מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "רוצה להלהיב את הקהל"

"רוצה להלהיב את הקהל"

המקום בו גדל, חוויות מה-NBA, האוכל בנמל יפו והעונה המתקרבת - אקסבייר מנפורד בריאיון ראשון לאתר הרשמי

25/08/2022
אקסבייר מנפורד נמצא בישראל רק שבוע וחצי וכבר מרגיש בבית. הוא הספיק לבקר יחד עם אמו וילדיו הקטנים בנמל יפו ובים המלח ואפילו סיפר שהוא מצפה ללמוד מילים בעברית בקרוב. רגע לפני שהוא עולה לעוד אימון, שמענו ממנו על הטיפ שנתן לו קובי ברייאנט, הדברים שחשוב לו להביא למגרש ועל מה הפועל חייבת לשים דגש כקבוצה. אקסבייר מנפורד בריאיון מיוחד לאתר הרשמי.
 
 
אנחנו מדברים שבוע וקצת אחרי שנחתת בישראל, איך ההסתגלות למדינה ולמועדון?
 
לפני שהגעתי הנה שמעתי המון דברים טובים על תל אביב ועל ישראל. אני מרגיש שאני מתאקלם כאן בצורה נהדרת. הלכתי כבר לים כמה פעמים עם המשפחה שלי שכאן איתי, היינו גם בים המלח וזו הייתה חוויה מיוחדת, זה מטורף לחשוב שזה המקום הכי נמוך בעולם. אני אוהב את מזג האוויר כאן. חשוב לי שהילדים שלי יחוו את החוויה הזו. קיבלו אותי במועדון בזרועות פתוחות ואני שמח על כך. יש פה מעטפת נפלאה ואנשים נהדרים ואני מחכה שהעונה תתחיל. 
 
 
בוא נלך קצת אחורה. ספר לנו קצת על המקום בו גדלת ועל המשפחה שלך ואיך התחלת לשחק כדורסל?
 
גדלתי בהילסייד, ניו ג'רסי. יש לי אח צעיר ושני בנים. מגיל קטן אני זוכר את אבא ודוד שלי פשוט שמים לי כדור ביד. תמיד זרקתי לסל בחצר וחלמתי להפוך לשחקן כדורסל מקצועי. השקעתי, התמדתי ואני שמח שהגשמתי את זה. 
 
 
ספר קצת על החוויה מהתקופה שלך ב-NBA
 
זו הייתה חוויה מדהימה! זה כל מה שחלמתי עליו כילד. להגיע לשם ולשחק נגד שחקנים שהסתכלתי עליהם 
בהערצה מוחלטת, זה שינה לי את החיים. הייתה לי הזכות לשחק נגד קובי בראיינט והייתי בקבוצה עם וינס קרטר. במשחק נגד קובי התרגשתי מאוד. איבדתי קצת פוקוס בגלל זה והוא מצד אחד ניצל את זה על המגרש אבל גם דאג לזרוק לי מילים שיעודדו אותי ואמר לי "פשוט תהיה אתה ותשחק את המשחק שלך. יש סיבה לזה שאתה פה".
 
 
קראנו הרבה עליך כשחקן וכמובן שאוהדים כבר חרשו על הסטטיסטיקות, אבל אין כמו לשמוע את השחקן עצמו. ספר לנו מה אתה מביא להפועל? מה אנחנו הולכים לקבל?
 
המטרה המרכזית שלי היא כמובן לעזור לקבוצה לנצח כמה שיותר משחקים. אני כאן לעשות מה שהמאמן יבקש ומה שהקבוצה תצטרך ממני, לא משנה מה זה - אני אעשה זאת כדי שננצח. אני רוצה לעזור לחברים שלי לקבוצה להיות מעורבים ולהלהיב את הקהל. ראיתי סרטונים של הקהל וראיתי את התשוקה שלהם לקבוצה. אין לי ספק שזה ידחוף אותי ואת החברים שלי לקבוצה לכיוונים טובים. אני אוהב את זה. 
 
 
מה התחביבים שלך מחוץ לאימונים? 
 
אני אוהב ללכת לחוף, לטייל. הייתי כבר בנמל יפו ואהבתי את המקום והאוכל שם.אני גם אוהב לבשל למשפחה שלי.
 
 
אנחנו הולכים לעונה צפופה עם הרבה מאוד משחקים, בליגה, באירופה ובהמשך גם הגביע. כשחקן בעל ניסיון, מה לדעתך המפתח כדי לעשות עונה טובה?
 
לשחק ביחד כקבוצה ולהכיר את התפקידים של כל אחד. אנחנו חייבים לשחק הגנה חזקה. יש הרבה כישרון בליגה הזו ובטח ביורוקאפ אז נהיה חייבים להשקיע הרבה מאמץ בהגנה. אני מאוד בטוח לגבי ההתקפה שלנו, יש לנו הרבה אופציות התקפיות.
 
 
החמישייה:
1. סרט אהוב: יש לו את זה (He Got Game)
2. אם לא הייתם כדורסלן היית: אסטרונאוט
3. מקום אהוב בעולם: ברצלונה, אבל תל אביב בהחלט נותנת פייט 
4. בטיסה: חלון או מעבר: חלון
5. מודל לחיקוי: אלן אייברסון, הוא שינה את הכדורסל.
הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

07/10/2022
מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

07/10/2022
"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

06/10/2022