הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | מיוחד: חמש שנים למותו של דמונטז סטיט

מיוחד: חמש שנים למותו של דמונטז סטיט

הפועל מציינת היום חמש שנים למותו של שחקן העבר האהוב דמונטז סטיט ז"ל. לציון יום השנה, אספנו כמה סיפורים משחקנים ואנשי צוות שהיו קרובים אליו במיוחד בשנתיים בהפועל, מקרטיס קלי ועד קורקי. יהי זכרו של דמונטז ברוך

12/07/2021

היום לפני חמש שנים התעוררה הפועל תל אביב לבוקר עצוב, עם קבלת הידיעה מארה"ב על מותו הפתאומי של שחקן הקבוצה לשעבר, דמונטז סטיט ז"ל.

דמונטז ששיחק בהפועל במשך שנתיים הגיע ארצה בקיץ 2011, עלה עם הקבוצה לליגת העל והמשיך בקבוצה יחד עם חברו הטוב קרטיס קלי לעונת הבכורה המחודשת בליגת העל.  בעונה זו העמיד דמונטז ממוצעים של 14.7 נקודות, 4.7 ריבאונדים ושלושה אסיסטים למשחק.  דמונטז היה לאחד השחקנים האהובים בקבוצה ושמר על קשר עם אנשי המועדון והאוהדים גם לאחר שעזב למונס הבלגית ובהמשך למכבי חיפה. חמש שנים לאחר מותו הטרגי, ביקשנו מאלו שהיו לצדו בתקופה ההיא, שחקני ההווה והעבר בר טימור, קורי קאר וקרטיס קלי, כמו גם אנשי הצוות שרון לייב מאמן הכושר וקורקי – מנהל הקבוצה לשעבר ואז איש המשק, לספר על האדם שהיה.

 

בר טימור: "תמיד היינו שם אחד בשביל השני"

דמונטז היה חבר ממש ממש קרוב שלי. בשנה השנייה גרנו ביחד והיינו עושים המון דברים ביחד. היינו ממש כמו אחים.

גם אחרי ששנינו עזבנו את הפועל (אני לאלבה ברלין ודמונטז לבלגיה) יצא לנו לשחק אחד נגד השני. אחרי המשחק נפגשנו והעלינו זכרונות מהימים ביחד. כל דבר שקרה לי או לו בקריירה תמיד התייעצנו אחד עם השני, גם בפרשה שהייתה לו בחיפה, תמיד היינו שם אחד בשביל השני.

אני זוכר שהוא סיפר לי שכשהוא הגיע לקולג' הוא לא התחבר ללבנים, כי זה מה שהוא הכיר ולמד מהשכונות. אבל מהר מאוד הוא הבין שזה לא נכון. היינו כמו חבורה כזאת, דמונטז, קרטיס, יותם שירן ואני.

 

לא שיחקתי עם המון זרים לפני שהכרתי אותו, אבל הוא הזר הראשון שבאמת היה חבר שלי. חבר לכל דבר, הוא תמיד היה שם בשבילי ולהפך.

זמן קצר לפני שהוא נפטר הוא שיחק בליגה השנייה בטורקיה (אחרי ששוחרר מחיפה), דיברנו והוא סיפר לי שהוא מרגיש מצויין כי הייתה לו עונה ממש טובה, שהוא למד מהטעויות ומקווה להתקדם בקריירה.

אני זוכר את הרגע ששמעתי על מה שקרה - זה ללא ספק אחד הרגעים הכי קשים שהיו לי. מתגעגע אליו.

 

קרטיס קלי: "דמונטז הפך אותי לחלק ממשפחת הפועל"

דמונטז הוא אח בשבילי, משפחה לכל דבר.

אני כל כך מתגעגע אליו, אני שמח ומודה שזכיתי לחלוק איתו רגעים נפלאים בהפועל. לא הרבה יודעים, אבל דמונטז הוא האיש שבזכותו הגעתי להפועל, הוא הגיע לפני לקבוצה והמליץ עלי לארז אדלשטיין. הוא הפך אותי לחלק ממשפחת הפועל תל אביב, לקחנו את האליפות בלאומית והרגעים המשותפים שלנו בעונה הראשונה בליגת העל היו הרגעים המאושרים בקריירה שלי. אני אודה לו לנצח על זה. 

