מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "לא נקשור לעצמנו את הידיים והרגליים, נשחק בחוקים הקיימים"

"לא נקשור לעצמנו את הידיים והרגליים, נשחק בחוקים הקיימים"

למה הוא חושב שצריך לשחק עם חמישה זרים, מה הוא רוצה להגיד לאוהדים שתרמו ולאוהדים שעדיין לא תרמו, מה התשובות שלו לשאלות השכיחות בנושא, וגם: מה הדבר שהוא הכי גאה בו? יו"ר העמותה רמי כהן בריאיון נרחב לאתר הרשמי

10/11/2022
ב- 7.10 נפתח קמפיין גיוס המונים ע"י אוהדים ומטרתם הייתה ברורה: לעזור למועדון לגייס כסף כדי שנוכל לעמוד כלכלית במהלך של רישום חמישה זרים. ב-12.10 יצאה הודעת מועדון ובה נכתב: "הוועד המנהל התכנס אתמול לדיון במספר נושאים, ביניהם רישום חמישה זרים למשחקי הליגה. לאחר שיקול כל האספקטים, החליטה ההנהלה לתמוך ברעיון, אך בכפוף לאישור הנושא באסיפת חברים. היה ויאושר הנושא על ידי חברי העמותה, תפעל ההנהלה בכל האמצעים העומדים לרשותה לצורך גיוס הכספים הנדרשים".
 
היום, כמעט חודש לאחר ההודעה, הנושא הספיק לעבור ברוב קולות באסיפת חברים ויותר מ-1,100 תורמות ותורמים גייסו 90% מהסכום הנדרש (500,000 ש"ח). כשאנחנו בישורת האחרונה של קמפיין הגיוס, פגשנו את יו"ר העמותה רמי כהן ושמענו ממנו בהרחבה על קמפיין הגיוס, את התשובות שלו לשאלות העולות מן הקהל וגם על התוכניות לעתיד.
 
 
אנחנו מדברים פחות משבועיים לסיום קמפיין הגיוס. מה חשוב לך להגיד לאוהדים שתרמו ולאלו שעדיין לא?
חשוב לי להגיד המון תודה לאלו שתרמו על התמיכה ועל הבעת האמון המחודשת והאמיתית בהנהלה. לאלו שלא תרמו חשוב לי להגיד שזה הזמן - אנחנו בפתחה של תקופה אחרת, אנחנו מבינים שיש גם דעות אחרות, גם אנחנו נמצאים במקום שחשוב לנו לקדם את מחלקת הנוער ואת השחקן הישראלי. אנחנו באמת מאמינים שרישום חמישה זרים לא יפגע בדקות הישראלים וכדי שנהיה קבוצה חזקה ונלחם על תארים בכל הגזרות - חשוב שנסיים עם המהלך הזה בזמן.
 
 
באסיפת החברים האחרונה אמרת שבאופן כללי אתה בעד רישום ארבעה זרים כחוק, אבל כל עוד יש אפשרות לשחק עם חמישה - הפועל ת"א צריכה לעשות את זה. תסביר למה בעצם?
גם היום אני אומר שאנחנו נמשיך את המאבקים שלנו לטובת הגבלת כמות הזרים, אנחנו בהחלט בעד 4 זרים ולא יותר אבל זה צריך להיות אחיד לכל הקבוצות בליגה. ברגע שהחוקים הם לא אחידים - הפועל לא יכולה לתת מקדמה לאחרים. הפועל צריכה להיות תחרותית ולנצח משחקים חשובים. אנחנו נדע לשלב את זה כך שעדיין נהיה בצמרת הקבוצות מבחינת דקות משחק לישראלים ולצד זה נוכל להיות תחרותיים במשחקים החשובים. נמשיך לתמוך בהגבלה אבל גם באחידות. ברגע שעובר חוק, לא נקשור לעצמנו את הידיים והרגליים ונשחק בחוקים הקיימים, לצד המלחמה על מה שאנחנו מאמינים בו.
 
