מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "סומך על החברים שלי שימשיכו לנצח בכל הרכב"

"סומך על החברים שלי שימשיכו לנצח בכל הרכב"

איך זה לראות את הקבוצה מהצד? ההתמודדות עם הלחץ והשינוי המשמעותי במועדון - תומר גינת בריאיון לאתר הרשמי

16/03/2023
כשד"ר אסף ביבס, רופא הקבוצה, התקשר לתומר גינת לספר לו על תוצאות הצילום שעשה, רגע לפני שתומר ניתק לו את הטלפון הוא ביקש ממנו להתקשר אליו עוד חצי שעה עם תוצאה אחרת. האבחון אמנם לא השתנה אבל תומר לגמרי מתרכז בהחלמה מהירה ונכונה. רגע לפני שהוא חוזר לקצב, ניצלנו את הזמן וישבנו איתו לשיחה על הפציעה, על העונה של הפועל, על השינוי שעבר המועדון וכמובן - החתונה המרגשת בקיץ.
 
 
קודם כל, איך אתה מרגיש? ספר קצת על הפציעה ממנה אתה סובל
אני מרגיש טוב בסך הכל, בשבוע שעבר נפצעתי באימון וההוראה של הצוות הרפואי היא פשוט לנוח. זה ביאס אותי שאני צריך לצאת מהקצב בתקופה הזו של העונה, אבל מהר מאוד עברתי להתרכז בלעשות מה שאני יכול כדי להחלים כמה שיותר מהר. אני לא יכול לחכות כבר לחזור.
 
 
איך הגבת כשקיבלת את תוצאות הבדיקות שבישרו לך כמה זמן תהיה בחוץ?
הייתי באוטו אחרי שעשיתי את הצילום באיכילוב. זה היה יום סידורים כזה כי למחרת עברתי דירה. אסף הרופא התקשר אלי ואמר לי שיש לי שבר קטן בפיקה בברך ואצטרך לנוח שלושה שבועות. הדבר הראשון שאמרתי לו זה "אסף, אוהב אותך - אני מנתק לך את הטלפון עכשיו ותתקשר אלי שוב בעוד חצי שעה עם תוצאות אחרות". וניתקתי. בסוף, זה חלק מהעסק ולמזלי זו פציעה קטנה שתעבור מהר, אני אחזור חזק וטוב יותר. אני שונא לפספס משחקים ולשבת בצד. אני תמיד בהתחלה מכחיש פציעות כשלב ראשון, זה לא תמיד נכון וחכם אבל ככה הגוף שלי מגיב. אני פשוט רוצה להיות עם הקבוצה כדי לעזור לקבוצה אבל לפעמים צריך לקבל את המצב ולהשלים איתו. 
 
 
איך זה מרגיש לראות את הקבוצה מהצד? כמה היה לך קשה במשחקים מול גליל עליון והמבורג?
זה היה מאוד מאוד מוזר! זה המשחק הראשון שפיספסתי העונה, מבאס לשבת בצד. בכפר כלום היו כמה פעמים במשחק שדני הסתובב לספסל ולמרות שהייתי "על אזרחי", המבטים שלנו הצטלבו והאינסטינקט שלי היה "הוא קורא לי לעלות" וכבר עשיתי את התנועה קדימה עם הגוף. לשמחתי הקבוצה ניצחה בשני המשחקים, למרות הסגל החסר. אלו היו שני ניצחונות ממש חשובים לקבוצה ואני סומך על החברים שלי שימשיכו לנצח בכל הרכב. 
 
אנחנו רגע לפני סיום העונה הסדירה בליגה וביורוקאפ. איך אתה מרגיש עם היכולת של הקבוצה עד כה? 
אני חושב שלפני שני הניצחונות האחרונים הייתה לנו תקופה קצת פחות טובה, למרות שהפסדנו לשתי קבוצות טובות מאוד - גם ירושלים וגם בודצ'נוסט. אחרי המשחקים האלה באמת הרגשנו שלא שיחקנו טוב כמו שאנחנו יודעים ויכולים. לכל קבוצה יש את העליות והירידות שלה במהלך העונה אבל אין לי ספק שאנחנו נדע להגיע לשלבים האחרונים של העונה בכושר הכי טוב שלנו וכל אחד יבוא לעשות הכי טוב שהוא יכול ושנשחק אחד בשביל השני. אני בטוח שנסיים את העונה הכי חזק שאפשר. זה שכל שלושה ימים יש לנו משחק עוזר לנו להתמודד עם הלחץ מסביב. קבוצה לא יכולה לנצח את כל המשחקים בעולם וכל קבוצה מפסידה משחקים שהיא לא אמורה להפסיד, זה הטבע של הספורט. בסיטואציה שלנו, גם אם הקבוצה מפסידה או שיש לך משחק אישי פחות טוב, יש לך שלושה ימים להכין את עצמך לפיק מחדש ואין זמן לשקוע ברע. כל פעם יש משהו חדש להתרכז בו וזה אדיר.
 
 
במה אתה חושב שהקבוצה צריכה להשתפר?
אנחנו צריכים לקחת יותר בפרופורציות דברים, ללמוד לקבל תהליכים ואת זה שאף אחד לא רוצה להפסיד אבל כולנו צריכים לזכור שגם אם לפעמים מפסידים, זה בסדר וזה חלק מתהליך של קבוצה. אנחנו קבוצה טובה, אנחנו במאזן אדיר גם בליגה וגם באירופה, מאזן שאנשים בקיץ היו חותמים עליו בקלות. 
 
