מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "הגעתי כדי לעזור להפועל להשיג את המטרות השנה, זה לגמרי אפשרי"

"הגעתי כדי לעזור להפועל להשיג את המטרות השנה, זה לגמרי אפשרי"

טיילר אניס הספיק לשחק נגד קיירי אירווינג ולצד ג'יימס הארדן ויאניס. עכשיו הוא כאן איתנו, וברור לו מה התפקיד שלו: "תמיד הייתי פליימייקר שעוזר גם לאחרים". וגם: ההשפעה של אביו, ההיכרות המוקדמת עם שחקני הקבוצה וההימור שלו על אלופת ה-NBA

19/05/2024
כשטיילר אניס יעלה הערב להופעת הבכורה שלו בהפועל, יצפו בו מהבית גם אשתו וארבעת ילדיו וגם אביו, מאמן כדורסל תיכונים, שדואג להתקשר אליו אחרי כל משחק ולתת הערות. רגע לפני הופעת הבכורה של מספר 2 החדש שלנו, בואו להכיר אותו. 
 
איך אתה מסכם את השבועיים הראשונים שלך בהפועל? 
זה היה נהדר. אמנם עוד לא שיחקתי אבל ניצלתי את הזמן הזה ללמוד ולראות את הקבוצה מהצד, להבין מה המאמן רוצה ואיך החבר'ה משחקים, בתור פוינט גארד, אני מנסה לראות איפה השחקנים האחרים אוהבים לקבל את הכדור ואיך אני יכול לעזור לקבוצה.
 
את מי הכרת לפני שהגעת לכאן וכמה זה עזר לך?
אני וקייל גדלנו בטורונטו. הוא צעיר ממני בכמה שנים אבל הייתה לנו היכרות לפני שהגעתי לכאן. אני ובריאן מכירים כבר שנים. הוא שיחק עם אחי הגדול בשנה שעברה בטורקיה (דילן אניס - שמשחק כעת במורסיה) והוא כנראה אחד האנשים הראשונים שידעו שאני בא לכאן. אני לא יודע איך הוא יודע הכל (צוחק). אני ואקס למדנו באותו תיכון אבל לא באותו זמן, נגד דאסטי שיחקתי בליגת הפיתוח של ה-NBA וכמובן ששיחקתי נגד המאמן דדאס בטורקיה. אני מגיע אמנם לקבוצה חדשה אבל יש לי קשרים או עבר עם לא מעט שחקנים פה, אני חושב שזה קצת עוזר, זה בטח לא מזיק. זה נותן לי קצת מושג איך השחקנים כאן משחקים ומה המאמן רוצה. 
 
הגעת לפה אחרי עונה טובה בנאפולי, שכללה זכייה בגביע, למה בעצם בחרת להגיע להפועל ולא לנוח עד לעונה הבאה?
סיימנו את העונה ממש מוקדם, יותר ממה שציפינו. לא היו לי תוכניות ללכת לשום מקום, וקיבלתי טלפונים מכמה קבוצות אחרות שלא התעניינתי בהן, אבל כשהפועל התקשרו, אמרו לי את המטרות של השנה והכיוון שהם מנסים להגיע אליו, השתכנעתי. אני חושב שעם הסגל והצוות הזה, זה לגמרי אפשרי. הם אמרו לי שהם רוצים מישהו שיכול לייצר לאחרים ולמסור את הכדור. אז אני חושב שיש כאן התאמה. 
 
מלבד מהרצון לחזור הביתה למשפחה, אני חושב שמבחינת כדורסל זו הייתה ההחלטה הנכונה עבורי. יש לי לא מעט חברים ששיחקו כאן בעבר וכולם נהנו מזה. כמובן ששמעתי על המצב פה אבל בריאן הרגיע אותי וסיפר לי על החיים כאן.
 
