הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | הפועל בשמינית הגמר: "חוץ מהניצחון - אין מה לקחת מהמשחק"

הפועל בשמינית הגמר: "חוץ מהניצחון - אין מה לקחת מהמשחק"

האדומים שרדו מותחן בדרבי קבוצות האוהדים מול ר"ג/גבעתיים. "אם לא נתחרה בצורה שבה אנחנו צריכים מדי ערב, יהיו לנו הרבה ערבים קשים. הגישה המנטלית שלנו חשובה והשגנו ניצחון חשוב למרות שנראינו רע"

05/11/2020

הקלישאה אומרת שבגביע כמו בגביע, הדבר החשוב ביותר הוא לעבור. אז במשימה הזו הפועל עמדה אחרי 74:75 קשה מול הפועל ר"ג/גבעתיים, אחרי שפיגרנו ברוב שלבי המשחק, פעולות גדולות של בר טימור ויונתן מור העלו את האדומים לשמינית גמר הגביע ומנע סנסציה. 

במשך דקות ארוכות המקומיים שלטו בנעשה על הפרקט, והפועל הצליחה להפוך את התוצאה רק כשנותרו פחות משתי דקות על השעון עם שלשה של יונתן מור. בר טימור הוסיף נקודות מהקו אך חניכיו של קאסטריטיס שוב נקלעו לפיגור. ריבאונד התקפה גדול של יונתן מור וחטיפה בשניות הסיום שיחררו הרבה אוויר ובשבוע הבא - הגרלת שמינית הגמר. 

"חוץ מהניצחון אין הרבה מה לקחת מהמשחק הזה. פשוט נראינו לא טוב", סיכם יונתן מור, "עשיתי את העבודה שלי עם השלשה כי זה מה שלמדתי מגיל חמש ועם הריבאונד כי אתה רואה שיכול להיות שהכדור בחוץ. יש לנו קהל ענק שמצפה מאיתנו להרבה יותר ואנחנו צריכים לבוא ולהילחם גם אם הם לא נמצאים באולם. מבחינה אישית אני מרגיש טוב, סומכים עליי ואני מרגיש שאני יכול לתת עוד קפיצת מדרגה אבל זה בא עם ניצחונות כדי שבאמת יספרו את זה. אחרת זה לא משנה".

מאמן הקבוצה יאניס קאסטריטיס הוסיף: "בכדורסל אתה חייב להגיע לכל משחק כאילו מדובר משחק גמר. ר"ג/גבעתיים שיחקו עם הרבה מוטיבציה וממש רצו לנצח ואני מפרגן להם על כך. אנחנו שיחקנו לא טוב אבל מצאנו את הדרך לנצח בערב רע שלנו. אני יודע איך השחקנים שלי מתאמנים כל יום ומתגברים על קשיים כמו פציעות רבות שמונעות מאיתנו שטף ולייצר קצב טוב באימונים, אז אני לא אהיה מתוסכל. בסופו של דבר אם לא נתחרה בכל ערב יהיו לנו הרבה ערבים קשים. הגישה המנטלית שלנו תכריע, אני מאמין בהם ובטוח שאנחנו נראה את הפועל שאנחנו רוצים לראות". 

מהלך המשחק:

הפועל ת"א פתחה בחמישייה עם וולטר למון ג'וניור, בר טימור, חואקין שוכמן, רג'י אפשואו וטאליב זאנה, ר"ג/גבעתיים עם מייק הולטון, גיא פלטין, דניאל רוזנבאום, גל שטרנברג וג'רמי קומבס. רוזנבאום העניק למארחים יתרון 6 באמצע הרבע, שתי הקבוצות התקשו בקליעה מבחוץ (0 מ-5 להולטון), אבל טימור העיר את התל אביבים והוריד ל-21:20 אחרי 10 דקות. מדר השלים מהפך בדקות טובות, אבל קומבס עבד מצוין בצבע והחזיר את ההובלה, 29:36. טימור ומדר ניסו לצמק, אבל אז הולטון איפס את הידית בדרך לפער דו-ספרתי, לפני שלמון ג'וניור בחמש רצופות חתך את הפיגור בחצי והוריד ל-44:39 בהפסקה.

החגיגה של קומבס בצבע נמשכה, המארחים שמרו מצוין והפער חזר לספרות כפולות, 41:51. ר"ג פספסה מספר הזדמנויות להגדיל את ההפרש, דניאל קופרברג וטימור מיזערו נזקים והאורחים גילו שהדרך לעצור את קומבס היא לשלוח אותו לקו, אבל ר"ג שמרה על היתרון, 51:55. אפשואו התעורר בתחילת הרבע הרביעי עם 5 היחידות ששלו במשחק, אבל גיא לביא שעד אז התרכז במסירה התחיל לאיים גם בקליעה עם שתי חדירות יפות וביחד עם הראל רינסקי הגדיל ל-58:65. טימור לקח אחריות בפעולות יפות והוריד לנקודה, לביא ורוזנבאום הגיבו בסלים גדולים, 66:70. קופרברג הלך חזק לריבאונד התקפה ושלשה של מור השלימה מהפך, 70:71, דקה וחצי לסיום.

פלטין החטיא זריקה קשה, טימור דייק פעמיים מהקו ופלטין בסל מרשים של יכולת אישית הוריד ל-73:72, 50 שניות לסיום. טימור שוב פיספס, פלטין החטיא גם אבל קומבס בתיקון גדול קבע 73:74 למארחים, 12 שניות לסיום. יאניס קאסטריטיס ביקש פסק זמן, טימור חדר והחטיא אבל מור דחק פנימה את ריבאונד ההתקפה, 74:75, חמש שניות לסיום. הולטון חדר וניסה מסירה, אבל טימור יירט אותה והפועל ת"א נשמה לרווחה.

 

 

"עושים הכל כדי לשמור על הבריאות של השחקנים"

"עושים הכל כדי לשמור על הבריאות של השחקנים"

24/09/2021
"אני אוהב את הקבוצה שלנו ואת הרוח של השחקנים"

"אני אוהב את הקבוצה שלנו ואת הרוח של השחקנים"

19/09/2021
הערב: הפועל ברבע גמר גביע ווינר

הערב: הפועל ברבע גמר גביע ווינר

19/09/2021