 
מה התשובה שלך לאלו הטוענים שזה "לא הפועל" לרשום חמישה זרים? הרי אנחנו כמועדון טענו כך במשך שנים…
אני חושב שהכל תלוי באיך נתמודד עם רישום חמישה זרים. אם נדע להמשיך להיות בצמרת הדקות לישראלים, אני לא רואה בזה בעיה. אני חושב שרוב האוהדים שלנו לא רואים בזה משהו שהוא "לא הפועל" אלא להפך - עובדה שהאולם מלא, אוהדים באים בכמויות לכל מקום והם מאמינים בתהליך שאנחנו עושים. 
תמיד יהיו דעות שונות וזה בסדר. אני חושב שהחוכמה בעמותה של 2000 חברים וחברות היא לא לשבור את הכלים ברגע שמשהו לא נראה למישהו. אירופה? זרים? לכל אחד יש משהו אחר שמפריע לו, החוכמה היא להישאר בפנים ולא לנטוש. צריך להבין שלא כל אחד מקבל את כל מה שהוא רוצה. גם אני לא מקבל את כל מה שאני רוצה. 
 
 
יש תחושה אצל הרבה אוהדים שגם אם לא נגיע לסכום הגיוס בסופו של דבר אז "יהיה בסדר" ונמצא הדרך לרשום חמישה זרים, זה נכון?
זה לא נכון. אם היה לנו את הדרך לעשות את זה - כבר היינו עושים את זה. בדיעבד, ניצחנו את ארבעת המשחקים הראשונים אבל אם היינו יודעים מראש שזה הכיוון היינו נערכים כדי לעשות את זה מלכתחילה, בקיץ. זה נכון שהתגייסו אנשים טובים שעוזרים לנו באופן קבוע ואמרו לנו "אתם תגייסו 500,000 ש"ח, את היתר אנחנו נשלים ונעזור". אם לא נצליח לגייס 500,000 ש"ח המהלך לא יקרה. השלב עכשיו הוא השלב הכי קשה. כי אנשים מרגישים שזה קורה ואומרים "לא צריך אותנו". אז צריך אתכם - דווקא עכשיו בשביל לסיים עם זה בזמן. הדד ליין מבחינתי זה ה-18.11 כדי שנוכל להתכונן למשחק הליגה הבא (דרבי חוץ) עם חמישה זרים.
 
 
אוהדי הקבוצה הוציאו השנה לא מעט כסף: חברות בעמותה, מנוי ליגה, מנוי אירופה, משחקי חוץ, טיסות למשחקים בחו"ל, חנות ועוד ועוד… מה תגיד לאוהדים הטוענים שזה לא תפקידם לממן את רישום חמשת הזרים?
בעמותת אוהדים התפקיד של האוהדים הוא לעזור בהכל, לפעמים גם כסף. נכון שהצלחנו למצוא לצד העמותה גם שותפים אמיתיים ונהדרים שנותנים ועוזרים ככל שביכולתם ובאמת מכל הלב - אבל בסוף העמותה מחזיקה ברוב הבעלות על המועדון. בגלל זה אותם חברי עמותה צריכים לתת את חלקם גם בהקשר הזה. 
 
 
המועדון עשה התקדמות אדירה בשנה האחרונה, איך אתה מרגיש עם זה?
אני מרגיש מצוין, אני מרגיש ששוב הוכחנו שאנחנו יכולים לנפץ כל תקרת זכוכית וזו כבר תקרה חמישית או שישית שאנחנו מנפצים מהיום שהתחלנו. זה התחיל משאלות כמו "האם יש היתכנות לקבוצת אוהדים?", "האם היא יכולה להגיע לליגה בכירה?" "איפה היא תשחק? יהיה אולם ראוי להפועל?" - הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד עם הכל. לגבי המקום בו המועדון נמצא היום - אני לא מסתכל אחורה ומלקה את עצמי "למה לא עשינו את הדברים האלו קודם?". כל דבר בחיים הוא תהליך ואם לא היינו עוברים את מה שעברנו לא היינו מגיעים למקום בו אנחנו נמצאים היום. אני מקווה שמפה והלאה, נמשיך ללכת ולצעוד קדימה.
 
 
עכשיו שאלה מאוד ישראלית: מאיפה הכסף? איך יש לנו יכולות כלכליות שלא היו בעבר?
זה מתחלק לכמה דברים: זה התחיל בשינויים הניהוליים שעשינו ובשיטות העבודה חדשות שהתחלנו לעבוד בהן שבסופו של התהליך הוכיחו שאנחנו יכולים גם לגדול בתקציב. לשמחתנו זה הביא גם הצלחות, כמו התקופה בין דצמבר לפברואר בעונה שעברה, תקופה שחיברה חזרה המון אנשים שהיו רחוקים מהכדורסל. שנית, הצלחנו לגדול בכמות נותני החסות ובכמות התורמים. זה עזר ועוזר מאוד מבחינת תדמיתית, זה עזר לנו לבנות סגל יותר טוב שהביא לסולד אאוט מנויים שעזר לנו גם מבחינה תקציבית לגדול מעבר למה שחשבנו וכמובן הרבה בזכות כמה אנשים ששותפים איתנו בניהול ביום-יום בעזרה הכלכלית ונושאים בנטל. אני חושב שכל אוהד ואוהדת הפועל חייבים להם המון תודה ואני אנצל את הריאיון הזה ואודה להם כאן בשם כולנו. 
 
