מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | תומר גינת נבחר לחמישיית מצטייני העונה

תומר גינת נבחר לחמישיית מצטייני העונה

הפורוורד שב ארצה בסערה משנתיים בצרפת, הוביל את הפועל "Vegan Friendly" ת"א בחזרה לצמרת הגבוהה וזכה בכבוד בפעם השלישית בקריירה בליגת ווינר סל

23/05/2023

תומר גינת שומר על המסורת וממשיך לאסוף תארים אישיים: בעונת הרוקי שלו בליגת ווינר סל הוא נבחר לתגלית העונה, שנה לאחר מכן נכלל בחמישיית העונה השנייה ובשתי האחרונות, בטרם יצא לצרפת, הוא היה חבר בחמישיית העונה. אחרי שנתיים במטרופוליטנס הצרפתית, הפורוורד חזר הקיץ להפועל "Vegan Friendly" ת"א, עזר לה לחזור לצמרת הגבוהה ונבחר בפעם השלישית בקריירה לחמישיית מצטייני העונה, על פי המשאל המשולב של גולשי וגולשות אתר המנהלת, מאמני הליגה ופאנל התקשורת.

 

לראשונה בחמש עונותיו בליגת ווינר סל, גינת לא העלה את ממוצעיו, אבל הערך הסגולי שלו לאדומים היה גדול מאי פעם. כשהוא חלק מסגל התקפי עמוס בכישרון - תומר הצליח לייצר את הנקודות שלו ועשה את זה בלי לכפות דבר, תוך כדי שטף המשחק ולא פעם ממאמץ בריבאונד התקפה או חיתוך נכון ברגע הנכון.


צילומים: לירון מולדובן

גינת קלע 12.9 נקודות לממוצע, פחות מאשר בשתי עונותיו הקודמות בליגת ווינר סל, אבל סיים את העונה הרגילה עם אחוזי הקליעה הכי גבוהים בקריירה מהשדה: 59% לשתיים ו-37% לשלוש. בנוסף, הוא קטף 6.2 ריבאונדים, מסר 2.0 אסיסטים, חטף כדור אחד למשחק וסיים במדד ממוצע של 15.6 – שני מבין הישראלים רק לרומן סורקין בפער קטן.

 

רק בארבעה משחקים הוא לא הגיע לספרות כפולות ופעם אחר פעם ידע לספק את המנה הקבועה שלו בשקט וכמעט בלי שמישהו ישים לב. בפלייאוף הוא כבר העביר הילוך ובשני המשחקים הראשונים בסדרת רבע הגמר עלה ל-18.0 נקודות, 13.0 ריבאונדים, 3.5 אסיסטים, 3.5 חטיפות ומדד 31.5. אחרי עונה יפה ביורוקאפ ובליגה הסדירה, הוא מכוון כעת עם האדומים הכי גבוה שאפשר.

"הגעתי כדי לעזור להפועל להשיג את המטרות השנה, זה לגמרי אפשרי"

"הגעתי כדי לעזור להפועל להשיג את המטרות השנה, זה לגמרי אפשרי"

19/05/2024
לקראת קריית אתא: כל מה שצריך לדעת לקראת המשחק

לקראת קריית אתא: כל מה שצריך לדעת לקראת המשחק

18/05/2024
ההרשמה להגרלת הכרטיסים לדרבי נפתחה

ההרשמה להגרלת הכרטיסים לדרבי נפתחה

17/05/2024