מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "אתן הכל בשביל החברים שלי"

"אתן הכל בשביל החברים שלי"

פתיחת העונה, הציפיות, קמפיין הגיוס, החיבור למועדון ולקהילה, וגם: מה הרעיון הבא שלו? ג'ייקובן בראון בריאיון לאתר הרשמי

09/11/2022
ג'ייקובן בראון הוא איש מיוחד. אחד כזה שברגע שהוא נכנס לחדר - כולם מרגישים משהו שונה באוויר. שחקן כזה שברגע שהוא על המגרש, וזה לא משנה אם זה בחמש על חמש באימון או בזמן משחק, לכולם יותר קל ונוח. מרואיין כזה שברגע שהוא מתיישב איתך לריאיון, גם אם השאלות שכתבת הכי קלישאתיות ובנאליות, אין שום סיכוי שהתשובות שלו יהיו קלישאתיות ובטח לא בנאליות. ישבנו עם ג'ייקובן לריאיון ושמענו ממנו מה הוא חושב על פתיחת העונה, על קמפיין הגיוס, על החיבור שלו למועדון ולקהילה, וגם: מה הרעיון הבא שלו אחרי שפרוייקט הגופיות הוורודות יצא לפועל?
 
 
פתחנו את העונה שלנו בצורה טובה, איך אתה מרגיש באופן אישי ובכלל - לגבי הקבוצה שלנו העונה?
אני מרגיש מצוין, אני לא רוצה להתרגש מזה יותר מדי כי יש לנו עוד המון מה להשיג העונה. אנחנו צריכים להישאר בריאים ולהמשיך ולבנות את ההיכרות שלנו אחד עם השני על המגרש. אני חושב שהתחזקנו והשתפרנו בצורה משמעותית מהעונה שעברה, הרעב שלנו לנצח משחקים גדול, כל אחד פה רוצה להיות בשביל השני וזה מה שמיוחד ויפה בקבוצה שנבנתה פה העונה.
 
 
הסגל שנבנה כאן יצר המון ציפיות סביב המועדון, יש תחושה של הזדמנות לעשות כאן דברים מאוד מיוחדים, אתה שותף לתחושה הזו? 
אני מאמין שאנחנו חייבים להישאר מפוקסים ולקחת כל משחק בפני עצמו ולא לחשוב יותר מדי קדימה כי אתה אף פעם לא יודע מה החיים מכינים לך. אנחנו חייבים לעשות את העבודה שלנו בכל יום, באימונים ובמשחקים. כשיגיע הזמן שלנו לנצח משחקים גדולים - אני מקווה ומאמין שנוכל לעשות את זה. התחלנו את הליגה בצורה טובה מאוד, הצלחנו לנצח כמה משחקים ברצף. אנחנו חייבים להמשיך בגישה הזו.
 
 
בשבועות האחרונים האוהדים מגייסים כסף כדי שהקבוצה תוכל לרשום 5 זרים למשחקי הליגה.  שמעת על זה? מה יש לך להגיד לאוהדים שעדיין לא תרמו?
וואו, באמת? לא שמעתי על זה. האמת שזה לא מפתיע אותי שהם לוקחים אחריות על עתיד המועדון, הרי זה הסיפור של הקבוצה - אם לא האוהדים לא היינו פה היום, נכון? אני חושב שזה רעיון מעולה. יש לנו כאן המון שחקנים מוכשרים ואם הם יוכלו לשחק יותר פעמים ביחד על המגרש - זה יעזור לנו להגיע למקומות גדולים ולקחת תארים. אני מעריך מאוד את זה שאוהדים עובדים קשה כדי שזה יקרה ומקווה שאנחנו נמשיך לעשות את העבודה שלנו כדי לשמח אותם.
 
 
כמה חשוב לדעתך שנוכל לרשום זר נוסף לליגה? כמה זה ישפיע על איכות הקבוצה?
זה קורה ברוב הליגה ואנחנו משחקים ככה גם באירופה, כך שזה בטוח יעזור לנו. אם נוכל לא רק להתאמן עם כל השחקנים אלא גם לשחק איתם, זה יעזור לנו כשחקנים ויגרום לכולם להרגיש יותר בנוח על המגרש.
 
 
אתה איתנו "רק" שנה וקצת אבל כבר מאוד מחובר למועדון, נראה שאתה מרגיש כאן בבית. ספר לנו על זה
בכל מקום בו שיחקתי הייתי מאוד אהוב על האוהדים, בכל מקום בו אני משחק אני אתן הכל בשביל החברים שלי לקבוצה, האוהדים והמועדון. אני מנסה לעשות הכי טוב שאני יכול ולהוביל. אני רוצה שיזכרו אותי כמשהו מיוחד, גם אחרי שאעזוב. אני שמח להיות חלק מהמועדון הזה ואני בטוח שנגיע ביחד למקומות שכולנו חולמים להגיע.
 
 
היוזמה שלך לשחק עם גופיות ורודות סוף סוף יצאה לפועל, ולא רק שניצחנו איתן, מאות אוהדים רכשו אותן ותמכו ברעיון. כמה זה מרגש אותך?
כן… ראיתי, שמעתי, התרגשתי מאוד. ממש שמחתי שזה יצא לפועל. זה כל הזמן בראש שלי. רוב הזמן אנחנו בעיקר מתעסקים בכדורסל ולא בדברים מסביב, הרגשתי שכמו הרבה דברים אחרים, סרטן השד הוא דבר שחשוב לדבר עליו ולהעלות את המודעות אליו. אנחנו צריכים לתמוך בנשים בעולם הזה, יש לי שתי בנות, אמא, סבתא ואני אעשה כל מה שצריך עבורן. יש לי חברים שהבנות שלהן חלו ואני מכיר אנשים נוספים מסביב שחלו. רציתי שהן ירגישו את התמיכה שלנו בהן ושידעו שאנחנו לא חושבים רק על כדורסל.
 
 
מה הרעיון הבא שלך?
תמיכה בילדים. אולי ילדים על הרצף האוטיסטי, כמו הבת שלי. משהו בכיוון הזה. אני רוצה לקחת חלק בחשיבה ותמיכה בהם. במיוחד כמי שחווה את זה מדי יום כאבא. זה הרעיון הבא שלי.
 
 
מסר לאוהדים לסיום?
רק שימשיכו לתמוך בנו. הם מדהימים, האהבה שלהם מורגשת בכל שלב ביום. גם אם אין משחק באותו היום. הם שרים, קופצים, רוקדים ונותנים הכל בשבילנו. אנחנו נמשיך לתת את כל מה שיש לנו למענם, בבית ובחוץ. יאללה הפועל!
מי ומה? לקראת המחזור השביעי ביורוקאפ נגד המבורג טאוורס

מי ומה? לקראת המחזור השביעי ביורוקאפ נגד המבורג טאוורס

07/12/2022
הכירו את היריבה: המבורג

הכירו את היריבה: המבורג

06/12/2022
צפו: השבוע הנהדר של ג'ורדן מקריי

צפו: השבוע הנהדר של ג'ורדן מקריי

02/12/2022