מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "בכל עונה יש תקופה כזו והמטרה שלנו היא ללמוד ממנה ולצאת מזה חזקים יותר"

"בכל עונה יש תקופה כזו והמטרה שלנו היא ללמוד ממנה ולצאת מזה חזקים יותר"

וויל קאמינגס בריאיון לאתר לקראת המשחק מול בדאלונה

29/01/2024
וויל קאמינגס יעלה הערב למשחק היורוקאפ רביעי בהפועל כשהוא רוצה לרשום את ניצחון היורוקאפ הראשון שלו באדום. הגארד בן ה-31 כבר זכה ביורוקאפ בעבר עם דרושפאקה ורוצה להגיע הכי רחוק שאפשר גם העונה. בריאיון לאתר הוא מספר על השיחות עם תומר גינת לפני המעבר, ההתמודדות עם ההפסדים האחרונים ביורוקאפ ומספר איזה כישרון, מחוץ לכדורסל, היה רוצה שיהיה לו

וויל, אתה נמצא עם הקבוצה כבר חודש, איך אתה מסכם את ההתחלה שלך בהפועל?

אני חושב שההתחלה שלי פה טובה, זה מועדון נהדר, יש פה הרבה אנשים טובים. עוזרים לי פה בכל מה שאני צריך ואני מנסה לעזור לקבוצה במה שאני יכול כדי לנצח משחקים.

בוא נלך  קצת אחורה, ספר על הבית בו גדלת, על המשפחה שלך
גדלתי בפלורידה, במקום שהיה חצי שעה מחוף הים. כולם במשפחה שלי ספורטאים, גם אחי הגדול ששיחק פוטבול ובייסבול ואחותי שיחקה כדורסל. שיחקנו לא מעט בחצר של הבית. כשגדלתי שיחקתי גם בייסבול, גם כדורגל וגם כדורסל. כשגדלתי אהבתי את פילדלפיה 76 כי הערצתי את אלן אייברסון. יצא לפגוש אותו כשהייתי בקולג'. 
ספר על הפניה מהפועל, כמה היכרות הייתה לך עם המועדון לפני? דיברת עם תומר לפני?
ברור שדיברתי עם תומר, שיחקנו יחד בפריז כמו שאתם יודעים ואני יודע על כל מה שעבר עליו כשהוא בחר להגיע לכאן ולא למכבי. הכרתי את המועדון דרכו וידעתי על הדרבים. ראיתי לא מעט סרטונים של הקהל, הרבה בזכות תומר. שמעתי ממנו על האהבה שלו למועדון ועל החיבור של האוהדים למועדון, כשהוא הסביר לי שהוא הולך לחתום בהפועל בגלל כל זה, ידעתי כמה מיוחד המקום הזה. 

זכית ביורוקאפ בעבר, ספר על העונה הזו ומה הטיפים שאתה יכול לתת לחברים שלך בחדר ההלבשה כדי שגם הפועל תלך רחוק במפעל?
בעיקר לעבוד קשה, הדרך לשם אף פעם לא קלה. השיטה ביורוקאפ אז הייתה שונה, היו שני שלבי בתים ואז הגענו לרבע הגמר ומשם היו סדרות של הטוב משלושה משחקים. ברגע שהגענו לפלייאוף - לא הפסדנו אף משחק, שם שיחקנו את הכדורסל הטוב ביותר שלנו. צריך להגיע לרגעים המכריעים בכושר הנכון.


הקרירה האירופאית שלך עשירה ועברת בכמה מדינות ובהרבה מהן זכית בתארים אישיים. איך זה להיות שחקן אמריקאי שעושה קרירה מעבר לים
זה שונה, כי כשחקן אמריקאי, אתה שומע, גדל ומסתכל על שחקנים כמו לברון וכל הגדולים ב-NBA ואתה לא ממש מכיר את הכדורסל שיש מעבר לים. ואז אתה נחשף לאגדות כמו מייק ג'יימס ומבין שיש פה כדורסל מעולה. עבורי זה מיוחד ואני שמח שיצא לי לשחק לצד המון חברים נהדרים בקבוצות בהן שיחקתי ולהתאמן תחת מאמנים מעולים.

בזמן הקצר  שלך כאן, הספקת כבר לחוות את ת"א? את ישראל? הספקת ללמוד קצת עברית?
אני עוד לא יודע עברית. יצא לי ללכת לחוף כמה פעמים לראות שקיעות, זה קצת מרגיש לי כמו מיאמי, אני בטוח שבקיץ אפילו יותר וזה עוזר לי להרגיש פה בבית. 

בערב הראשון שלך בישראל הגעת עם תומר ובריאן לצפיה משותפת במשחק, איך היה המפגש הראשון עם האוהדים? 
זה מגניב, בכל פעם שאתה יכול לראות מקרוב את המחויבות של האוהדים לקבוצה וכמה הם אוהבים וקרובים לקבוצה זה מלהיב. זה מראה כמה המועדון הזה מיוחד ושונה. 


אם כבר מדברים על האוהדים, איך אתה חווה את הקהל של הפועל עד כה? יוצא לך לפגוש אוהדים בעיר?
באחת הפעמים בהן היינו בנתב"ג, אחד העובדים שם התחיל לשיר לי שיר של הפועל, זה היה מצחיק, יש לאוהדים כאן המון תשוקה וזה תענוג לשחק עבורם.

אנחנו בתקופה פחות טובה ביורוקאפ, מה אתה חושב שצריך לשנות לקראת שני המשחקים האחרונים בשלב הבתים?
תמיד יהיו תקופות פחות טובות במהלך העונה ואני חושב שלנצח את כל המשחקים זו לא דרך טובה ללמוד ולהשתפר ולגדול כקבוצה. אם תנצח כל העונה ואז תגיע לפלייאוף ויהיו לך קשיים - לא תדע איך לצאת מזה. בכל עונה יש תקופה כזו והמטרה שלנו היא ללמוד ממנה ולצאת מזה חזקים יותר.


מה האוהדים שלנו לא יודעים עליך? מה התחביבים שלך מחוץ לכדורסל? מה מעניין אותך? 
אני גיימר. אני משחק משחקי וידאו, בעיקר COD. אני פחות אוהבים לצאת למקומות, אני מעדיף להעביר את הזמן בלדבר עם המשפחה שלי ולשחק. בעבר הייתי משחק פיפא, ל-2K אני פחות מתחבר, זה לא מרגיש לי מספיק מציאותי. אני פחות רואה משחקי כדורסל באירופה כי זה מרגיש לי כמו עבודה, אני רואה יותר NBA. 

שאלות מהירות לסיום
שחקן כדורסל שאתה אוהב לראות? קיירי
מה המאכל האהוב עליך? מאכלי ים, שרימפס.
המקום הכי יפה שהיית בו?  קאבו, מקסיקו
שחקן בקבוצה שהיית לוקח לאי בודד? תומר
כישרון, מחוץ לכדורסל, שהיית רוצה שיהיה לך? הייתי רוצה לדעת לכתוב קוד
הודעת מועדון: אקסבייר מנפורד

הודעת מועדון: אקסבייר מנפורד

21/02/2024
הפועל הפסידה בחולון

הפועל הפסידה בחולון

17/02/2024
הפועל בחולון: כל מה שצריך לדעת לקראת המשחק

הפועל בחולון: כל מה שצריך לדעת לקראת המשחק

16/02/2024