מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "אני כאן בגלל השאיפות של המועדון הזה"

"אני כאן בגלל השאיפות של המועדון הזה"

ג'ורג' חינאס, המנהל המקצועי החדש של הפועל, מסביר למה הגיע, מה זה אומר להיות "מנהל כדורסל", איך הוא בוחר את השחקנים, וגם: איך הוא מעדיף שנקרא לו? ראיון

03/07/2024
"ביוונית השם שלי הוא יורגוס. ג'ורג' הוא הגרסה האנגלית של השם - אז אני מעדיף את ג'ורג'. את שם המשפחה שלי מבטאים חינאס". המנהל המקצועי החדש שלנו, ג'ורג' חינאס, הגיע לקראת סוף העונה וכבר עובד במרץ יחד עם ההנהלה והצוות המקצועי על בניית הקבוצה לעונה הבאה. בין החתמה להחתמה, הוא התפנה לענות לנו על כל השאלות.

ספר לנו קצת על עצמך. מאיפה באת? איפה אתה גר ביוון?
אני גר באתונה. אני נשוי ויש לי ילד בן 8.
ב-14 השנים האחרונות הייתי ב-אא"ק, שהסיפור שלה די דומה להפועל, כי היא גם הגיעה מהליגות הנמוכות. כשאני הגעתי היינו בליגה השלישית ועלינו לאט לאט עד הליגה הראשונה.

ולפני כן שיחקת כדורסל?
לא שיחקתי באופן מקצועי, קצת ברמה נמוכה בעיר הולדתי בצפון-מערב יוון.

היית פעם מאמן?
לא. תמיד הייתי "מנהל כדורסל". זה תמיד מה שרציתי לעשות.
כדורגל הוא הספורט העיקרי ביוון, אבל הייתי משוגע על כדורסל. מגיל צעיר מאוד התחלתי לראות כדורסל יותר מכדורגל. המשחק הראשון שצפיתי בו היה בגיל שבע. אז די אהבתי את זה ובהדרגה התחלתי לראות גם משחקים של כדורסל אירופי, ליגות אחרות והכל.

מהי ההצלחה הגדולה ביותר שלך כמנהל מקצועי? מבחינת שחקן שהצלחת להביא?
הייתי אומר שההחתמה הגדולה והחשובה ביותר שלי הייתה קווין פאנטר. בגלל זה שהוא הגיע בעצם מרמה נמוכה יותר, בגלל שהוא בן אדם מצוין וגם בגלל שמיהרנו להחתים מישהו לגמר הגביע תוך שבוע. אז הצלחנו להביא אותו וזכינו בגמר הגביע מול אולימפיאקוס תוך שבוע אחד כשהוא אחד השחקנים הטובים ביותר.

למה רצית לבוא לכאן?
ראיתי שהפועל מועדון מתפתח עם הרבה רעב לזכות בתארים. אני לא מסוג הבחורים שפשוט יושבים מאחורי שולחן ועושים את העבודה הקבועה שלו כל יום. אני צריך להיות בקבוצה שיש בה הרבה שאפתנות, הרבה אוהדים וחשבתי שזה הרגע הנכון עבורי לעשות שינוי ולהגיע למועדון שרעב לעשות יותר ולזכות בתארים.
זכייה בתארים הייתה הדבר הראשון עבורי.

אתה יכול להסביר מה זה אומר מנהל מקצועי בהפועל תל אביב? מה אומר התפקיד שלך?
זה בעצם מחולק לשני חלקים:
החלק הראשון הוא תהליך החתמת השחקנים, מה שמתרחש כרגע. "תהליך הגיוס" מתחיל בספטמבר, כאשר הליגה מתחילה. אז אני מתחיל לצפות כמעט בכל הליגות. יש לי גם כמה קשרים ברחבי העולם, ובעצם מתחילים ליצור רשימה עם שחקנים מסוימים לכל עמדה ולנסות לעשות להם בדיקות - שלוש עד חמש פעמים כל שחקן. ואז לצמצם את הרשימה עד סוף דצמבר כדי להיות מוכנים עד העונה הבאה. ובמהלך הקיץ, ברור שזה תהליך ההחתמות שבו אתה צריך למלא את הסגל. זה יימשך עד אוגוסט.

החלק השני בעצם מתחיל ברגע שמסיימים את תהליך הקליטה ומתחילה העונה, ואז באמת צריך להציב קודם כל את המטרות, שכבר ידועות, וכדי להשיג אותן זה צריך להיות מרתון, זה לא משחק בודד.
על מנת להשיג את המטרות צריך לקבוע את כללי שיתוף הפעולה ויחסי האנוש. וכאשר אתה מדבר על קבוצה של יותר מ-30 אנשים שאתה עובד איתה באופן צמוד מדי יום, אתה צריך להציב כמה כללים שכולם יכבדו אותם ואז תוכל להגיע לתוצאה הרצויה.

