הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | דיבלר חתם בהפועל ת"א במקום קוק

דיבלר חתם בהפועל ת"א במקום קוק

ג'ון דיבלר, ששיחק בשנים האחרונות בליגה הטורקית, חתם בהפועל "SP מצר" ת"א ויחליף את דקוואן קוק שלא יצטרף למועדון. פלדה: "שיחק ברמות הכי גבוהות ביבשת"

06/09/2020

מועדון הכדורסל הפועל "SP מצר" ת"א הודיע היום (ראשון) על החתמתו של ג'ון דיבלר לעונה הקרובה. הגארד-פורוורד בן ה-32, שמתנשא לגובה 1.98 מ', ינחת כבר היום בישראל ויתפוס את מקומו של דקוואן קוק, שחוזהו בוטל מכיוון שלא הצליח להסדיר את הגעתו ארצה.

דיבלר נולד באוהיו ושיחק ארבע שנים באוניברסיטת אוהיו סטייט, בה קבע את שיא השלשות למשחק בודד (10 מ-12). הוא נבחר במקום ה-51 בדראפט 2011 על ידי פורטלנד, אך מעולם לא שיחק ב-NBA. הוא החל את הקריירה האירופית שלו בפאניוניוס היוונית, אך מאז שיחק רק בטורקיה.

תחנתו הראשונה במדינה הייתה קרשיאקה, עימה שיחק שלוש שנים והיה שותף לזכייתה באליפות בעונת 14/15. משם המשיך לאנאדולו אפס, גלאטסראיי, בשיקטאש ודארושפאקה, קבוצתו האחרונה לפני שנתיים. לאחרונה הוא שיחק ב"טורניר הכדורסל" בארה"ב, עם קבוצה שהורכבה בעיקר מיוצאי אוהיו סטייט.

המנהל המקצועי עידן פלדה: "בעקבות העניינים הטכניים שמנעו מדקוואן קוק להגיע לישראל, חיפשנו שחקן עם תכונות דומות שייתן לנו קליעה לשלוש ברמה גבוהה. בנוסף, ג'ון ששיחק ברמות הכי גבוהות ביבשת יביא איתו ניסיון ואני בטוח שהוא ישתלב במהרה בפאזל שבנינו לקראת האתגרים שעומדים בפנינו בעונת המשחקים 20/21".

בעניינו של קוק, מסרה הקבוצה כי מאז חתימתו, ניסה השחקן ללא הצלחה לקבל דרכון שיאפשר את הגעתו לארץ. בימים כתיקונם מדובר בהליך טכני שלוקח ימים ספורים, אבל בימי הקורונה התברר כסיפור ארוך. בחוזהו של השחקן הוכנס מראש תאריך יעד בו הוא צריך לנחות בישראל ולהצטרף לאימוני הקבוצה, אחרת החוזה לא ייכנס לתוקף אך בשלב זה לא הצליח השחקן להסדיר את הגעתו לארץ. מכיוון שאין לנו צפי לתאריך בו יוכל השחקן להגיע הוחלט לוותר על שירותיו.

"עושים הכל כדי לשמור על הבריאות של השחקנים"

"עושים הכל כדי לשמור על הבריאות של השחקנים"

24/09/2021
"אני אוהב את הקבוצה שלנו ואת הרוח של השחקנים"

"אני אוהב את הקבוצה שלנו ואת הרוח של השחקנים"

19/09/2021
הערב: הפועל ברבע גמר גביע ווינר

הערב: הפועל ברבע גמר גביע ווינר

19/09/2021