מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "חומר השחקנים שלנו מדהים, רווח גדול לקבוצה"

"חומר השחקנים שלנו מדהים, רווח גדול לקבוצה"

פתיחת העונה, גיוס ההמונים, דעתו בנושא רישום 5 זרים בליגה, התחושות בחדר ההלבשה וגם: מה הוא מבקש משר/ת הספורט הבאה? דני פרנקו בריאיון לאתר הרשמי

04/11/2022  | 15:00
איך אתה מרגיש עם פתיחת העונה של הקבוצה עד כה?
אני חושב שביחס לתקופת טרום העונה המורכבת שהייתה לנו (בגלל היעדרויות ופציעות של שחקנים), יחד עם שחקנים שהגיעו בזמנים שונים לקבוצה - אנחנו סך הכל במקום טוב אבל זה עדיין שלב מאוד התחלתי ברמת בניית הקבוצה. יש לנו לא מעט שחקנים שאנחנו יכולים לנצל יותר טוב ובכלל, יש לנו עוד דרך ארוכה לעשות מבחינת ההתהוות שלנו כקבוצה וגם מבחינת הכימיה של השחקנים על המגרש.
 
 
מאיזה דברים אתה מרוצה עד עכשיו ומה היית רוצה לשפר?
אני מרוצה מהגישה של השחקנים ומכמה שהם רוצים להצליח. חשוב להם להיות תחרותיים בכל מסגרת שאנחנו משחקים בה, אני מרוצה מהמאזן בו אנחנו נמצאים היום בליגה ובאירופה לפני היציאה לפגרת הנבחרת. זה מעמיד אותנו בעמדה יחסית טובה לקראת ההמשך. אני פחות מרוצה מזה שיש חוסר עקביות במשחק שלנו, יש לנו דקות טובות מאוד ודקות פחות טובות. אנחנו צריכים רצפים יותר ארוכים של דקות טובות ולדעת לשחק יותר טוב כשאנחנו מובילים. אנחנו צריכים ללמוד איך לבנות יתרון צעד אחר צעד ולא לעשות הכל במהירות כי לפעמים מה שבא בקלות - נעלם בקלות. יש משחקים מסויימים שאנחנו נותנים בהם נקודות קלות, אנחנו צריכים להיות יותר אגרסיביים. הנושא של הריבאונד והשמירה על הכדור (למנוע איבודי כדור) והנושא של הפיזיות - יכריעו לאן העונה שלנו תלך.
 
 
קמפיין גיוס ההמונים לרישום חמישה זרים בעיצומו, מה היית רוצה להגיד לכל מי שעוד לא תרם? למה חשוב לדעתך לרשום חמישה זרים?
מעל הכל - יש לנו שחקנים טובים שאנחנו רוצים לראות על המגרש. הקבוצה שלנו היום במצב קצת פגיע כי כולם מתעסקים בנושא רישום הזרים - גם הזרים וגם הישראלים, וככל שנסיים את זה יותר מהר - נשמור על הסגל יציב ויהיה יותר קל לבנות היררכיה ולתת לכל שחקן להרגיש נוח עם המקום שלו. יש לנו זרים טובים ויש לנו ישראלים טובים שיהיו פה פקטור בכל סיטואציה. הם משחקים לא בגלל שהם ישראלים - אלא כי הם שחקנים טובים ומובילים בכדורסל הישראלי, לא כי מישהו עושה להם טובה. אני חושב שעם חומר השחקנים שיש לנו בקבוצה, אנחנו יכולים להגיע למצב שניתן לכל אחד ואחד להרגיש בטוח, הרווח לקבוצה יהיה גדול.
 
 
במשך שנים התנגדו בהפועל לרישום חמישה זרים גם מסיבות כלכליות אבל גם מסיבות ערכיות וחשש לפגיעה במעמד השחקן הישראלי, רישום זר חמישי לא יפגע בישראלים שלנו?
אני לא חושב שזה יפגע כי הישראלים שלנו באמת שחקנים מאוד מאוד טובים. דווקא בסיטואציה של חמישה זרים נוכל להרשות לעצמנו לעשות דברים שכרגע קצת קשה לנו לעשות מבחינת הציוות של השחקנים. אנחנו יכולים גם לעלות בחמישיה עם שני ישראלים כי יש לנו שחקנים שיכולים להשלים אחד את השני. בשנה שעברה למשל, חמישיה עם גיל, ג'ייקובן וג'יימס הייתה מצוינת. המרווח והאפשרויות לשלב יותר דקות משחק ליותר שחקנים גדל ברגע שיש לנו זר בכל עמדה ועדיף על סיטואציה בה אנחנו מזיזים שחקנים מהעמדה הטבעית שלהם כדי לסתום חורים וחסרים. 
 
