מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "אני מרגיש לגמרי בבית"

"אני מרגיש לגמרי בבית"

ההסתגלות המהירה, ההכנות לעונה העמוסה, השוני בלשחק שני משחקים בשבוע וגם: מה הוא מגדיר כהצלחה? מאמן הכושר שלנו, אנדראה קבאלרי, בריאיון לאתר הרשמי

07/09/2022
כשפנינו לאנדראה וביקשנו לקבוע ריאיון התשובה שלו הייתה "אני פה, באולם, מהבוקר עד הערב. מתי שתרצו". הוא מגיע בבוקר, בונה תוכניות אישיות לכל שחקן, מוציא דוחות ומעקבים וחי את הקבוצה והשחקנים כל יום - כל היום. בשיחה עם מבטא איטלקי שמענו ממנו על החיבור לישראל ("אהבה ממבט ראשון"), המטרות עד לתחילת העונה ואיזה שחקן של קבוצתו האהודה מילאן הוא מעדיף, קאקא או מלדיני?
 
ספר לנו קצת עלייך. מאיפה באת? איך הגעת למקצוע הזה? איפה עבדת עד היום?
 
גדלתי קרוב למילאנו, למדתי מדעי ספורט באוניברסיטה. לפני שהגעתי לישראל עבדתי בכל מיני מקומות שונים בעולם  - לרוב בכדורסל אבל גם בענפים נוספים כמו כדורגל ואתלטיקה. בעונה שעברה עבדתי בלימוז' בליגה הראשונה בצרפת ולפני שנתיים עבדתי בהפועל ירושלים. לפני כן עבדתי בארה"ב באוניברסיטת UCLA.
 
 
איך ההשתלבות שלך בהפועל? איך החיבור שלך עם דני ושאר הצוות?
 
החיבור מצוין! אני אוהב להיות פה ונהנה מאוד מכל יום. אחד הדברים שהכי עזרו לי עם ההשתלבות שלי כאן הוא שדרך החשיבה הישראלית מאוד דומה לזו של האיטלקים. אני מרגיש שחוץ ממחסום השפה, התאקלמתי מאוד טוב והתחברתי לצוות והשחקנים. והאמת? גם מחסום השפה לא תהיה בעיה עבורי בקרוב. אני לומד לפחות מילה חדשה אחת בכל יום וכבר יודע להבין הרבה דברים.
 
 
ספר לנו על העבודה שלך עם השחקנים בשלב הזה של העונה
 
המטרה הראשונית שלנו עם תחילת האימונים הייתה לשים את כל השחקנים פחות או יותר באותה רמה של כושר גופני. אנחנו יודעים שיש כאן לא מעט שחקנים שעבדו קשה במהלך הקיץ בנבחרות או במסגרות אחרות, ויש אחרים שקצת פחות. אז המטרה היא לשים את כולם באותו מקום ולבנות את המוכנות שלהם לשחק כדורסל באינטנסיביות גבוהה. על זה אנחנו עובדים איתם גם על המגרש וגם בחדר הכושר. 
 
 
מה השוני בין העבודה בפגרה לבין העבודה במהלך העונה?
 
העבודה בשלב זה של העונה היא להגביר לאט לאט את עוצמת העבודה של השחקנים. אנחנו עובדים בלהכין אותם ולהתאים את הכושר הגופני שלהם לעונה האינטנסיבית שעומדת לפנינו. כשתתחיל העונה המטרה המרכזית שלי היא לשמור על השחקנים כשירים ובריאים ולהתאים את עוצמת העבודה לעומס על השחקנים הבכירים. עם השחקנים הצעירים אנחנו עובדים על פיתוח הכושר הגופני גם במהלך העונה.
 
 
מה ההבדל בין אימון קבוצה שמשחקת במסגרת אחת לבין קבוצה שמשחקת בשתי מסגרות?
 
כשאתה משחק שניים או שלושה משחקים בשבוע, המטרה העיקרית היא לשמור על השחקנים שמשחקים הרבה דקות כשירים, כך שצריך לנהל את עומס העבודה עליהם. צריך לתת להם להתאושש מהמשחק ולהתכונן למשחק הבא. עם השחקנים שמקבלים פחות דקות חשוב לעבוד בצורה אחרת שתכין אותם לרגע בו הם יצטרכו לשחק. כך ששחקן שרגיל לשחק 10 דקות ופתאום יצטרך לשחק 25 דקות, יהיה מוכן ב-100%.
 
 
איך אתה מודד הצלחה? קבוצתית ואישית
 
עבורי, אני אגדיר את העונה הזו כמוצלחת אם נצליח להימנע מפציעות. ברור שיש פציעות אותן לא ניתן למנוע למשל פציעה של שחקן שנוחת לא טוב על הרגל וכדומה, אבל המטרה שלי היא לתת לדני ולצוות את השחקנים בכשירות ובמוכנות הפיזית הגבוהה ביותר לכל משחק, לכמה שיותר משחקים. אם זה יקרה - אני ארגיש שהצלחתי, שהצלחנו.
 
 
היית שנה אחת בירושלים ועכשיו אתה אצלנו, אמנם לא הרבה זמן, אבל בכל זאת מי שרואה ופוגש אותך מבין שמאחורי המבטא האיטלקי יש כבר המון "ישראליות". ספר לנו על החיבור שלך למדינה ולאנשים
 
בכנות, אני כל כך אוהב את ישראל! מאז הפעם הראשונה שהגעתי לכאן, זו הייתה אהבה ממבט ראשון. אני אוהב את הישראלים כי הם מלאים בתשוקה לדברים. זה המקום הראשון מחוץ לאיטליה שגרם לי ממש להרגיש בבית. לכן כשקיבלתי את ההזדמנות לחזור לכאן, לא חשבתי פעמיים ולא עניין אותי בכלל לשמוע על הצעות אחרות, זו הייתה בחירה קלה. אני אמנם לא מבין את השפה כמו שצריך ולא יודע לקרוא אותה, אבל כשישראלים מתחילים לדבר אנגלית עם המבטא שלהם, אני מרגיש לגמרי בבית.
 
 
כמה אתה מחכה למפגש עם הקהל?
 
עוד לא באמת חוויתי את הקהל של הפועל כי בשנה שהייתי בירושלים - לא היה קהל בגלל הקורונה. מה שכן, ראיתי סרטונים של הקהל שלנו. אני גדלתי באיטליה כאוהד של מילאן, ככה שאני יכול להזדהות קודם כל עם הצבע האדום ועם התשוקה של הקהל. אני מבין אותם ומאוד נרגש לראות את האולם כאן מלא בקהל של הפועל. כולם מדברים איתי על זה. אני באמת לא יכול לחכות למשחק הראשון כאן.
 
 
החמישייה:
 
1. קאקה או מלדיני? מלדיני
2. אם היית שחקן, באיזה עמדה היית משחק? בכדורסל הייתי שוטינג גארד, בכדורגל הייתי קשר, כמו פירלו.
3. המקום הכי יפה באיטליה? מילאנו
4. מילה אהובה בעברית?  "תסביר לו"
5. מי השחקן שהכי משקיע באימונים עד כה? לוטן אמסלם
הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

07/10/2022
מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

07/10/2022
"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

06/10/2022