מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "רוצה לעזור להפועל להשיג דברים שלא השיגו פה יותר מדי זמן"

"רוצה לעזור להפועל להשיג דברים שלא השיגו פה יותר מדי זמן"

ההתאקלמות בהפועל ובישראל, ההתרשמות מהקהל ("זו זכות אדירה לשחק בשביל קהל כזה") והסיפורים מהתקופה עם לברון ג'יימס מעונת האליפות בקליבלנד. מספר 52 באדום, ג'ורדן מקריי, רוצה להגיע עם הפועל לגבהים חדשים

03/01/2023
לברון ג'יימס? זה שייך לעבר. ג'ורדן מקריי מתרגש עכשיו מדברים אחרים - מאימון עם ג'ייקובן בראון ("השחקן הכי טוב ששיחקתי איתו באירופה") ועם החבר הטוב תומר גינת, מהקהל ("לחוות תמיכה כזו זו זכות") ומתחושת השייכות ("מרגיש חלק ממשהו ענק").
 
בריאיון מיוחד לאתר הרשמי הוא מספר על ההתאקלמות הקלה בישראל ובמועדון ומשתף בדרך שעבר מהכפר הקטן בג'ורג'יה, דרך קליבלנד, באסקוניה ועכשיו הפועל. בואו להכיר את מספר 52 באדום.
 
 
אתה איתנו כבר תקופה, איך ההתאקלמות בישראל ובקבוצה?
ישראל מדהימה, הופתעתי מאוד מכמה שאני מרגיש כאן בבית. לפני שהגעתי היה לי חשש קל מהשפה, אבל כולם כאן מדברים אנגלית וזה הפך את ההתאקלמות לקלה מאוד. הייתי בארוחת שישי עם המשפחה שלי אצל משפחה של אוהדים שאירחה אותנו נפלא, אני מרגיש חלק ממשהו ענק ואני אסיר תודה על זה. מבחינת הקבוצה, יש כאן חבורה נפלאה של שחקנים שרוצים לנצח, אני אוהב פה את כולם ואני בטוח שאנחנו יכולים להגיע רחוק מאוד ביחד.
 
 
אשתך ושתי הבנות שלך היו בארץ לתקופה. איך היה לכם כמשפחה? הם יחזרו?
היה להם מדהים, וגם לי. זאת הרגשה טובה מאוד כשהמשפחה שלי באה איתי להיות רחוק מהבית. הם יחזרו לכאן בהמשך החודש. לקחתי אותן הרבה פעמים לחוף הים, יש כאן המון גינות חמודות לילדים והכל מאוד נוח וטוב. טוב למשפחה שלי כאן.
 
 
נחזור קצת אחורה, ספר לנו איפה גדלת ואיך התחלת לשחק כדורסל?
גדלתי בעיירה קטנה בג'ורג'יה, לא היה שם יותר מדי מה לעשות אז כולם שיחקו כדורסל. כולם היו מגיעים לאולם ומשחקים שם, ביליתי שם המון שעות וכך התאהבתי בכדורסל.
 
 
מה ידעת על הפועל לפני שהגעת לכאן? כמה תומר היה חלק בהחלטה?
זה סיפור מצחיק. בתחילת הקריירה שלי שיחקתי עם ראיון בראון ובקולג' שיחקתי עם ג'רון מיימון, אז שמעתי מהם על הפועל. הם חברים טובים שלי והם סיפרו לי בעיקר על כמה שהקהל כאן מיוחד. הם לא טעו. תומר? היינו חברים טובים בפריז, אני אוהב אותו, הוא כמו משפחה, הוא לא היה צריך לעשות הרבה, דיברנו קצת והנה אני פה.
ראיון בראון וג'רון מיימון בימים בהפועל
(ראיון בראון וג'רון מיימון)
 

(תומר גינת וג'ורדן במדי פריז מטרופוליטנס)
 
 
מה היה הרושם הראשוני שלך מהמועדון והקהל? מה אתה חושב עכשיו?
לפעמים כשאתה משחק רחוק מהבית, במקומות מסויימים זה יכול להיות קשה. אבל אני יודע ומרגיש שכאן זה כמו משפחה. אם אתה צריך משהו - יש עם מי לדבר ודואגים לך ורוצים לעזור. לכולם מאוד אכפת. האהבה כאן למועדון היא מדהימה. לגבי הקהל, אף פעם לא חוויתי דבר כזה. אוהדים שגם במשחקי חוץ, וגם אם אנחנו מפסידים, תומכים בנו ומעודדים אותנו. לחוות תמיכה כזו זו זכות. לדעת שלא משנה איפה נהיה, ולא משנה מה תהיה התוצאה - הם איתך ומאחוריך. זה מאוד שונה מה-NBA למשל, שם הקהל הביתי שלך לפעמים מעודד ומריע לקבוצה השניה, כאן זה פחות קורה (צוחק).  כששיחקתי בבאסקוניה חשבתי שהקהל שלהם טוב, אבל עכשיו הגעתי לפה וזו רמה אחרת לגמרי. בפעם הראשונה ששמעתי את הקהל פה, לא הבנתי איך השחקנים שומעים אחד את השני על הפרקט תוך כדי המשחק. אני חייב להגיד שאני מאוד אוהב את השיר שהקהל שר לי בכל משחק, אני אפילו למדתי לשיר אותו בעצמי. 
 
