מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "מגיל קטן כיוונתי להגיע לפה"

"מגיל קטן כיוונתי להגיע לפה"

הניצחון על ונציה, הקהל, החיבור להפועל, ההכנות לרבע הגמר מול בדאלונה, וגם: איך הוא הרגיש כשיצאו חולצות שלו בחנות המוצרים שלנו? גיל בני בריאיון לאתר הרשמי!

16/04/2023
על החיבור של גיל בני והפועל לא צריך להרחיב במילים, מספיק לראות את היציעים בכל פעולה שלו על המגרש. החיבור היה מיידי, ממש מהרגע הראשון. בריאיון שערכנו עם גיל הוא מספר על החיבור החזק להפועל ולקהל, על ההתרגשות שהוא והשחקנים חוו במשחק האחרון מול ונציה, על ההכנות לרבע הגמר, וגם: במה הוא טוב יותר - כדורסל או פינג פונג?
 
 
אנחנו מדברים יומיים אחרי המשחק מול ונציה, הצלחת כבר להירגע ממה שקרה פה?
האמת שביומיים האלה אני באמת לא ישנתי טוב, אני בטוח שזה מרוב אדרנלין. אבל הגיע הזמן שנרגע כי יש לנו משימה קשה יותר עכשיו. זו הייתה האווירה הכי מטורפת שהייתי בה בחיים. הסרטונים שיצאו משוגעים לגמרי - אבל הם לא משקפים אפילו 50% ממה שהיה פה. בכל משחק אנחנו עומדים ליד הדלת לפני שאנחנו עולים, ומסתכלים מה המצב בחוץ. גם הפעם הסתכלנו וראינו שהאולם מלא. זה קורה במשחקים גדולים - אבל הפעם זה הרגיש חריג - בקטע טוב. זה הרגיש שהיציעים כבר ברבע הרביעי. כשעלינו לחימום היה רעש בלתי נתפס. המשפחה שלי תמיד מגיעה לראות אותי אבל הם אף פעם לא מגיעים לעליית שחקנים, הפעם אמרתי להם לבוא מוקדם, אחרי המשחק הם אמרו לי שהם רצו לבכות בעליית השחקנים, אי אפשר כל כך להסביר את הרגע הזה. לא חוויתי דבר כזה לפני כן. אני שמח בשביל כל מי שהיה נוכח ברגע הזה ומקווה שנחווה ביחד עוד המון רגעים חזקים.
 
 
ידעתם לפני מה הולך להיות פה? איך היו הימים שלפני המשחק?
ראינו שקראו לכולם להגיע מוקדם וכבר שהגעתי חיכו לי לא מעט אוהדים מחוץ לאוטו ועודדו אותי. הייתה אווירה חגיגית. הרגשנו שאנחנו לפני משהו מיוחד. גם בהכנה שעשינו, גם בשיחות בחדר ההלבשה - אבל האמת ששום דבר לא יכול להכין אותך למה שהיה פה. אם היינו מפסידים, לא הייתי ישן חודשים. בר אמר לנו לפני המשחק ליהנות וש-"יאללה, בואו ניקח את זה", אני שמח שזה מה שעשינו.
 
 
התחלת להתרגש כבר מרבע הגמר? חושב על כבר על המשחק?
התחלנו לחשוב על המשחק ואנחנו עושים סשנים של וידאו ומתכוננים אליו כמו לכל משחק. אנחנו באים לקחת את זה.
 
 
יותר מ-1000 אוהדים יגיעו מהארץ למשחק בבדאלונה. כמה זה משמעותי?
וואו, זה מאוד משמעותי. כבר פגשתי אוהדים שסיפרו לי שהם קנו כרטיסי טיסה וכמה הם מחכים למשחק. זה מרגש וממש לא מובן מאליו. אני בטוח שהדחיפה שלהם תעזור לנו. זה מטורף שבאים כל כך הרבה אוהדים לאילת או לגליל העליון אבל מה שקורה ביורוקאפ - פשוט פסיכי. פתאום אולם ביעד לא הכי נחשק, כמו בפטרס ביוון, הופך למגרש הביתי שלך. 
 
 
לא סוד שיש חיבור מאוד מאוד חזק בינך לבין הקהל של הפועל, ספר לנו קצת על זה...
עוד לפני שהגעתי להפועל, כיוונתי לזה שיום אחד אגיע לפה. לא כי ידעתי שזה מה שאחווה פה אבל ידעתי שאני מתאים לפה בסגנון משחק ובאופי שלי. מהרגע הראשון היה חיבור שלאט לאט התגבר, זה חיבור מטורף - האהבה אין סופית ותמיכה אין סופית. החלום שלי מגיל קטן היה לשחק כדורסל אבל בחיים לא חלמתי לקבל את מה שאני מקבל פה. אני רק מדבר על זה וזה מעלה לי דמעות וצמרמורת. אני יודע ומכיר את השירים של הקהל ומת על שיר השחקן שלי, הוא הכי טוב שיש, בלי תחרות.
 
