הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | חג הפועלים: ניצחון קריטי להפועל במאבקי התחתית

חג הפועלים: ניצחון קריטי להפועל במאבקי התחתית

גם פיגור של 13 ושליטה מוחלטת של האורחים מחולון לא עצרו את האדומים, שהצליחו להפוך ולשמור על הבית עם 98:104, כשברוב שלבי המשחק מדריך את הקבוצה ברק לדרר אחרי הרחקתו של פרנקו. ברביעי - קרב מכריע מול הרצליה באולמנו הביתי. "החבר'ה הבינו שזה עליהם והרימו את האגרסיביות. יש לנו עוד דרך ארוכה"

01/05/2021

חג הפועלים. אחרי שמכבי חיפה התקרבה אלינו באמצע השבוע שעבר, הפועל SP מצר ת"א ידעה שהיא צריכה לנצח את הפועל חולון כדי לסיים עשירית, לקחת מעט אוויר במאבקי התחתית ולארח את בני הרצליה בקרב הגדול ביום רביעי הקרוב.

 

ברבע הראשון זה ממש לא נראה ככה. הפועל לא הצליחה להשיג עצירות בהגנה, אך מאמץ התקפי השאיר את הפועל בפיגור סביר. ברבע השני הפועל נקלעה לפיגור 13, כשהרגע ששינה את המשחק הגיע באמצע הרבע - הרחקתו של מאמן הקבוצה דני פרנקו. עוזר המאמן ברק לדרר תפס פיקוד, והשחקנים תפסו את עצמם בידיים ורצו 0:12 כדי לרדת למחצית בפיגור מינימלי 59:57

 

המשחק נשאר צמוד, כשהקהל דחף את השחקנים גם ברגעים הקשים. בדקות ההכרעה היה זה בר טימור עם שתי שלשות קלאץ' שהטריפו את האולם, יחד עם מלחמה של השחקנים בהגנה ועצירות חשובות שלחו אלף אדומים לחגוג עם השחקנים והמאמן הזמני ברק לדרר. 98:104 ענק להפועל, שנותן לה מעט אוויר לנשימה. ביום רביעי הקרוב בשעה 21:00 נארח את בני הרצליה למשחק קריטי.

 

קלעו להפועל "SP מצר" ת"א: מדר 23 (4-8 לשתיים, 3-6 לשלוש, 6-6 מהקו), טילמן 19 (7-12 מהשדה, 5-7 מהקו, 8 ריבאונדים), טימור 17 (4-7 לשתיים, 3-5 לשלוש), טוקוטו 16 (7-13 מהשדה, 7 ריבאונדים, 4 איבודים), סטול 13 (7-8 מהקו, 7 אסיסטים, 4 איבודים), ג'ונס 11 (4-6 מהשדה, 9 ריבאונדים, 4 אסיסטים), אדם 5. כן שותף: מור.

 

"הקהל הוא חלק משמעותי מהמועדון הזה וזה ברור. הם השחקן השישי שלנו, ברור שבמהלך העונה כששיחקנו מול יציעים ריקים היה לנו הרבה יותר קשה", סיכם ג'יי פי טוקוטו, "במחצית הראשונה תמיד קבוצות רצות, שחקנים קולעים באחוזים טובים, אבל מה שמשנה זו המחצית השנייה. היינו שם, שיחקנו כמו שצריך וכן גם ההרחקה של דני הדליקה אותנו. אני גאה בחברים שלי על המאמץ".

 

ברק לדרר שהדריך את הקבוצה ברוב שלבי המשחק הוסיף: "אני מאמן רק במשחקים גדולים, דרבי והיום כאן. זה חודש חשוב למועדון ואין לנו זמן להתעסק בפן האישי, אנחנו במלחמה על ההישארות בליגה וכל משחק יכול לשנות, כמו שלא חשבנו אחרי המשחק הקודם נגד הרצליה שנשארנו, ככה גם אנחנו לא מרגישים היום. יש לנו דרך ארוכה ואם לא ננצח את הרצליה לא עשינו כלום, צעד צעד. היה לי כיף בסך הכל, כי היה נראה שאנחנו הולכים לערב ארוך ולא בצד החיובי של העסק. חשיבות המשחק הייתה ברורה, והחבר'ה לקחו אחריות אחרי ההרחקה של דני".

המשכיות: יאנג וטוקוטו נשארים בהפועל ת"א

המשכיות: יאנג וטוקוטו נשארים בהפועל ת"א

29/05/2021
במוצ"ש: סוגרים עונה באולמנו הביתי

במוצ"ש: סוגרים עונה באולמנו הביתי

28/05/2021
חוזרים מבירת הנגב עם ניצחון חוץ אחרון לעונה

חוזרים מבירת הנגב עם ניצחון חוץ אחרון לעונה

27/05/2021