מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | מי ומה - לקראת נס ציונה בחוץ

מי ומה - לקראת נס ציונה בחוץ

מה מיוחד במשחק היום? מי משחק? מה אומרת הסטטיסטיקה? מי השופטים? ומה היה לגיל בני להגיד? כל המי ומה לקראת המשחק מחכים לכם בכתבה הבאה

29/01/2023
נגד מי משחקים? 
עירוני נס ציונה.
 
 
מה משחקים?
מחזור 15 בליגת ווינר סל.
 
 
מה עם כרטיסים?
כל הכרטיסים נמכרו. אנו מבקשים לא להגיע לאולם ללא כרטיס למשחק.
 
 
מי שופט? 
עומר אסתרון, דן ילון, הראל קדרון.
 
 
מי משדר?
ערוץ: SPORT5
 
 
מי משחק?
סגל הפועל: אייל הראל, אקסבייר מנפורד, גיל בני, בר טימור, אדם אריאל, ג'יילן הורד, עידן זלמנסון, נבות ינאי, צ'ינאנו אונואקו, תומר גינת, ג'ורדן מקריי, ג'ייקובן בראון.
 
סגל היריבה: טיילר ביי, שאק ביוקנן, תומר לוינסון, גולן גוט, עמית אהרוני, רז אדם, די.ג'יי קופר, עידו אברהם, רוני הארל, להב אקרמן, ג'רום מיינסי.
 
 
מה אומרת הסטטיסטיקה?
 • הפועל מדורגת שנייה בממוצע הנקודות למשחק בליגה עם 90.8, נס ציונה שלישית עם 89.8.
 • הקרב על הצבע: שתי הקבוצות מוליכות את הליגה בממוצע הנקודות בצבע למשחק. נס ציונה ראשונה עם 45.1 נקודות הפועל שניה עם 44.
 • כל מי שלובש אדום מוסר: הפועל ממשיכה למסור הכי הרבה אסיסטים בליגה עם 24 אסיסטים בממוצע, נס ציונה צמודה אליה עם 23.9. 
 • לשמור על הכדור: נס ציונה היא הקבוצה שחוטפת הכי הרבה כדורים בליגה וכתוצאה מכך גם קולעת הכי הרבה מאיבודים - הקבוצה של אלעד חסין חוטפת 10 כדורים בממוצע למשחק וקולעת 21.2 נקודות מאיבודי היריבה.
 • תומר גינת ממשיך להיות הישראלי שקולע הכי הרבה נקודות בממוצע בליגה ועומד על 13.2 נקודות למשחק.
 • ג'ייקובן בראון מדורג שני בליגה באחוזים מהקו, בראון קולע ב-88.1%, ג'רום מיינסי מנס ציונה מדורג 11 עם 79%.
 • ג'ורדן מקריי ממשיך להוליך את הפועל בממוצע הנקודות למשחק - מקריי קולע 17 נקודות בממוצע, אחריו נמצא אקסבייר מנפורד עם 15.3. את נס ציונה מוליך טיילור ביי עם 21.9 נקודות בממוצע, הכי הרבה בליגה.
 • די.ג'יי קופר מוליך, כמובן, את נס ציונה ואת הליגה בממוצע האסיסטים למשחק - קופר עומד על ממוצע של 15.9 אסיסטים למשחק. קופר הוא גם השחקן שחוטף הכי הרבה כדורים בליגה, 2.6 חטיפות למשחק. מצד שני, קופר גם מאבד הכי הרבה בליגה - 4.1 איבודים למשחק. 
 • בין הקבוצות התקיימו עד כה 24 מפגשים, התוצאה? שוויון 12:12. כשנס ציונה מארחת המאזן הוא 8:5 לטובת הכתומים.
 
 
מה עוד מיוחד במשחק?
 • רצף של משחקי צמרת: אחרי הדרבי האדום בשבוע שעבר, פוגשת הפועל (מהמקום הראשון בליגה) את נס ציונה (מהמקום הרביעי). ובשבת הבאה? לאחר שנשוב מטרנטו, נארח את הפועל חולון מהמקום השלישי (ערב המחזור).
 • הפועל ניצחה את שלושת המפגשים האחרונים בין הקבוצות אבל שלושתם היו בבית. הניצחון האחרון בחוץ היה בעונת 19/20 - לאחר החזרה למגרשים במה שכונה "ליגת הקורונה". באותו המשחק ניצחה הפועל בתוצאה 75:105. ג'ורדן דיוויס קלע 22 נקודות והוסיף 8 ריבאונדים. ים מדר סיים עם 14 (5 אסיסטים), דניאל קופרברג עם 13 (7 ריבאונד) ותומר גינת עם 12 נקודות משלו (7 ריבאונד). צפו בתקציר.
   
 • אקסים: רז אדם מושאל מהפועל לנס ציונה, גולן גוט שיחק בהפועל בין 2013 ל-2015. ג'יי.פי טוקוטו שיחק בנס ציונה בעונת 19-20.
 
 
מה אומר?
גיל בני: "אף פעם לא קל לשחק באולם הזה ועוד יותר עכשיו כשנס ציונה עושה עונה אדירה עד כה. למדנו על עצמנו המון בשבוע המשוגע שעבר עלינו ואנחנו רוצים לקחת ממנו את היכולת להתמודד עם דקות פחות טובות שלנו ובעיקר את היכולת להילחם ולהאמין מהשניה הראשונה ועד האחרונה. יש לנו סגל עמוק וחזק וכל אחד, בכל יום, יכול להיות מי שיוביל אותנו קדימה, זה נותן לנו הרבה ביטחון. אני בטוח שלא משנה כמה אוהדים שלנו יהיו באולם, אנחנו נרגיש בבית כמו תמיד".
מי ומה - מארחים את הרצליה

מי ומה - מארחים את הרצליה

24/03/2023
יורוקאפ: ניצחון חשוב לאדומים בפולין

יורוקאפ: ניצחון חשוב לאדומים בפולין

22/03/2023
מי ומה? לקראת המחזור ה-17 ביורוקאפ נגד שלאסק ורוצלב

מי ומה? לקראת המחזור ה-17 ביורוקאפ נגד שלאסק ורוצלב

22/03/2023