 
התרגשת כשהוציאו חולצות עם התמונה שלך? איך זה לראות אוהדים ביציע עם חולצה כזו?
קשה לי להסביר את זה במילים. כשצילמתם אותי רואה את החולצה בפעם הראשונה ניסיתי לשמור על קור רוח. כשחזרתי הביתה אמרתי למשפחה שלי שאני לא מאמין שיש חולצה שלי. אני בא לכל משחק ורואה פה ילדים קטנים ואנשים מבוגרים עם החולצות וזה מפתיע ומרגש אותי. אני מרגיש מאוד מוערך.
 
ספר לנו על היום יום בהפועל - מתי באים לאולם? איך מתנהל האימון?
כיף פה. יש פה חדר הלבשה מצוין. אני יוצא מהבית שעתיים וחצי או שלוש שעות לפני האימון רק כדי להיות עם החברים, אנחנו באמת חברים, זה לא תמיד קורה בקבוצות אחרות. כל אחד עושה את ההכנות שלו לאימון, לי לדוגמה אנדראה חופר לעשות עוד ועוד חדר כושר, אנחנו עושים אימונים אישיים עם גיל סלטר ועם איב מודי, משחקים הרבה פינג פונג. אני וכולנו מאוד נהנים מהיום-יום כאן ואני בטוח שזה משפיע גם על מה שקורה על המגרש. אחרי האימונים אף אחד פה לא ממהר ללכת הביתה, פשוט כיף פה. בית.
 
 
במה אתה יותר טוב, כדורסל או פינג פונג?
אני חושב שכדורסל אבל אני חייב להגיד שאם הייתי משקיע את הזמן שהשקעתי בכדורסל, בפינג פונג, לדעתי הייתי עילוי. אולי הייתי לברון ג'יימס של הפינג פונג. אם אני צריך לדרג את השחקנים המצטיינים פה:
1.גיל בני
2.תומר גינת
3.רמי כהן
4.נבות ינאי
5.עידן זלמנסון 
רק חשוב לי לציין שבר טימור פרש מהפינג פונג ממש לאחרונה.
 
 
איך אתה מדמיין את החלק האחרון של העונה?
אני מריץ הרבה סרטים בראש למה שאני רוצה שיהיה, אני מקווה שנעשה את זה. מגיע לאוהדים, מגיע לנו ומגיע לכל המועדון. אנחנו עושים עונה טובה מאוד והלוואי שזה יתורגם לתואר.
 
 
מה היית רוצה לשפר במשחק שלך?
הייתי רוצה לשפר הכל. הייתי רוצה לשפר את ניהול המשחק, ההגנה, הקליעה, הכל. אני רוצה להמשיך ולהשתפר כמה שיותר בכל יום.
 
 
אם היית צריך לבחור שחקן אחד בהפועל שהיית לוקח לו כישרון מסוים, מה היית לוקח?
יש פה המון שחקנים מוכשרים וזה קשה. הייתי לוקח את הכישרון הבלתי נגמר של ג'ייקובן, יש לו כשרון בלתי נגמר, בכל דבר שקשור לכדורסל. והייתי לוקח גם את האתלטיות של ג'יי.פי, לקפוץ ככה נראה לי מרגש.
 
 
גיל בני בעוד 5 שנים…? 
אני שמח על המקום שאני נמצא בו והלוואי שדברים יסתדרו. אני אוהב את המקום הזה ואני מרגיש מוערך ומאוד מחובר לפה. אני מצפה מעצמי עוד 5 שנים להיות משמעותי, לא משנה איפה אהיה.
 
 
שאלות מהירות:
שלשה או סטופ הגנתי? שלשה
טוויטר או אינסטגרם? אינסטגרם 
מתי בכית בפעם האחרונה? מזמן
החולצה עם התמונה או גופיית משחק שלך? גופיית משחק
מי ומה - גמר #1

מי ומה - גמר #1

07/06/2023
"הניצחון הזה הגיע מהלב שלי"

"הניצחון הזה הגיע מהלב שלי"

04/06/2023
לראשונה מ-2005: הפועל ת"א בסדרת הגמר

לראשונה מ-2005: הפועל ת"א בסדרת הגמר

04/06/2023