 
איך אתה מתמודד עם הלו"ז הצפוף שיש לנו השנה, עם כל הטיסות וזה שאין לכם כמעט זמן לנוח?
בפריז שיחקתי בלו"ז דומה אבל הטיסות היו קצרות יותר אז היה פחות טירוף של מסעות. זה האתגר בלהיות חלק ממועדון גדול, יש פה הרבה עומס פיזי ומנטלי. אחרי הקיץ שעברתי וכל הטירוף שהיה סביבי, הרגשתי שיש ממני המון ציפיות, היו רגעים שהרגשתי שזה מכביד עלי, שאני כל הזמן צריך להוכיח שאני שווה, היו רגעים בהתחלה שזה השפיע לי ולא היה לי הכי קל אבל ככל ששיחקתי ואני משחק יותר זה עובר ואתה מבין שאתה חלק מקבוצה אבל הלחץ מתחלק בין כולם. 
 
 
מאז שחתמת כאן עברה קצת יותר מחצי שנה, מה אתה יכול כבר להגיד ששונה בהפועל הנוכחית לעומת הקדנציה הקודמת שלך כאן?
אני חושב שהמועדון עבר תהפוכה מטורפת. חזרתי למועדון סופר מקצועי ומסודר, כל מה שאנחנו מבקשים - קורה מהר, כל בקשה מקבלת יחס, יש פה את התנאים הכי טובים שיש, אם זה מאמנים שבאים לעזור לפני האימון ובאימוני הבוקר, חדר כושר, יש לנו הכל - על המגרש ומחוץ למגרש. תענוג להיות חלק מארגון כזה. התגעגעתי ללחץ והטירוף שיש פה בכל משחק. האווירה שיש פה ביציעים מטורפת, אין לי כבר מילים על מה שקורה עם הקהל שלנו העונה - הם באים לכל מקום, לא משנה אם זה באר שבע בשעה 17:00, כפר בלום, רוממה, לונדון, פריז, אנקרה, קנריה או פודגוריצה. היו לנו כבר שמונה משחקי חוץ באירופה וכל אחד מהם הרגיש כמו משחק בית בזכותם. זו זכות אדירה. יש לי חבר טוב שמנוי ומגיע לכל המשחקים שלנו, דיברתי עליו הרבה. כשהיינו ילדים נסענו ביחד לבלומפילד הרבה. השנה אחרי שניצחנו פה את הדרבי דיברנו והוא אמר לי שההבדל בין המועדון עכשיו לשנים הקודמות הוא שמתחילת הדרבי - אנשים האמינו שאפשר ושצריך לנצח. זה שינוי משמעותי. פעם היינו באים רק "לגנוב" משחקים כאלה. אנחנו לא משחקים כמו גנבים - אנחנו משחקים כמו קבוצה גדולה שמגיעה למשחקים גדולים כדי לנצח אותם, וגם מצליחה לעשות את זה.
 
 
שמענו שעברת דירה השבוע, איך הבית החדש? הזמנת הנדימן או שתלית מדפים לבד?
זה כיף גדול. האמת שקראתי לחבר שיעזור לי (צוחק). אני יודע לתלות דברים אבל זה לא יוצא כל כך טוב בדרך כלל. ימים של מעבר דירה הם תמיד ימים קשים ואני שמח שזה מאחוריי.
 
 
איך מתקדמות ההכנות לחתונה? כמה אתה משמעותי בהכנות? ספר לנו קצת מה הולך להיות? 
לא קל לארגן חתונה אבל אנחנו מתרגשים מאוד. אני לא חלק משמעותי, אני ה-חלק ה-משמעותי, יותר מנועה בהרבה. תכניסו את זה בבקשה בריאיון, אני רוצה שהיא תקרא את זה. אנחנו ביחד 10 שנים וזה מרגיש הכי טבעי ומרגש בעולם. אח שלי הציע בשבוע שעבר נישואין לבת הזוג שלו, שחר. ככה שהוא סידר "דאבל" להורים. תקופה מאוד מרגשת.
 
 
החמישייה:
1. הסרט/סדרה האחרון שראית: הפמלייה.
2. המשחק שהכי נהנית ממנו העונה: דרבי בית.
3. מאכל אהוב: קציצות תפוחי אדמה של אמא שלי.
4. מכין אוכל בבית או מזמין? אני משתדל להכין כמה שיותר, עברתי תהליך (צוחק).
5. גשר הזיו או תל אביב? וואוווו, הרגתם אותי. בסוף בסוף - גשר הזיו.
שאלת בונוס: שיר שחקן הנוכחי או החידוש?  אוהב את הנוכחי אבל גם החידוש לא רע, שיעבדו על זה.
 
מי ומה - מארחים את הרצליה

מי ומה - מארחים את הרצליה

24/03/2023
יורוקאפ: ניצחון חשוב לאדומים בפולין

יורוקאפ: ניצחון חשוב לאדומים בפולין

22/03/2023
מי ומה? לקראת המחזור ה-17 ביורוקאפ נגד שלאסק ורוצלב

מי ומה? לקראת המחזור ה-17 ביורוקאפ נגד שלאסק ורוצלב

22/03/2023