מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "עובר בין הקבוצות ויש לי גאווה עצומה"

"עובר בין הקבוצות ויש לי גאווה עצומה"

השינויים שעברה המחלקה בקיץ האחרון, שיתוף הפעולה שלהם, והמטרות לעונה הקרובה. יו"ר מחלקת הנוער ראובן סלטר והמנהל המקצועי של המחלקה, ערן גמזו, בריאיון לאתר הרשמי

08/09/2022
עם פתיחת אימוני הקבוצות השונות במחלקת הנוער שלנו, נפגשנו עם ראובן סלטר, יו"ר מחלקת הנוער ועם ערן גמזו, המנהל המקצועי ומאמן קבוצת הנוער על. שמענו מהם על השינויים שקרו במחלקה, על שיתוף הפעולה שלהם, על המטרות לעונה הקרובה וגם על אייל הראל ואילי דולינסקי. 
 
 
שתפו אותנו בשינויים שעברה המחלקה בקיץ האחרון
 
ראובן: בכל שנה אנחנו מנסים לשפר ולשדרג את המחלקה ולתת עוד תוכן ואמצעים כדי שנתפתח. השנה שמנו דגש על נושא הכושר ובעונה הקרובה יהיו יותר קבוצות שיקבלו יחידות של אימון כושר ייעודי לקבוצה. חיזקנו את שדרת המאמנים שלנו והצטרפו אלינו כמה מאמנים מנוסים וטובים. בנוסף קידמנו מאמנים מצטיינים מתוך המחלקה, אנחנו משקיעים הרבה בפיתוח המאמנים בנוסף לפיתוח השחקנים, זה נושא שחשוב לנו מאוד.
 
 
גמזו: השקענו מאוד באקדמיה. בין היתר הבאנו הרבה שחקנים שהם שחקני נבחרות, העלנו את רמת המאמנים של האקדמיה, אלון לוין נכנס לאקדמיה כאחראי פיתוח, הוספנו מאמן כושר נוסף, שידרגנו את חדר הכושר והוספנו עוד יחידות אימון להרבה קבוצות. בנוסף, שמנו דגש גדול מאוד על השכבה הצעירה ועל בית הספר לכדורסל. הצבנו יעד מקצועי בנושא פיתוח השכבה הצעירה (א'-ו') והוספנו עוד מאמנים וציוד חדש.
 
 
 
ספרו על חלוקת העבודה בינכם ועל שיתוף הפעולה
 
ראובן: יש לנו סינרגיה מוחלטת. אנחנו משלימים אחד את השני. ערן ממוקד בתפקידיו המקצועיים ואני משלים אותו במעטפת הניהולית הכללית - אם זה בקשר עם ההורים או בנושא העברות שחקנים וכו'. אנחנו מאוד אוהבים לעבוד ביחד וזה עובד מצויין.
 
 
גמזו: ראובן ואני אנשי שטח, עובדים ביחד המון שנים. שנינו מכירים את המערכת בצורה נהדרת ומכירים את כל הנושאים הרגישים, שיתוף הפעולה הזה מעולה. אנחנו באמת מאוד משלמים אחד את השני. אני בצד המקצועי והוא בצד הארגוני. יש בנינו כימיה מעולה.
 
 
מה המטרות שהצבתם למחלקת הנוער בעונה הקרובה?
 
ראובן: להגדיל את הבסיס. אם תשתית בתי הספר תגדל - יהיה לנו מבחר גדול יותר של שחקנים לקבוצות הנוער. אנחנו עושים מאמץ גדול להגדיל את כמות הסניפים בבתי הספר. יהיו לנו יותר מ-1,000 ילדים ב-16 סניפים שונים ברחבי העיר. במקביל אנחנו מעבים את כמות השחקנים בקבוצות הליגה ושמים דגש על האיכות. כמו בכל שנה אנחנו משדרגים ומשפרים את האקדמיה, אם זה מבחינת כמות ואיכות האימונים או פעילויות נוספות. אנחנו מאמינים שהאקדמיה מקרבת ילדים מהאזורים היותר מרוחקים ונותנת להם תנאים מקצועיים מתקדמים שהם לא היו יכולים לקבל במקום אחר. ובעיקר, אם להיות אמיתי, אני רוצה לזכות באליפות. הגיע הזמן.
 
 
גמזו: אנחנו בונים את המחלקה בצורה רוחבית ושמים דגש על פיתוח השכבה הצעירה. הרחבנו את הקבוצות הבכירות שלנו ועכשיו לכל מחזור יש לנו שתי קבוצות לאומית. זה נותן להרבה מאוד שחקנים לבוא לידי ביטוי. זה מרחיב את היקף העבודה המקצועית במועדון. המטרה העיקרית היא לפתח את "תחתית הפרמידה" (הקבוצות הצעירות) כדי שיגיעו מוכנים כמה שיותר לקבוצת הנוער על ומשם - לקבוצה הבוגרת ולנבחרות ישראל. כמאמן נוער מנוסה, אני יודע להביא את הילדים האלה מוכנים בצורה מנטאלית ומקצועית ובטוח שנעמוד בכל יעד שהצבנו.
 
