מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "הפועל זה הבית שלי"

"הפועל זה הבית שלי"

הרגשות בסוף העונה שעברה, החתימה על החוזה החדש, האוהדים, המשפחה שגרה איתו בארץ והעונה הקרובה - מספר 5 באדום, אקסבייר מנפורד, בריאיון לאתר הרשמי

11/09/2023
בוא נתחיל מהסוף של העונה שעברה: הפסדנו את האליפות. הבנת את המשמעות של להביא תואר להפועל ועוד מול מכבי? 
השבוע האחרון של העונה היה מאוד אינטנסיבי ולחוץ, בצורה טבעית גם ההתרגשות עלתה כי המשמעות של לשחק דרבי על אליפות הייתה ברורה לכולנו. בכל מקום שהלכתי אליו אוהדים ניגשו אליי וסיפרו לי כמה הם מתרגשים, כמה זה חשוב להם וכמה הם רוצים שנעשה את זה. 

ספר לנו על הימים שאחרי סיום העונה, איך הרגשת בסוף סדרת הגמר? על החזרה הביתה…
זה היה קשה. במיוחד אחרי מה שעשינו במשחק השני בסדרה, רצינו להמשיך את המומנטום הזה גם למשחק השלישי. עדיין לא צפיתי במשחק, אני גם לא חושב שאני אצפה בו, אולי רק אחרי שנצליח לסיים את המשימה. זה עדיין מרגיש לי כאילו זה היה אתמול. יש לנו דרך ארוכה כדי לחזור לשם ונעשה הכל בשביל זה.

חתמת בקיץ הזה לשנתיים נוספות. ספר לנו קצת איך זה היה מהצד שלך - מתחילת המו"מ ועד החתימה על החוזה
היה רצון משותף של שני הצדדים. המועדון רצה שאני אחזור לכאן וגם אני רציתי לחזור. בניתי כאן משפחה, חברים ויש לנו משימות שאנחנו רוצים לעמוד בהן. זה מקום שמאמין בי ואני מאמין בו, אני מרגיש כאן בבית וזו היה חלק מרכזי בהחלטה שלי לחזור.

זו הפעם הראשונה בקריירה שלך שאתה משחק שנתיים ברציפות באותה הקבוצה. מה ההבדל בין להגיע לכאן לראשונה בעונה שעברה, לבין לחזור לכאן עכשיו?
אני מרגיש הרבה יותר בנוח ויותר בטוח, זה חשוב ומשפיע על הכדורסל. חיפשתי יציבות בכדורסל בשנים האחרונות ולא מצאתי את המקום הנכון לעשות את זה עד שהגעתי לכאן. אני שמח עם ההמשכיות שיש כאן. 

חזרת לארץ, חיכו לך אוהדים בשדה - איך זה הרגיש?
זה הקהל הכי טוב ששיחקתי עבורו. הם איתנו בניצחונות ובהפסדים, במשחקי בית ובמשחקי חוץ, מאילת עד מונטנגרו. הם גורמים לכל משחק להרגיש חשוב וזו מתנה שכל שחקן כדורסל חולם לקבל. משחקי החוץ באירופה היו מטורפים - בכל מקום ששיחקנו, הרגשנו כאילו אנחנו משחקים בבית, היו לנו יותר אוהדים מלקבוצה המארחת. זה חשוב מאוד ועוזר לנו להביא את המיטב שלנו בכל ערב.

אתה כבר מרגיש בבית בהפועל?
חד משמעית - הפועל זה הבית שלי.

כמה ימים לאחר שנחתת, אמא שלך הגיעה עם שני הבנים שלך. איך זה מרגיש לחזור מאימון ושיש מי שמחכה לך בבית?
זה מרגיש טוב. לעשות את מה שאני אוהב ואז לחזור הביתה לאנשים שאני אוהב זו הרגשה נפלאה. אני שמח שהילדים שלי חווים מקומות חדשים בעולם וצוברים חוויות חדשות. אלו דברים שהם לעולם לא ישכחו וזה מאוד חשוב עבורי. 

הצטרפו אלינו הקיץ מספר שחקנים חדשים, הכרת מישהו מהם קודם? 
אני מכיר את ג'ון הולנד, היינו באותו תיכון אבל לא יצא לנו לשחק שם ביחד. גם את ג'ף אני מכיר מלפני.

מה אתה חושב שהקבוצה צריכה לעשות השנה טוב יותר, לעומת העונה שעברה, כדי ללכת רחוק יותר? 
זו שאלה קשה. אני חושב שאנחנו צריכים לשמור יותר על יציבות תוך כדי המשחקים, להיות שם לאורך כל 40 הדקות.

עקבת אחרי המונדובאסקט? מי הנבחרת שהכי הפתיעה אותך?
כן, ברור. דרום סודן הפתיעה אותי ממש, גם לטביה. חשבתי שהקנדים ייקחו את האליפות, רציתי בשביל קייל.

לא שיחקת בשני משחקי האימון הראשונים והקבוצה הודיעה שיש לך פציעה קלה, אתה יכול לספר לנו מה המצב שלך? אולי להרגיע את האוהדים?
יש לי נקע קל בקרסול, זה אמור להיות מאחוריי ממש בקרוב. כמובן שביאס אותי לא לשחק, אבל שמחתי לראות מהצד את השחקנים הצעירים מקבלים דקות ואת בר, תומר וזלי מכוונים אותם ותומכים בהם.

מהאימונים שהיו עד עכשיו, מי מהשחקנים הרשים אותך?
אייליקו (צוחק). לאייל יש המון פוטנציאל ואני נהנה לראות אותו. הוא צריך לקבל את הביטחון, לצבור ניסיון, ללמוד מהטעויות והוא יהיה שחקן אדיר.

עכשיו אנחנו בפולין ובימים שלישי ורביעי יהיו לנו שני משחקים אימון (נגד ורוצלאב וקינג שצ'צ'ין). זו הטיסה הראשונה שלנו העונה כקבוצה חדשה - כמה הזמן הזה יחד משמעותי בקדם העונה?
אני חושב שזה מאוד חשוב להתרחק קצת מהבית ומהשגרה של ההכנה לעונה לפני שמתחילה השגרה של העונה עצמה. ננצל את הזמן להכיר טוב יותר אחד את השני גם מחוץ למגרש וכמובן שנרצה לעשות שם משחקים טובים. לדעתי זה מאוד חשוב ומה שקורה מחוץ למגרש, תמיד משפיע על מה שקורה על המגרש.

בשנה שעברה סיפרת לנו שבילדות למדת על היהדות והחגים. ביום שישי נחגוג את ראש השנה היהודי, מה תרצה לקבוצה ולקהל לקראת השנה החדשה?
אני מאחל לנו שתהיה שנה מוצלחת ושמחה. אני מקווה שנעלה שלב אחד למעלה ממה שעשינו בעונה שעברה ושניקח תואר.
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023
טסים עם הפועל!

טסים עם הפועל!

19/09/2023