מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "כולם מתכוננים ונערכים לקראת הג׳אמפ בול הרשמי של העונה"

"כולם מתכוננים ונערכים לקראת הג׳אמפ בול הרשמי של העונה"

ההכנות לעונה הקרובה, בניית הסגל, ההשוואות לעונה שעברה וגם: מה יאפיין את הקבוצה שנראה השנה? רגע לפני משחק האימון הראשון של העונה, דני פרנקו בריאיון לאתר הרשמי

04/09/2023
מה שלומך בימים אלה? כמה אתה מתרגש לפגוש שוב את כולם? כמה אתה מחכה שקייל וג'ון יצטרפו לסגל? שמרת על קשר עם השחקנים?
שלומי מצויין. תחילת עונה זה תמיד תזמון ותקופה מאתגרת ומרגשת. מרגשת כי יש לנו כאן חבורה של אנשים ושחקנים נהדרים בקבוצה. כיף לבוא ולפגוש אותם, כיף לראות אותם יום-יום באימונים. והיא מאתגרת כי תמיד בתקופה הזו יש חוסרים של שחקנים, והסגל עדיין לא מאוזן, השחקנים מגיעים ברמות כושר שונות בתחילת העונה וצריך ליישר קו, אז לא תמיד מה שאנחנו מתכננים מראש ישים ביום-יום, אבל סך הכל טוב לי ואני נהנה, כמו שאמרתי יש לנו חבר׳ה שכיף לעבוד איתם.

שמרת על קשר עם השחקנים במהלך הפגרה?
כן, כמובן. היינו בקשר, אמנם לא בכל יום, אבל ידעתי פחות או יותר מה כל אחד עושה ואיפה כל אחד נמצא, ובכלל - נוצרה פה מערכת יחסים בתקופה האחרונה, בשנים האחרונות, שגם עם שחקנים שלא נמצאים בקבוצה, אנחנו בקשר. יש מערכת יחסים הדדית של הערכה גם עם כאלה שלא המשיכו איתנו, ונוצר פה איזה חיבור יפה בין כולם - ישראלים וזרים, וזה בסופו של דבר הכוח שלנו.

הצלחת להתנתק קצת במהלך הפגרה? לנוח באמת?
היה שבוע לפני שהאימונים התחילו שקפצתי עם המשפחה לאיזה חופש. הסגל כבר היה פחות או יותר מורכב ודי סגור, רק היינו עסוקים בלחשוב על חיזוקים ושיפוצים מהאפשרויות שנפתחו בפנינו מהרגע שעופר הצטרף לבעלות. אז היה איזה שבוע שבאמת היה אפשר קצת להתנתק ולדעת שהצוות שעובד פה בארץ כולם מוכנים וערוכים לקלוט את השחקנים, כולם מסודרים בהגעה ובהתארגנות שלהם פה כך שנוכל להתחיל את העונה בזמן.

כמה אתה מחכה כבר לראות את הקבוצה משחקת?
בסופו של דבר, אנחנו מאוד מחכים לראות את כולם כאן איתנו. כמובן שנהיה יותר חכמים כשנוכל לשחק עם סגל שהוא יותר מאוזן ושלם. לצערי זה יקרה בשלב מאוחר יותר של ההכנה, אבל כשיש לך שחקנים טובים אתה לוקח בחשבון שהם ישחקו במסגרות מובילות, גם בקיץ. אני מאמין שזו בעיה של הרבה קבוצות באירופה, ואנחנו ננצל את הזמן בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים. בינתיים משחקי האימון יתנו לחבר׳ה שפה הזדמנות קצת לרוץ, להיכנס לעניינים, לקבל ביטחון, להרגיש את המגרש, ולתת לנו נקודת מבט יותר טובה על השחקנים שלנו וביטחון בשחקנים שפחות היו איתנו. אני מניח שברגע שיתחילו משחקי האמת אנחנו נראה קבוצה קצת שונה. יש לנו הרבה חבר׳ה שממשיכים איתנו מעונה שעברה ככה שאנחנו באמת יודעים קצת למה לצפות לראות מהם, ואנחנו מתחילים את הכל מהתחלה אז בהחלט מרגישים שיש איזה רעב שאני מאמין שיבוא לידי ביטוי במגרש.