 
אתה מחכה לשיחה מרמי שיגיד לך "דני, גייסנו את הסכום"?
לא באופן מיוחד, אני פשוט מחכה ליום שזה יקרה כי אני חושב שזה יתן לנו יותר שקט בקבוצה. חוסר הוודאות יוצר לנו קצת אי שקט, ברגע שאנחנו נדע באמת שאנחנו יכולים להתייצב ולהתמקד - יהיה לנו יותר קל. מתחילת העונה אנחנו עסוקים בלעשות התאמות - זה התחיל בנסיעה לאיטליה כשג'יימס היה חולה ואז הפציעה שלו, שחייבה אותנו להזיז את ג'יי.פי לעמדה 3 - מה שלפעמים נוח לו ולפעמים פחות, הצירוף של אדם במקום ווריק וההחלטה להביא את ג'ורדן, שהוא שחקן שונה מג'יימס, ובינתיים הוא משחק רק באירופה, בעיקר כי אני לא מוכן להתפשר על המשחקים בליגה - כמאמר הקלישאה: הליגה היא הלחם והחמאה שלנו. חשוב לי שנגיע לכל משחק עם סגל כמה שיותר מתואם ומגובש, כי כל משחק הוא חשוב. אנחנו רוצים לסיים במאזן טוב בכל מסגרת אפשרית. אז אני לא מחכה לטלפון, אני פשוט מחכה שזה יהיה מאחורינו. 
 
 
איך השחקנים מקבלים את העובדה שחלקם לא נרשמים למשחקי הליגה בינתיים?
זה לא קל, כל אחד וההתמודדות שלו. בינתיים לא שינינו את ההרכב של הזרים בליגה אבל זה לא אומר שזה לא יכול להשתנות במשחק הבא. אני חושב שזה יעזור לכולם להרגיש יותר בנוח כשכולם ירגישו שזו קבוצה אחת ולא שיש קבוצה אחת לליגה ואחרת לאירופה.
 
 
אם היית יכול לבקש דבר אחד משר/ת הספורט הבאים, מה היית מבקש?
הייתי דורש לעשות סדר בכל מה שקורה ביציעים באולמות הכדורסל ובאיצטדיוני הכדורגל. שיכנסו לעומק של נושא הכשרת כוחות האבטחה באירועי ספורט - זה לא קונצרט ולא פסטיבל מספרי סיפורים. ספורט הוא דבר שהוא אמוציונלי, צריך לדעת להתנהל עם קהל של אוהדי ספורט ולא נראה שיש פה מישהו שיודע להתנהל בצורה מתאימה. יש דברים שאי אפשר לפתור בכוח, צעקות או אלימות אלא לדעת להבין את נפש האוהד/ת. כמו ששחקנים, מאמנים ושופטים צריכים לדעת את רוח הספורט, זה נכון לגבי כל מי שעוסק במלאכה של אבטחת האוהדים. הייתי רוצה לדעת שהילדים שלי, שמאוד אוהבים כדורסל ומאוד אוהבים ספורט, יכולים ללכת וליהנות ממשחק בלי להיות בחרדה או חשש מהתלקחות בין קהלים או בין כוחות אבטחה.
 
 
לתרומה לקמפיין גיוס ההמונים לחצו כאן
מי ומה? לקראת המחזור השביעי ביורוקאפ נגד המבורג טאוורס

מי ומה? לקראת המחזור השביעי ביורוקאפ נגד המבורג טאוורס

07/12/2022
הכירו את היריבה: המבורג

הכירו את היריבה: המבורג

06/12/2022
צפו: השבוע הנהדר של ג'ורדן מקריי

צפו: השבוע הנהדר של ג'ורדן מקריי

02/12/2022