 
אייל הראל ואילי דולינסקי הם אולי השמות הכי חמים כרגע בנושא מחלקת הנוער. מההיכרות שלכם עם השניים, ספרו עליהם לקהל שעדיין לא מכיר אותם
 
ראובן: שניהם מהווים דוגמא לזרועות של הפועל בגיוס שחקנים. אילי גדל אצלנו מגיל אפס, מבית הספר לכדורסל. זה ילד שגדל וטופח בהפועל ובעזרת הכישרון האדיר שלנו הוא הגיע לאן שהגיע - וזאת רק ההתחלה. אייל הגיע בהעברה בכיתה י"ב. הוא קיבל מאיתנו את הן המעטפת המקצועית והן את הבמה להוכיח את היכולת שלו ברמות הכי גבוהות. לא סתם הוא נבחר לחמישיית העונה של ליגת העל לנוער. שניהם חבר'ה שעובדים קשה, אוהבים כדורסל, קשובים לדרישות המאמן ואני בהחלט חושב שלשניהם יש פוטנציאל גבוה להשתלב ברמות הגבוהות ביותר של הכדורסל הישראלי. אני מאוד אוהב אותם.
 
 
גמזו: אני אתחיל מזה שבשנה שעברה, מקבוצת הנוער שהייתה פסע מלקחת אליפות - חמישה שחקנים משחקים השנה בקבוצת בוגרים. אבנר דרור ואופק גול בהפועל רמת גן גבעתיים, מתן חכמו במעלה אדומים וכמובן אילי ואייל בקבוצת הבוגרים של המועדון. יש לי את הזכות לאמן את אילי עוד שנה גם בקבוצת הנוער על. המטרה שלי היא שהוא ישחק יותר עם הפנים לסל ולתת לו עוד כלים שיעזרו לו להתקדם. אייל הוא ילד מדהים שעשה שנה מדהימה. אני מעריך אותו מאוד והוא שחקן אדיר. המועדון שלנו הולך ליהנות ממנו מאוד בשנים הקרובות.
 
 
מסר לסיום?
 
ראובן: כולי תקווה שבהקדם האפשרי התנאים שאנו מקבלים מבחינת אולמות ישתפרו משמעותית. רוב הפעילות שלנו היא מחוץ לעיר (הכפר הירוק הוא בשטחה של רמת השרון) וזה מפריע לי. זה אבסורד שאין מספיק אולמות לילדים שרוצים לשחק כדורסל ליד הבית, בעיר שלהם. בנושא אחר, אני אגיד שאני מאושר לראות את המחלקה שלנו. אני עובר בין הקבוצות ויש לי גאווה עצומה. המערכת הזאת עושה עבודה מדהימה. רמי כהן, ערן גמזו והמנהלים המקצועיים שהיו לפניו, המאמנים שלנו, אושרי הראל שמנהל את האקדמיה - כולם עושים עבודה מושלמת. ההוכחה הכי טובה להצלחה של המחלקה היא העובדה שאני יכול לספור על כף יד אחת את הילדים שרוצים לעזוב את המחלקה לעומת כמות הילדים שרוצים להצטרף, שהיא גדולה מאוד ולצערי לא את כולם אנחנו יכולים לקבל אלינו.
 
 
גמזו: משאלת הלב שלי היא שהפועל תל אביב תהיה המחלקה שמוציאה הכי הרבה שחקנים לנבחרות. בעיקר לעתודה, לשם אני מכוון את המערכת. אני אציין גם את הצוות המקצועי שלנו שעושה עבודה אדירה מסביב לשעון. הכוח שלנו היום הוא הקשר הטוב עם קבוצת הבוגרים והעובדה שהאנשים והמאמנים במחלקה חיים את המערכת ויתנו הכל בשביל המקום והסמל של הפועל. מבחינתי כל המאמנים שווים. זה גם מה שאני משדר החוצה, למאמנים. פתחנו פרוייקטים של אימונים אישיים לשחקנים והשתלמויות מאמנים. זה גרם למערכת להתגבש ונתן כוח עצום לגיבוש המחלקה. אני שמח להגיד שמתחתיי יש הרבה מאוד מאמנים טובים שמפתחים את דור העתיד שלנו. לסיום, אתן מילה טובה לאלון לוינגר שעושה עבודה אדירה כמנהל המקצועי של השכבה הצעירה שלנו.
 
הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

07/10/2022
מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

07/10/2022
"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

06/10/2022