ספר קצת על האימונים בתקופה הזו, על מה אתם שמים דגש? תן לנו הצצה לאימונים
קודם כל, כולם פה מקבלים בצורה יוצאת מן הכלל אחד את השני. השחקנים החדשים שהגיעו נקלטו פה בצורה מדהימה. התחושה היא שאנחנו עדיין חיים את סוף השנה שעברה, כך שיש לנו אקסטרה מוטיבציה לקראת העונה הקרובה. אפשר להרגיש את זה בדריכות של השחקנים שמכינים את עצמם לעונה. לכל אחד יקח את הזמן שלו להתחדד ולהתפקס, אבל זה מרגיש שכולם מתכוננים ונערכים לקראת הג׳אמפ בול הרשמי של העונה. האווירה טובה וחיובית ומרגיש שלכולם כיף לבוא בכל יום.

מה אתה יכול לספר לנו על הקבוצה שנבנתה? במה היא שונה מזו שסיימה את העונה שעברה?
אני לא רוצה להשוות בין מה שהיה למה שעכשיו. מניסיון, אתה יכול להשאיר את אותה קבוצה מאותה העונה והכל יראה אחרת, בסוף יש כאן בני אדם, מה שבונה את הדינמיקה והכימיה בין כולם אלו דברים מאוד קטנים. כשאנשים הולכים הביתה לחודשיים, אתה לא תמיד יודע מה תקבל בחזרה. 

היה לנו חשוב להביא מישהו מגוון בעמדות הגארד. אני חושב שבדקות האחרונות של הגמר עשינו טעויות של עייפות וחוסר חמצן, אני חושב שההצטרפות של בריאן תעזור לנו להוריד עומסים, הוא יעזור לנו בהובלת הכדור, זה יעזור לכל שאר הגארדים. ג'ון הוא שחקן מנוסה, שחקן שיודע מה הוא שווה ומה הוא יכול לתת. הזר השישי הקלאסי. אני חושב שהפיזיות, הביטחון והניסיון שלו יעזרו לנו. אני מאוד מחכה לראות מה ג'יילן יביא השנה, הוא בא בגישה אחרת לעונה הזו והקבוצה הזו תתאים לו יותר. קייל יעזור לנו לשמור את הצבע, לחסום, ובזאת להשלים את תומר שיכול להיות אפילו יותר טוב. אני חושב שקייל הוא שחקן שיעזור גם לזלי להראות את החוזקות שלו יותר. 

לצד כל השחקנים החדשים, היה לנו חשוב ואני שמח שהצלחנו לשמור על הליבה הישראלית שלנו - אלו שחקנים שיודעים מה זה הפועל, מה אומר המועדון הזה, מכירים את הקהילה שעוטפת אותו. ראינו בעונה שעברה, כמה הגרעין הישראלי משפיע על הקבוצה לטובה ואני מרגיש שזה מבדל אותנו לטובה מקבוצות אחרות.

כמה השינויים שהיו הקיץ במועדון השפיעו על הקיץ שלנו?
המועדון בהתליך מסוים. רמי תמיד יודע שני צעדים קדימה לאן הפועל הולכת ואיפה היא תהיה. אבל עד שדברים לא קורים בפועל, אי אפשר להתחייב, בטח כשיש לנו אחראיות לעתיד המועדון ולהתנהלות שלו. הקיץ הזה היה מורכב. פגשתי את עופר פעם אחת, הוא עשה עלי רושם מצוין. אם היינו יודעים בתחילת הקיץ איפה נהיה בסופו - הקבוצה הייתה סגורה הרבה קודם. אבל חשוב לי להדגיש: לא התפשרנו על מי שנמצא פה. אין מה להסתכל אחורה, אנחנו יוצאים לדרך עם קבוצה טובה. אם נצטרך להתחזק ולהשתפר - נעשה את זה. אבל אין מה להתעסק בזה כרגע - בסופו של דבר, אם בונים את הכימיה בצורה טובה ויש לך את האנשים הנכונים - אפשר להתמודד עם כל תואר.