עד כמה חשוב האופי האישי של השחקנים והצוות שאתה עובד איתם?
בסופו של יום, למען האמת, זה הקריטריון הראשון והחשוב ביותר. אני יכול לבחור שחקן שהוא פחות מיומן או פחות מוכשר - אבל אני יודע שהוא מנצח ויש לו אופי ואישיות, במקום לבחור מישהו שיש לו הרבה כישרון אבל אתה לא רואה שום מוטיבציה אצלו.

מה המאפיינים של השחקנים שהבאת עד עכשיו ואלה שאתה מתכנן להביא?
הקריטריון הראשון והחשוב ביותר הוא מה שדיברנו קודם - מישהו שיש לו את המנטליות המנצחת.
שנית, הכי חשוב זה להבין לאן אתה מגיע, כי זה לא מועדון רגיל. אז אתה צריך להבין שזה מועדון מיוחד. אתה צריך להתחבר להנהלה, לצוות המקצועי, לעובדי המועדון השונים, למתנדבים, לאוהדים והקהילה... אם אתה לא יכול לעשות את כל הדברים האלה, אם אתה לא מוכן להתחייב מנטלית למועדון - אתה לא יכול להיות כאן.

יש מבחינתך הבדל בין השחקנים הישראלים לזרים?
הדבר הראשון שעשיתי כשהגעתי לכאן הוא להגיד להנהלה שכדי להשיג תארים גם באירופה וגם בארץ - צריך לחזק את מה שאנחנו קוראים לו "הגרעין הישראלי". כלומר, להביא שחקנים ישראלים שיכולים לשחק במועדון ולא רק בעונה הקרובה. למה? כי המטרה שלי כמובן היא ליצור קבוצה, גם לשנים הבאות, שתהיה תחרותית ותזכה בתארים.

כמה שונה ישראל מיוון?
האמת שזה די אותו דבר. לאנשים יש את אותה המנטליות, הם מאוד נלהבים. אתה יודע, ראיתי גם את האוהדים כאן בלייב ואני מאוד אוהב את זה. האוהדים מתחברים מנטלית לשחקנים, וזה מאוד חשוב ונותן דחיפה ענקית לשחקנים.

מה אנחנו יכולים לצפות שיקרה בהפועל, כארגון, יחד איתך?
קודם כל, מצאתי כאן ארגון מלא באנשים טובים, מקצוענים, והכי חשוב - אוהבים את המועדון, שזה בעצם הדבר הראשון. עובדים כאן אנשים שמוכנים לעשות הכל בשביל המועדון, שבשבילם הוא הרבה יותר מעוד מקום עבודה.
אז יש לנו בסיס טוב מאוד. אני לא הבחור שקופץ פנימה וישר משנה הכל. אנחנו צריכים להשתמש בכל מי שנמצא כאן, אוהב את המועדון, ויש לו פוטנציאל להשיג אפילו יותר ולהשתפר. כמובן, אנחנו יכולים גם למלא כמה תפקידים אחרים, אבל אני מבין שהמועדון גדל, המשרדים גדלים, כמות העובדים גדלה וזה מבורך מאוד. אני מניח שזה מתחבר גם עם השאיפות להיכנס ליורוליג. אנחנו בכיוון טוב.

מה המסר שלך לאוהדים?
בעולם של הרשתות החברתיות לכל אחד יש דעה ואני מכבד את זה. אבל רק אציע הצעה שאני בטוח שתלכו לפיה - כמו שאמרתי קודם, אנחנו במרתון. יהיו לנו עליות ומורדות, אז בבקשה תמשיכו לתמוך כמו שאתם יודעים במועדון האוהב הזה, תמכו בשחקנים ובצוות ואנחנו נגרום לכם להיות גאים בסוף העונה.
אני מבטיח.
מערכת הכרטיסים והמנויים החדשה: המדריך המלא

מערכת הכרטיסים והמנויים החדשה: המדריך המלא

15/07/2024
הודעה בדבר רשימת המועמדים לוועד המנהל ולוועדת הביקורת בבחירות 2024

הודעה בדבר רשימת המועמדים לוועד המנהל ולוועדת הביקורת בבחירות 2024

14/07/2024
ברוך הבא, איש ווינרייט!

ברוך הבא, איש ווינרייט!

10/07/2024