 
מה התוכניות לעתיד? ספר לנו קצת דברים שיגרו את הקהל
אנחנו מכוונים גבוה. רוצים להמשיך כמו שאנחנו בתקציבים האלה וכמובן להוסיף ולגדול בחמש השנים הקרובות, אנחנו עובדים על זה. טובת האוהדים תמיד בראש מעיינינו ואנחנו חושבים על דרכים להגדיל את כמות הקהל שיכולה לבוא ולראות את הפועל במשחקים באולם שלנו או במקום אחר, וכמובן: לקחת תארים.
 
 
מה הכי מדאיג אותך?
בגדול, אני לא בן אדם של דאגות. אני רואה משברים כבעיה נקודתית שצריך לטפל בה ולרוץ קדימה, להתקדם. אם אני מנסה בכוח למצוא מה מדאיג אותי זה שלא נצליח לשמר את מה שקורה עכשיו לשנים קדימה. זה נראה נכון וטוב אבל הדברים תמיד נזילים. עם עבודה נכונה אין סיבה שנחזור אחורה.
 
 
מה הדבר שאתה הכי גאה בו?
אני גאה בזה שהצלחנו להחזיר את האמון של הקהל במותג שנקרא "הפועל תל אביב בכדורסל" אחרי שהוא ירד בשנים האחרונות. הכניסה לליגת העל לא הייתה קלה ואני שמח שהיום אנחנו בתקופה אחרת, הצלחנו להגדיל את ההכנסות העצמיות שלנו - מנויים, כרטיסים, חנות חסויות וכדומה. אני גאה גם שחיזקנו את המעמד של הפועל בגופים הרלוונטים בכדורסל - האיגוד והמנהלת. הפועל תל אביב נלקחת שם בחשבון ונספרת. אנחנו יודעים לדאוג גם לאינטרסים שלנו וגם לאינטרסים של הכדורסל הישראלי. 
 
 
החמישייה:
1.מה המשחק שהכי זכור לך? יש שלושה:
- דרבי ביד אליהו עם סל ניצחון של מייק לארגי בשניה האחרונה.
- דרבי 25 הפרש, הבן הגדול שלי היה אז בן חמש ואני שמח שהוא הצליח לחוות את אוסישקין במשחק שלא ישכח.
- ההפסד בחצי גמר גביע קוראץ' לציבונה זאגרב עם 59 נקודות של דראז'ן פטרוביץ'.
 
2. שיר הפועל המועדף עליך?
לא שכחתי את כל מה שאיתך עברתי
 
3. מה אנשים לא יודעים עליך?
אני לא אוהב לחבר בין החיים הפרטיים שלי להפועל.
 
4. שחקן מהעבר שהיית מחזיר? גם כאן יש לי שלושה:
ג'רל מקניל - כי הוא היה משהו מיוחד באופי ובחיבור שלו למקום.
נייט רובינסון - כי זה היה כיף. הוא הצליח לגרום לכולנו, כולל מתן נאור, לרקוד בחדר הלבשה. זו הייתה תקופה שמחה ומלאת ביטחון.
יהונתן שולדבראנד - אני חושב שהוא מאוד הפועל. הוא איש מיוחד ונהדר, הוא שחקן מדהים ובן אדם מדהים. 
 
5.מה החלום שלך?
לקחת אליפות. האחרונה הייתה שנה לפני שנולדתי אז לא חוויתי את זה, זה החלום הכי הגדול שלי.
 
לתרומה לקמפיין הגיוס לחצו כאן
מי ומה? לקראת המחזור השביעי ביורוקאפ נגד המבורג טאוורס

מי ומה? לקראת המחזור השביעי ביורוקאפ נגד המבורג טאוורס

07/12/2022
הכירו את היריבה: המבורג

הכירו את היריבה: המבורג

06/12/2022
צפו: השבוע הנהדר של ג'ורדן מקריי

צפו: השבוע הנהדר של ג'ורדן מקריי

02/12/2022