מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "הניצחון הזה הגיע מהלב שלי"

"הניצחון הזה הגיע מהלב שלי"

שמח בהפועל "Vegan Friendly" ת"א לאחר ההעפלה לגמר: "זה הזמן שלנו" (צילום: עודד קרני)

04/06/2023

היא עשתה את זה. אחרי שנעדרה במשך 18 שנה ממעמד הגמר, הפועל "Vegan Friendly" ת"א שברה את הבצורת וחזרה אליו בסטייל, לאחר שגברה אמש (מוצ"ש), 68:77 על הפועל "בנק יהב" ירושלים והשלימה 0:2 בסדרת חצי הגמר. מי שהוביל את החבורה התל אביבית פעם נוספת היה הגארד הבלתי נגמר, ג'ייקובן בראון שנפגע בתחילת הערב, אך שב לפרקט בסערה אחרי מנוחה משמעותית והשתלט על המשחק עם 18 נקודות ברבע השלישי, כשהוא מסיים את המשחק עם 29 נקודות ב-21 דקות.

 

הרכז, סיפר מה דחף אותו להתגבר על הפציעה בדרך להופעת הענק שלו: "אני מתרגש, שמח מאוד. הצלחנו לחזור במחצית השנייה בצורה טובה, הלב שלי לא נותן לי למות. הניצחון הזה הגיע מהלב שלי. הגעתי חופשי היום, הילדים שלי אמרו לי לתת הכל ונתתי". "עברתי הרבה פציעות", המשיך בראון, "אני לא נותן להן לעצור אותי. נתתי את כל מה שיש לי והייתה חגיגה אדירה במחצית השנייה. אני לא רוצה לאכזב את החברים שלי לקבוצה. המאמן שלי מאמין בי, השחקנים מאמינים בי ואני אוהב את הקהל הזה. אני כאן בשבילם. אליפות תהיה הישג גדול, ללא ספק אחד הגדולים שלי בקריירה".


בראון, "הילדים שלי אמרו לי לתת הכל ונתתי" (צילום: עודד קרני)

מאמן המנצחת, דני פרנקו, היה נראה מאושר בסיום ואמר: "חשבתי לפני המשחק, כל היום, על זה שהקהל יכול לנצח את המשחק הזה. אני גאה בצוות שעבד איתי השנה, היינו בעונה מטורפת. הצלחנו באירופה, הצלחנו בליגה. עשינו את זה במקביל בשנה הראשונה, מי שחי בתוך המועדון יודע כמה תהפוכות עברנו. מנכ"ל חדש, מעבר, אלה דברים שאנשים שנכנסו לתוך המערכת. אני מקווה שהם לא יקחו את זה כמובן מאליו, כי זה לא בהכרח משהו שקרה פה לפני כן. החבר'ה האלה, כולם, האמינו לאורך כל הדרך גם כשהייתה לנו קצת נפילה. כולם ירדו עלינו, אבל ידענו שאנחנו יודעים את העבודה ומכירים את השחקנים. אני שמח שהבאנו את כולם, שיחקנו מול קבוצה מצוינת. מותר לי גם להתגאות בעצמי, התכוננו טוב מאוד ברמה המנטלית בתוך הפלייאוף. גם כשהפסדנו כמה משחקים. אני חושב שהגישה שעבדנו בה הייתה נכונה, בסופו של דבר הבאנו את כולם לשיא הכושר בזמן הנכון. אין הרבה משחקים כאלה שהמאמן מרגיש שיש לו חלק".

 

כשנשאל פרנקו האם הוא חושב שקבוצתו יכולה להתמודד עם היריבה העירונית בגמר, השיב: "אנחנו הפועל תל אביב, לא אף אחד אחר. בפלייאוף שמתי מדבקה גדולה על הדלת של השחקנים בחדר ההלבשה, כתוב עליה משהו מאוד פשוט - זה הזמן שלנו. כל מה שהיה עד עכשיו לא נחשב, גם לא ירושלים והמשחקים שבטלים בשישים. יש פלייאוף, זה המאני טיים, אנחנו שם. קל לחשוב על האליפות, צריך להתאושש מהמשחק הזה קודם כל והכדורסל הישראלי הרוויח סדרת גמר אדירה, דרבי בגמר. גם בסדרה הזאת,  ניתן תשובות על המגרש".


פרנקו, "זה הזמן שלנו" (צילום: עודד קרני)

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023
טסים עם הפועל!

טסים עם הפועל!

19/09/2023