הגעת לפה כשהקבוצה במקום השני, רגע לפני שאנחנו מתחילים את הפלייאוף, ראית משחקים של הפועל מהעונה? 
כשג'ורדן מקריי שיחק פה, הייתי רואה את המשחקים, בעיקר ביורוקאפ, אז אני מכיר חלק מהיכולות של החברים שלי לקבוצה. המאמן אימן משחקים נגדי אז אני יודע שהוא יודע בדיוק מה אני יכול לעשות ומה החוזקות שלי, ואני חושב שזה יעזור לי להיכנס לעניינים. אנחנו ממש לפני הפלייאוף. אין הרבה זמן להסתגל, אבל הוא יודע את החוזקות שלי ומה אני יכול לעשות ואיך אני יכול לעזור לקבוצה, הוא יכול לשים אותי בעמדה לעשות את זה. ראיתי סרטונים של הקהל, אני יודע שיש להפועל המון אוהדים, אני זוכר את המשחק של הפועל נגד לונדון ליונס בחוץ בעונה שעברה, הקהל שם היה מדהים.

נבחרת במקום ה-18 בדראפט ויש לך המון משחקים ב-NBA, ספר על החוויה בליגה? יש שחקנים בליגה שאתה עדיין בקשר איתם?
כן, רוב החברים הכי טובים שלי הם שחקנים ששיחקתי איתן או מולם. סם דקר, ג'ורדן קלרקסון, אתה בונה איתם מערכת יחסים כשאתה מבלה איתם כל יום. זה היה נהדר עבורי, הייתי סופר צעיר. נבחרתי בדראפט בגיל 19. הייתי ילד שמנסה להבין מה קורה. למדתי הרבה, היו הרבה עליות וירידות: כן לקבל דקות, לא לקבל דקות, הצלחה וכישלונות. אבל אני חושב שזה רק עזר לי להסתגל לכל סגנון של כדורסל, בכל מצב. אני חושב שאם היו לי הרבה יותר הזדמנויות, הייתי יכול לשחק כדורסל הרבה יותר טוב, אבל כשאתה בוחר ילד בן 19, זה מובן. 
 
מה הזיכרון הכי טוב מהתקופה הזו? 
לשחק בלייקרס היה נהדר. זו קבוצה היסטורית. אני חושב גם ששם קיבלתי הכי הרבה דקות. יכולתי גם להראות לכולם את היכולות שלי וגם להראות לעצמי שאני יכול לשחק ברמה הזו. לשחק עבור הרוקטס היה טוב, פעם ראשונה שבאמת שיחקתי בקבוצה שנלחמת על הפלייאוף ואתה יודע, היו להם מטרות של ממש. אפשר לראות את ההבדל בין שחקנים שמשחקים על החוזים שלהם לבין מה שהיה שם, שם הייתה מטרה גדולה ומשותפת, נהניתי מזה.
 
כמה שונים החיים של שחקן NBA לעומת של שחקן כדורסל באירופה? איזה חיים אתה מעדיף?
החיים באירופה דומים יותר לקולג', שם כל היום מתוכנן ודואגים לך להכל. ב-NBA, אתה קצת לבד. הם נותנים לך את הזמן שלך ואומרים לך "נתראה באימון", כל אחד עושה מה שהוא רוצה עד האימון. יש לך הרבה יותר אחריות להתאמן לבד ולוודא שאתה בכושר הטוב ביותר. בעוד שבאירופה, דואגים לך, הצוות וכולם. אני חושב שאני מעדיף את הדרך של ה-NBA כי הצרכים של כל אחד שונים אבל זו השנה העשירית שאני משחק כמקצוען אז אני יודע מה אני צריך לעשות כדי להיות בכושר הטוב ביותר ולהיות מנטלית במקום הטוב ביותר כדי לשחק טוב.
 
הספקת לראות כבר את ת"א? להסתובב בעיר?
לא יצאתי לאכול יותר מדי. הזמנתי הרבה, אבל לא אכלתי ארוחה רעה מאז שהייתי כאן עדיין. אכלתי ב-GDB ואהבתי את זה, אני הולך אחרי בריאן לכל מקום (צוחק).
 
