הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | "זה ניצחון גדול של קבוצה. ייצגנו את הרוח של הפועל"

"זה ניצחון גדול של קבוצה. ייצגנו את הרוח של הפועל"

ג'סטין טילמן במשחק ענק של 37 נקודות הוביל את הפועל, שאיבדה את יאנג וג'ונס, לניצחון ענק בירושלים. "מרגיש מבורך להיות חלק מהפועל, מגיע קרדיט גדול לחבר'ה שבאו מהספסל ונלחמו. צריכים להישאר צנועים ומפוקסים, זה עוד קרב מתוך מלחמה ארוכה"

29/03/2021

המשחק בירושלים היה מן תקציר לעונה המשוגעת שעוברת על הפועל SP מצר ת"א. הובלה בהפרש גדול? בוודאי. פציעות של שני זרים במחצית הראשונה? למה לא. קאמבק של היריבה לקראת הסיום? כמובן.

 

אבל אמש בירושלים, הציגה הפועל משהו חדש ואחר. המשהו הזה שהיה חסר לקבוצה בכל כך הרבה משחקים. אולי זה ג'סטין טילמן במשחק מפלצתי עם 37 נקודות ומדד 48, אולי אלו המהלכים הקטנים של פול סטול, יונתן מור וים מדר ששמרו על היתרון הקטן דווקא ברגעים שהיה נדמה שאנחנו מאבדים אותו ואולי זה הקהל. 300 אדומים שעלו לתקרת הארנה בבירה והרימו איתם חבורה לוחמת של אדומים שפשוט סירבו להפסיד.

 

זה הסתיים ב-89:95 דרמטי, ניצחון שני העונה להפועל שעדיין מסובכת במאבקי התחתית. בשבוע הבא נצא למשחק חוץ באילת ביום שני, כשעדיין לא ברור מצבם של ג'יימס יאנג וטייריק ג'ונס. 

 

קלעו להפועל "SP מצר" ת"א: טילמן 37 (13 ברבע הראשון, 13-19 מהשדה, 11-13 מהקו, 10 ריבאונדים), יאנג (10 דקות, 12 ברבע הראשון, 4-5 מהשדה) ומדר (3-12 מהשדה, 5-6 מהקו) 12 כ"א, ג'ונס 9 (11 דקות, 4-6 מהשדה), מור 8 (4-8 מהשדה, 7 ריבאונדים), טימור 7 (7 אסיסטים), סטול 6 (0-4 לשלוש, 6 אסיסטים), קופרברג 4. כן שותפו: הילל, אדם ואמסלם.

 
"חשוב לי להגיד לכם משהו לפני שאנחנו מתחילים", אמר המצטיין ג'סטין טילמן במסיבת העיתונאים, "איבדתי את שני ההורים שלי אחרי שחלו בקורונה. לא ידעתי אם בכלל אשחק כדורסל השנה, נפצעתי ועברתי קבוצות. אני שמח ומרגיש מבורך להיות חלק מהפועל תל אביב ולהיות במדינה שאני כל כך אוהב".
 
 
בנוגע להצגה שלו הוסיף: "הרגשתי שאף אחד לא יכול לעצור אותי. כולם חיפו על החיסרון של ג'יימס וטייריק, שיחקו חזק ועזרו בריבאונד. יש לנו עוד מאבקים קשים לפנינו, אנחנו צריכים להישאר מפוקסים בכל אימון ולבוא ככה לכל משחק".

 

מאמן הקבוצה דני פרנקו סיכם: "קודם כל זה ניצחון גדול של קבוצה, כי באנו לפה עם הרכב חדש וקבוצה שלא באמת הכי מתואמת. שיחקנו יוצא מן הכלל בחצי הראשון אבל איבדנו חיילים, מגיע קרדיט גדול לחבר'ה שבאו מהספסל והראו הרבה רוח של לוחמים. הצגנו את הרוח של הפועל תל אביב, אבל זה מאבק אחד מתוך מלחמה ארוכה שתהיה עד סיום הליגה. אנחנו צריכים להישאר צנועים".

 

"קיבלתי עזרה גדולה משלושת העוזרים שלי: ברק לדרר, עומר בילנסקי ועידו לויט. לפעמים, משפט אחד שלהם של לא להיכנס להרכב כזה או אחר שווה משחק. היום זה בהחלט היה שם. היו לנו המון משחקים עם דקות טובות, אבל זה משחק שני שאנחנו מנצחים, יש קהל גדול סביב הקבוצה הזו שיודע לדחוף אותה ברגעים הקשים כשהרוח יצאה מהריאות שלנו ונושבת לכיוון שלהם", הוסיף. 

"עשינו צעד גדול להישארות"

"עשינו צעד גדול להישארות"

10/05/2021
הערב: הקרב הישיר האחרון

הערב: הקרב הישיר האחרון

09/05/2021
"לא היה משחק יפה - אבל מרוצה מהתוצאה"

"לא היה משחק יפה - אבל מרוצה מהתוצאה"

05/05/2021