מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "שמח להיות פה ולהמשיך את העבודה שהתחלנו בעונה שעברה"

"שמח להיות פה ולהמשיך את העבודה שהתחלנו בעונה שעברה"

אנדראה קבאלרי, מאמן הכושר שלנו, מספר בריאיון לאתר הרשמי על העבודה עם השחקנים בפגרה, ההתאקלמות במועדון והמטרות שלו לעונה הקרובה

31/08/2023
לאייל הראל הוא קורא "ג'ובניק", בעברית. את השחקנים הוא מכוון (ולפעמים מקלל, עם חיוך) בעברית. ובכלל - אנדראה קבאלרי מרגיש כאן כבר לגמרי בבית. רגע אחרי עוד אימון בוקר בו עבד עם שחקני הקבוצה, תפסנו אותה לשיחה בה שמענו על הקיץ שעבר עליו, על החיבור להפועל והעבודה הצפויה לו בפגרה ובמהלך העונה.

איך עבר עליך הקיץ? מה עשית בפגרה?
הקיץ היה ממש טוב. פגשתי את המשפחה ואת החברים במילאנו. לאחר מכן טסתי לפראג, שם היה כנס מאמני הכושר של היורוקאפ והיורוליג. חזרתי באמצע יולי והתחלתי לעבוד עם השחקנים הצעירים של המועדון ולאט-לאט עוד שחקנים הצטרפו.

כמה זה שונה לחזור עכשיו להפועל ולישראל לעומת כשבאת לפה בעונה שעברה?
זה חד משמעית קל יותר. השנה אני יודע ומכיר את הדרך בה המועדון מתנהל, אני יודע טוב יותר את הדרך בה הדברים במדינה מתנהלים, אני מכיר טוב יותר את הצוות הרפואי שלנו ויש לי קשר מצוין איתם, אנחנו פשוט ממשיכים את העבודה שהתחלנו בעונה שעברה. אנחנו רק משתפרים ומשתפרים. 

בעונה שעברה אמרת לנו שתמדוד את ההצלחה שלך בכך שהשחקנים שלנו לא יפצעו, מלבד פציעות שאי אפשר למנוע (תוך כדי משחק וכו'), זו אותה המטרה גם העונה?
כמובן. לכל קבוצה במהלך עונה תמיד יהיו עליות וירידות במצב שלה, המטרה שלי היא, ובמיוחד ברגעים הקשים, לשמור על הקבוצה בריאה ומוכנה על המגרש. שחקנים לא יכולים להרגיש 100% וגם לא 60% בריאים בכל המשחקים העונה. המטרה שלי היא לגרום להם להרגיש כמה שיותר בריאים בכמה שיותר משחקים. במיוחד בעונה כמו העונה הקרובה, בה אין חלון נבחרות ופגרה באמצע נובמבר. 

מה הדגשים המרכזיים שלך בעבודה עם השחקנים בשלב הזה של העונה?
במהלך קדם העונה, במיוחד בתחילת ההכנות, המטרה המרכזית היא להחזיר אותם לכושר משחק. כדי לעשות את זה אתה חייב לדאוג שהגוף שלהם מספיק חזק ויציב להתמודד עם המשחק ועם שחקנים אחרים. אני עושה איתם הרבה עבודה אירובית והרבה עבודה בחדר הכושר. 

כמה "הפועל" אתה כבר מרגיש?
אחרי המשחק האחרון בגמר, זה היה לי כל כך קשה. פתאום הרגשתי כמה אני מחובר למועדון. במהלך העונה הרגשתי והכרתי את התשוקה של האוהדים וגם את הלחץ שיש על המועדון להצליח. אני שמח מאוד להיות פה ולהמשיך לקחת חלק בניסיון של המועדון לסיים את העבודה שהתחלנו בעונה שעברה.

השנה אנחנו צפויים לשחק בלו"ז קצת יותר צפוף מהעונה שעברה, מה זה דורש ממך בעבודה עם השחקנים?
זה דורש המון תקשורת טובה וברורה שלי עם השחקנים ועם הצוות. כי לפעמים נצטרך ששחקנים מסוימים ינוחו במשחקים מסוימים. בנוסף, נצטרך לתכנן טוב את התאוששות של כל שחקן ושחקן מכל משחק. אני בטוח שנצטרך להוריד דקות לחלק מהשחקנים במהלך העונה, אם זה יהיה אפשרי, ולהתאים את תוכנית העומסים והאימונים של כל שחקן למצבו הפיזי ולמה שיעמוד לפנינו. 

יש לנו מספר שחקנים חדשים, מה חשוב לך בפגישה הראשונה איתם?
במהלך הקיץ דיברתי עם כל השחקנים החדשים בטלפון כדי להכיר אותם ואת האישיות שלהם. לדעת מה הם אוהבים ומה פחות. חשוב לי להבין מה עבר עליהם במהלך השבועות האחרונים של הפגרה - האם וכמה הם עבדו ומה הם בדיוק עשו. לאחר מכן הם מצטרפים לכלל הסגל למבחנים הפיזיים שאנחנו עורכים.

לא כל השחקנים כאן איתנו בקדם העונה, איך דואגים שתהיה לזה השפעה מינימלית על תחילת העונה שלנו?
אני חושב שזה שבמהלך הקיץ מתאמנים איתנו שחקנים משלימים ושחקנים ממחלקת הנוער עוזר לנו מאוד להתגבר על החוסרים. אני לא מאוד מודאג מהשחקנים שחסרים לנו בגלל אליפות העולם, הם נמצאים שם בכושר שיא ואני מאמין שהם יגיעו הנה בכושר טוב, כשהם יגיעו לפה נוכל לבחון כמה הם עייפים ומותשים ואיך לשלב אותם בצורה נכונה. אני סומך על הצוות ועל השחקנים שקייל וג'ון יגיעו ויתקבלו בצורה הטובה ביותר שקיימת.
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023
טסים עם הפועל!

טסים עם הפועל!

19/09/2023