 
איך תגדיר עונה מוצלחת מבחינתך? מבחינה אישית ומבחינה קבוצתית
זו העונה ה-11 שלי כמקצוען. בשלב הזה בקריירה שלי אני פחות מעוניין בתארים אישיים אלא רק רוצה לנצח עם הקבוצה. אני רוצה לעזור להפועל להשיג דברים שלא השיגו פה יותר מדי זמן. יש לנו את הכישרון לעשות את זה. זו רק שאלה של היכולת לחבר הכל יחד. המטרה שלנו היא לא להגיע לשיא עכשיו, אלא ברגעים המכריעים של העונה, שם יהיה המבחן שלנו. זה לוקח זמן לגרום לכולם להגיע לאותה הרמה ולשמור שכולם יהיו מרוצים. אבל אני בטוח ומאמין בנו שאנחנו יכולים לעשות את זה.
 
 
לא בכל עונה מגיע שחקן עם טבעת אליפות מה-NBA. ספר לנו על השנה הזאת, על חדר ההלבשה, ואיך לא - על לברון...
להיות חלק מהקבוצה הזו היה בעיקר להיות מוכן כל הזמן. כשאתה רואה איך לברון מתאמן - אי אפשר אחרת. הוא מגיע שלוש או ארבע שעות לפני כולם, עובד קשה וכחבר לקבוצה - אתה מסתכל על זה ולומד ממנו. למדתי מזה וכמו שאתם רואים - אני משתדל תמיד להגיע ראשון לאימונים ולעבוד קשה. אני חושב שמה שהופך את השחקנים הכי גדולים ב-NBA למדהימים זה שבמשך 82 משחקים, בכל ערב וערב, הם יודעים כמה הכל תלוי בהם והם עדיין עושים את הקסמים שהם עושים. זה מדהים.
 
 
אתה שיחקת באולמות הכי מפוארים, מוכרים וגדולים בעולם, איך זה בשבילך להגיע לאולמות פחות נוצצים כמו חלק מהאולמות שיש כאן בליגה?
זה שונה, ומוזר, בטח כשאתה מגיע לאולמות היותר ישנים שיש בליגה שלנו. אבל בסוף, יש מגרש, יש את השחקנים שאיתי, יש יריבה על המגרש, ואתה צריך לעשות את העבודה שלך. כדי להגיע ל-NBA צריך יכולות גבוהות, מזל, טיימינג נכון והשגתי את זה. אבל זה לא שאני נמצא כאן היום ומרגיש שאני טוב יותר מאחרים, אני בדיוק כמו כולם. אני אעשה את זה ואשחק כדורסל כל עוד הגוף שלי יתן לי וארגיש טוב, אני מקפיד על התזונה שלי מאוד במהלך העונה ושומר על עצמי כמה שאני יכול. אני מאוד אוהב את המשחק, זה דרך חיים.
 
 
ספר לנו סיפור מצחיק/מיוחד שקרה לך בתקופה ב-NBA
כשהייתי בקליבלנד, במשחק פלייאוף, היה פסק זמן ולברון ניסה להסביר לנו תרגיל שאטלנטה עושה תוך כדי שהוא אומר "זה בדיוק מה שדנבר עשתה לפני שבועיים 7 דקות לסוף הרבע הרביעי!", במחשבה שאנחנו, בדיוק כמוהו, זוכרים את התרגילים של שאר הקבוצות. זה הוכיח כמה הוא מקצוען, כמה הוא עובד קשה וכמה שהוא מוח כדורסל ענק. היו מקרים ששיחקנו מול קבוצות והוא אומר לשחקן של הקבוצה היריבה "אתה לא עומד במקום הנכון, לפי התרגיל שלכם, אתה צריך לעמוד שם", הוא מדהים ואני מודה על הזכות שהייתה לי להיות איתו באותה הקבוצה וללמוד ממנו.
 
 
החמישייה
 
1. המילה הראשונה שלמדת בעברית - שלום
2. אם לא היית שחקן כדורסל היית - שף, אני צופה בהמון תכניות בישול
3. המקום הכי יפה בעולם - חוץ מישראל, ג'מייקה
4. הסדרה שכולם חייבים לראות - צ'פאט, תכנית בישול
5. השחקן הכי טוב ששיחקת איתו - אני צריך להגיד תומר גינת נכון? (צוחק). טוב, ב-NBA כמובן שלברון ג'יימס. מחוץ ל-NBA אני אגיד שג'ייקובן בראון. הוא מוח כדורסל אדיר, חכם מאוד, זה מטורף כמה כדורסל האיש הזה רואה, גברים, נשים, תיכונים, ילדים - פשוט הכל.
בתום הארכה: הפועל ת"א נשארה בפסגה

בתום הארכה: הפועל ת"א נשארה בפסגה

30/01/2023
מי ומה - לקראת נס ציונה בחוץ

מי ומה - לקראת נס ציונה בחוץ

29/01/2023
יורוקאפ: הרצף האדום נמשך בקאמבק גדול

יורוקאפ: הרצף האדום נמשך בקאמבק גדול

24/01/2023