אבא שלך אימן אותך ודחף אותך לכדורסל מגיל צעיר, אם לא היית שחקן כדורסל, מה היית?
קשה לומר, כי אני משחק מגיל ארבע., כנראה משהו בעולם הפיננסי. כמו שאמרתי, נבחרתי לדראפט בגיל 19, הייתי צריך ללמוד הרבה דברים לבד - לגבי תשלום מיסים, השקעות והכל. אז זה בערך מה שעשיתי בזמן הפנוי שהיה לי. אולי הייתי מורה בתיכון או משהו כזה.
 
אתה עדיין מתייעץ עם אבא שלך על כדורסל? הוא נותן לך ביקורות אחרי המשחקים שלך? מה הוא חשב על על המעבר להפועל?
כן, הוא מתקשר אליי אחרי כל משחק ובדרך כלל יש הפרשי שעות. לפעמים הוא מתקשר בחמש בבוקר ואם אני לא מגיב מיד, הוא ממשיך להתקשר אליי (צוחק).  אני חושב שיש לו רשימה של דברים שהוא שואל אותי, גם מבחינה מנטלית ואז יש לו את הצד המקצועי. הוא מבין שעכשיו יש צוות של מאמנים שמדברים איתי על כדורסל, אז אנחנו פשוט מדברים על החיים. אחי הגדול משחק בספרד, ואז הוא עושה את אותו הדבר איתו, הוא ללא ספק פריק של כדורסל, הוא גם עדיין מאמן תלמידי תיכון.
 
יש פה כמה שחקנים שהם פריקים של כדורסל, רואים משחקים בלי סוף, מכל ליגה, כולל נוער, נשים, הכל, גם אתה כזה?
תלוי בזמן בשנה, אני צופה בכדורסל במיוחד כשהפלייאוף מתחיל ברחבי העולם. לפעמים בעונות בהן אתה משחק המון משחקים, אתה לא רוצה לראות כדורסל, זה מאוד תלוי. לרוב אני צופה בהילוכים חוזרים של מהלכים מה-NBA והיורוליג.
 
מה האוהדים של הפועל צריכים לדעת עליך? 
כשחקן כדורסל, אני רכז, פליימייקר, יותר מאשר פוינט גארד. אני יודע לשחק עם ובלי הכדור, לעשות כל מה שהקבוצה צריכה, אתה יודע, בין אם זה לשמור על השחקן הכי טוב בקבוצה השנייה, לקלוע או לחפש שחקנים אחרים כשהם ביום טוב. תמיד הייתי פליימייקר, אז מצופה ממני לחפש שחקנים אחרים יותר מאשר לייצר רק לעצמי. צריך למצוא האיזון ולדעת מתי לעשות כל דבר. 

מבחינה אישית, יש לי ארבעה ילדים - שלוש בנות ובן אחד - שנולד לפני חודש וחצי. ראיתי את ההזדמנות לשחק בקבוצה שכרגע היא במקום השני בליגה ויש לה מטרה לזכות באליפות, קיבלתי צ'אנס להיכנס לפה ולעזור אני חושב שזו הזדמנות מדהימה. אני שמח להיות פה. 
 
שאלות מהירות לסיום
המילה הראשונה שלמדתי בעברית? שלום
המאכל האהוב עלי? סינבון
האפליקציה שאתה משתמש בה הכי הרבה? אינסטגרם
הבילוי המועדף עליך? לשחק Call Of Duty
מי תיקח את האליפות ב-NBA? דנבר
השחקן הכי טוב ששיחקת איתו? יאניס או ג'יימס הארדן
השחקן הכי טוב ששיחקת נגדו? קיירי אירווינג
 
נשאר איתנו: סטפנוס דדאס ממשיך כמאמן הראשי של הפועל "שלמה" ת"א

נשאר איתנו: סטפנוס דדאס ממשיך כמאמן הראשי של הפועל "שלמה" ת"א

20/06/2024
מתווה הפיצויים למנויי עונת 23-24

מתווה הפיצויים למנויי עונת 23-24

20/06/2024
ברוך הבא, ג'ו רגלנד!

ברוך הבא, ג'ו רגלנד!

19/06/2024