בעונה שעברה היינו מרחק נגיעה מהמטרה של כולנו, מה צריך לעשות שונה השנה כדי שנלך צעד אחד קדימה?
העונה שעברה הייתה הראשונה שלנו ביורוקאפ והיא הייתה מצוינת - עשינו המון שדרוגים ביום-יום של הקבוצה, על המגרש ומחוץ למגרש, ואני לא חושב שצריך לעשות יותר מידי דברים אחרת. הפועל היא מקום מצוין לשחקנים להיות בו. המטרה היא לבוא ולהגדיל את המסגרת והמעטפת שאנחנו יכולים לתת ברמה המקצועית לשחקנים. 

נפגוש הקיץ את רמת גן, אילת ולאחר מכן נשתתף בטורניר בפולין ובטורניר ווינר ת"א, מה הציפיות שלך ממשחקי ההכנה?
ככל שיתקדמו המשחקים הסגל יתקדם ויהפוך להיות מה שהוא אמור להיות. כשיצטרפו השחקנים החסרים נצטרך לעשות התאמות כדי לשלב אותם לתלכיד שרץ בהכנה. עד אז - נעשה כמובן את המקסימום מהסגל הקיים. אני רוצה שהשחקנים ילמדו לשמוע אחד את השני, לעזור אחד לשני ושיעשו אחד את השני יותר טובים. זה מקום תחרותי ומי שפה צריך לדעת לעמוד במצבי לחץ, מי שכבר היה פה הראה בשנה שעברה שהוא יכול לעשות את זה. במהלך עונה יש המון רגעים קשים ולחוצים, רכבת הרים של רגשות, וחשוב שהשחקנים יהיו מלוכדים וחזקים ביחד. היה לנו את זה ברמה החברתית בשנה שעברה והשנה נרצה שהשנה זה יהיה ברמה גבוהה יותר על המגרש. 

בשנה שעברה טסנו לאיטליה, השנה לטורניר בפולין - מה החשיבות של הטיסות האלו בהכנה?
חלק מהשלבים בהתפתחות של קבוצה בהכנה היא לתרגל מצבים שאתה פוגש במהלך העונה. אנחנו רוצים, בשלב הזה, ללכד את השונות של השחקנים ולהפוך אותם לקבוצה מגובשת. אחד הדברים שעוזרים זה לנתק את כולם מהסביבה הטבעית שלהם, להרגיל אותם לשונות שלהם וללכד אותם סביב זה. אנחנו רוצים לגרום להם להבין שלכולם פה יש אינטרס משותף והוא הצלחת הקבוצה. יש כאן אנשים שונים, כל אחד מתמודד עם דברים בצורה שונה ולכל אחד יש את השגעונות שלו, ככל שנגרום להכיר, להפנים וכמובן לקבל את השונות של האחר - במהלך העונה, כשהלו"ז הופך להיות אינטנסיבי ומדויק - אתה משאיר פחות מקום להפתעות. אנחנו לומדים מי מעדיף אוכל כזה או אחר, למי נוח בחדר עם מי ודברים נוספים. זה חשוב מקצועית וחברתית כאחד.

מה יאפיין את הקבוצה שלנו העונה? מה יהיו החוזקות?
קודם כל משחק מהיר, מהיר - אבל בשליטה. בנוסף, דיברנו על זה קצת קודם, כמו בשנה שעברה (ואולי אפילו יותר) אני מאמין ובטוח שהחיבור שיווצר כאן בין כל השחקנים יהיה חזק מאוד ויעזור לקבוצה לצעוד קדימה. הלכידות והחיבור יוציאו מהסגל את הצדדים החזקים שבו. בחזרה לצד המקצועי, זאת קבוצה שאמורה לרוץ מהר ובמקביל לשחק באחריות. הקבוצה השנה אמורה להיות מאוזנת יותר מהקבוצה של שנה שעברה. אנחנו צריכים לראות את זה על המגרש כמובן, אבל שוב - אני מאמין שהחיבור שיש בין האנשים פה יכול לכפות על נקודות חולשה בצד המקצועי. השחקנים סומכים אחד על השני, אין את זה בהרבה מקומות. השחקנים סומכים על בר, ועל אקס, ועל תומר, ועל ג'ייקובן, ואני יכול להמשיך להקריא את שאר הסגל. יש פה היכרות של השחקנים אחד עם השני שכשאתה יוצא למשחק ולמשימה מסויימת - אתה יודע שהם יהיו שם אחד עם השני כדי לצלוח את המשימה.
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023
טסים עם הפועל!

טסים עם הפועל!

19/09/2023