גם אחרי שעזב את הפועל, בכל שיחה שהייתה לנו הוא סיפר כמה הוא מתגעגע להפועל ואוהב את המועדון. הנשמה שלו תמיד תהיה חלק ממני ומכולנו, דמונטז הוא הפועל, לתמיד.

 

קורי קאר: "לא התגברתי על העובדה שהוא איננו"

דמונטז הגיע לישראל כרוקי והוא השפיע עלי מיד, היה לו לב ענק, מוטיבציה גבוהה והוא פשוט היה אדם שאוהב אנשים.

עד היום לא באמת התגברתי על העבודה שהוא איננו, הוא היה אדם כל כך מיוחד, שחקן וחבר טוב לקבוצה.

דמונטז היה אהוב מאוד בהפועל ובכל הליגה, הוא תמיד יהיה מזוהה כאדום והפועל תמיד הייתה ותהיה הבית שלו. אני בטוח שאלוהים מברך אותו כשהוא מסתכל עלינו מלמעלה, אני מבטיח לזכור אותו, אף פעם לא אשכח אותו.

 

מאמן הכושר שרון לייב: "אלוהים לוקח קודם את הטובים"

דמונטז ללא ספק היה אחד השחקנים האהובים עליי בכל שנותיי במועדון. הוא הגיע אלינו כשחקן צעיר בן 23 בלבד, לראשונה מחוץ לארצות הברית, קצת מפוחד, קצת מבוהל ובעיקר מלא ברגש. זכור לי אפילו מקרה אחד או שניים שירדו לו דמעות מהלחץ.

רגע שלא אשכח הוא דווקא כשדמונטז כבר לא היה שחקן שלנו. הוא שיחק במכבי חיפה, יחד עם ג'ף אלן. לאחר הפרשה שהייתה הם נחתכו מסגל הקבוצה וממש לפני הטיסה שלהם לארה"ב הם הגיעו למשחק שלנו, כצופים. כל הקהל שר להם ועודד אותם בשיא העוצמה. אני עמדתי לידו והוא פשוט דמע מרב התרגשות. הוא אמר לי: "שמע, לא משנה איפה אני אהיה – זה המקום הכי קרוב לבית שיכול להיות לי".

אני לא אשכח את הרגע הזה כל החיים. ממש חבל שהוא לא איתנו יותר, איך אומרים? אלוהים לוקח קודם את הטובים.

 

איש המשק דאז, מנהל הקבוצה לשעבר קורקי: "אין אחד שלא אהב אותו"

דמונטז היה שחקן נשמה. חמוד ואהוב על כל מי שהיה חלק מהקבוצה. נכס לכל חדר הלבשה.

הוא וקרטיס קלי היו ממש צמד חמד, הלכו לכל מקום ביחד. בעונה שאירחנו בראשון לציון הם היו בלי רישיון נהיגה, אז לכל מקום שאחד מהם היה צריך ללכת – הם היו לוקחים מונית ביחד.

היה לי מאוד כיף איתם, המון חוויות, במיוחד בעונה בלאומית כששיחקנו בבלקנית עם הנסיעות לכל מיני חורים. היינו צמודים וקרובים.

משהו מיוחד שאני זוכר ממנו? הוא לא היה אוכל (צוחק), הוא היה חי רק על ממתקים ושטויות.

הוא לימד אותי מה זה "Mike and ike" בתקופה שזה לא היה מוצר חובה בכל קיוסק. אני ממש זוכר כמה שהוא היה מטורף על הסוכריות האלה ועל "Reese's".

הייתי נכנס אליו הביתה ולא היה לו כלום במקרר. שאלתי אותו: " דמונטז מה אתה עושה?". אז הוא ענה לי תמיד: "הכל בסדר, תהיה רגוע".

כל הבית שלו היה מלא בכל מיני מתוקים וקורנפלקסים מיוחדים כאלה. אבל מה שמדהים – לא היה לו גרם מיותר של שומן בגוף. הצטערתי לשמוע על מותו הפתאומי, מאוד אהבתי אותו. אין אחד שלא אהב אותו, אי אפשר שלא.

 

זוכרים: 14 שנים להריסת אולם אוסישקין

זוכרים: 14 שנים להריסת אולם אוסישקין

25/07/2021  | 09:00
נמשכת מכירת המנויים לעונת 21/22!

נמשכת מכירת המנויים לעונת 21/22!

21/07/2021  | 15:05
עידן זלמנסון חתם בהפועל תל אביב

עידן זלמנסון חתם בהפועל תל אביב

14/07/2021