל של הפועל, אני מקווה שהשחקנים שיבואו נגדנו לא יראו סרטונים של הקהל שלנו ביוטיוב, הם לא יודעים מה מחכה להם… זה יתן לנו יתרון מסוים. היורוקאפ ירים את המועדון וחשוב שנבסס את המעמד שלנו באירופה.
 
 
כשחקן עם ניסיון בקבוצות שמשחקות בשתי מסגרות, מה חשוב לך להעביר לשאר השחקנים? 
 
חשוב לזכור שזו עונה ארוכה מאוד, אין זמן אחרי הפסדים לשקוע לזה יותר מדי וגם לא לחגוג אחרי ניצחונות. אלו התאמות שאנחנו חייבים לעשות. חשוב שנעבוד גם על הכימיה בינינו ונבנה כאן חדר הלבשה איכותי ובריא כך שנעבור את המסעות האלה בצורה חלקה. יש לנו המון יעדים להשיג השנה - באירופה, בליגה ובגביע. אני בטוח שעם הסגל שנבנה ועם ההמשכיות שיש פה אנחנו יכולים לעשות הכל.
 
 
בדומה לקבוצה, גם לך היו בעונה שעברה לא מעט עליות וירידות. מה אתה רוצה לעשות העונה יותר טוב מהעונה הקודמת?
 
אני רוצה להיות יציב יותר, בטוח שיהיו משחקים יותר טובים ופחות טובים, אבל חשוב לי שגם במשחקים הפחות טובים, המשחקים שבהם הכדור פחות נכנס, אצליח להשפיע במקומות אחרים במשחק ולעזור לקבוצה. 
 
 
איך קולעים שלשות לא רק בדרבי?
 
(צוחק) ג'ייקובן עדיין ייקח את רוב השלשות אבל אני אנסה לדייק יותר בשלי.
 
 
איך אתה רואה את העתיד של המועדון והחלק שלך בו?
 
אני ובעצם כולנו כאן כדי להמשיך להילחם על תארים, להיות בצמרת של הכדורסל הישראלי ולעשות משחקים טובים באירופה. אני רוצה שאוהדים יראו שהמועדון מתקדם. חשוב לי שהמועדון הזה יהיה איפה שהוא צריך להיות. נראה שאנחנו במסלול נכון בדרך למקומות טובים.
 
 
מה הפועל של העונה צריכה לעשות כדי שתהיה עוד קפיצת מדרגה?
 
בניגוד למה שקרה בעונה שעברה, חשוב שנפתח את הליגה בצורה טובה. בעונה שעברה סחבנו על הגב את הפתיחה הלא טובה שלנו וזה הפריע לנו בהמשך. אני בטוח שעם השחקנים שכבר הצטרפו אלינו וביחד עם אלו שעוד יצטרפו בהמשך, נוכל לפתוח בצורה טובה - מוכנים ובכושר. מעבר לזה, חשוב שבתקופות הפחות טובות, נישאר ביחד, לא נהיה יותר מדי בלחץ ונבין שזה חלק מהעונה. נישאר ממושמעים לצוות המקצועי ולמעטפת הטובה שיש פה מסביבנו וזה יסחוב אותנו קדימה וישמור עלינו.
 
 
האולם כבר סולד אאוט בליגה וגם מכירת המנויים ליורוקאפ מתקדמת יפה. הקהל בטירוף לקראת עונת 22/23 - איך אתה מסכם את החיבור ביניכם עד כה?
 
מטורף! מאוד התחברתי לקהל. האנרגיות שאנחנו מקבלים מהם, גם בבית וגם בחוץ, נותנות לנו בוסט אדיר על המגרש. זו חוויה אדירה, כל פעם מחדש. אנחנו כשחקנים יודעים שהקבוצה הזאת, הפועל  - זה קודם כל הקהל. הכל שלהם ובשבילם ובלעדיהם אין לנו מה לחפש בעסק הזה. אין דבר שאנחנו רוצים יותר מלשמח אותם ולתת להם רגעי אושר. זה קצת התפספס לנו עם הגביע ובעוד מקומות - אבל אני בטוח שבעונה הקרובה, בטח עם הסולד אאוט שיש פה, נגיע לגבהים חדשים. אנחנו הולכים ביחד לכיוון טוב.
 
 
החמישייה:
 
1. מה החיסרון הכי גדול בלהיות 2.07? טיסות
2. עם יד על הלב, אנה זק או נועה קירל? לפני כולן בפער זאת קרולינה, ארוסתי, אבל אם חייב לבחור… אנה זק.
3. מי מהסגל הכי מתאים להיות ראש ממשלה? קסבייר, הוא בא נקי, בלי דעות קדומות, שיוביל אותנו לאן שהוא חושב.
4. חתונה בחמישי בערב או בשישי צהריים?  חמישי בערב קרנבל
5. מה הדבר שאתה הכי מחכה לו בעונה הקרובה? לזכות בתואר עם הפועל
מצע בחירות 2022 - אורי ארבל

מצע בחירות 2022 - אורי ארבל

09/08/2022
מצע בחירות 2022 - תמר נחמן

מצע בחירות 2022 - תמר נחמן

08/08/2022
מצע בחירות 2022 - עמרי מורן

מצע בחירות 2022 - עמרי מורן

08/08/2022