הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | "הפועל תהיה מחלקת הנוער הטובה בארץ"

"הפועל תהיה מחלקת הנוער הטובה בארץ"

מחלקת הנוער של הפועל ת"א מונה כ-20 קבוצות ליגה, עליהן מפקח מנהלה המקצועי של המחלקה ערן גמזו, שגם מאמן את הקבוצה הבכירה במחלקה. נפגשנו עם ערן ושמענו על המטרות והיעדים של מחלקת הנוער לעונה הקרובה, ולמה הוא ממליץ לילדים לבחור דווקא במחלקת הנוער שלנו

21/08/2021
יותר מאלף ילדים לובשים את מדי הפועל תל אביב. תוכלו לראות אותם בדרך מהאימון או אחריו, עובדים באולמות ברחבי העיר ומחזיקים באותו חלום - לעלות לקבוצה הבוגרת של המועדון כמו רבים וטובים לפניהם.
 
האיש שהחל מהקיץ אמון על התהליך, הוא ערן גמזו. הוא מאמן במחלקות נוער כבר שנים ארוכות וללא ספק אחד האחראים לקידומו של ים מדר שהגיע אלינו בגיל 15 ויצא מכאן, אחרי שנבחר בדראפט, לפרטיזן בלגרד. אנחנו פוגשים את ערן גמזו בסיום שבוע בו השחקן אותו הוא הכי מתגאה שאימן (ים מדר) חותם במועדון אירופאי מפואר. גמזו חולם ושואף להמשיך ולייצא שחקנים לקבוצה הבוגרת של המועדון וכמובן להמשיך להגדיל ולשפר את מחלקת הנוער האיכותית של הפועל.
 
עם פתיחת אימוני הקבוצות השונות במחלקה ורגע לפני שהוא מתחיל את עונתו השישית כמאמן קבוצת הנוער, גמזו מספר על מצב המחלקה ונותן טיפים לילדים בקבוצות השונות.
 
לפני הכל, ספר לקוראים שלנו קצת על עצמך
אני בן 41, נשוי + 3, אני מיהוד במקור וגר בגני תקווה.
 
איך התחלת את דרכך בעולם הכדורסל?
שיחקתי בהפועל גבעתיים עד גיל 17 וחצי, הייתי גם בנבחרת הקדטים וגם בנבחרת הנוער. פרשתי בגלל סיבה בריאותית ומיד התחלתי לאמן. תחילה אימנתי ביהוד כשעמוס פרישמן היה המנהל המקצועי. אימנתי שם שבע שנים, מהגילאים הצעירים ביותר ועד לנוער.
 
איך הגעת להפועל?
לפני שהגעתי למועדון אימנתי נוער בחמישה מועדונים שונים. נתי כהן שהיה המנהל המקצועי בהפועל ראה אותי והביא אותי למועדון. 
 
ספרו לנו קצת על מחלקת הנוער שלנו
במחלקת הנוער יש כ-20 קבוצות ליגה מקט-סל ועד הנוער. בתשע השנים שעברו מאז שמחלקת הנוער קמה מחדש, עברו כאן אין ספור שחקנים טובים ואיכותיים. חלקם מצאו את עצמם בקבוצה הבוגרת וחלקם משחקים בקבוצות אחרות בליגת העל ובליגה השניה. יש לנו קבוצות בכירות בכל השכבות ובנוסף יש לנו שניים-שלושה שחקני נבחרת כמעט בכל שנתון. 
 
מה האתגרים בלהיות אחראי על התפתחות שחקנים מגיל 9 ועד גיל 18?
חשוב לנו ללמד את השחקנים שלנו גם יסודות כדורסל וגם להיות חלק מקבוצות תחרותיות. כשהם מגיעים לגיל נערים ונוער צריך לדעת לכוון אותם מבחינת עמדה, איך להתמודד עם סיטואציות מורכבות, להכין אותם לעולם הגדול ולהפוך אותם לשחקנים בשלים. 
 
בנוסף להיותך המנהל המקצועי, אתה גם מאמן את קבוצת הנוער הבכירה. מה המטרות שלכם לעונה הקרובה? 
אני מתחיל את עונתי השישית כמאמן נוער על בהפועל ת"א. השנה תהיה לנו קבוצה מאוד מוכשרת והיתרון של הקבוצה השנה הוא שזה מחזור שרץ איתי ויודע מה אני דורש מהשחקנים. אלו שחקנים שעבדתי איתם ביחד עם גיל סלטר, עוזר המאמן. הציפיות? אליפות, חד משמעית.
 
טיפ לכל שחקני המחלקה
לדעת להעריך את המאמנים, הקבוצות ואת המועדון בו אתם נמצאים. להיות גאים ללבוש את המדים האדומים. רק אחרי זה להתחיל לכדרר ולקלוע.
 
למה אתה ממליץ לשחקנים ממחלקות אחרות לבחור דווקא בנו?
יש לנו את המאמנים הכי טובים בארץ, יש לנו דרך וכיוון ברור, ואנחנו כאן גם כדי לשים דגש על יסודות ובסיס ולהפוך את הילדים לשחקני כדורסל ולא פחות חשוב מכך - לבני אדם טובים יותר. אני חושב שהפועל ת"א היא הבמה הטובה ביותר למי שרוצים להיות שחקני כדורסל. הפועל ת"א בדרך להיות מחלקת הנוער הטובה בישראל. והיא תהיה הטובה מכולן.
 
לסיום, מסר לכל ילדי המחלקה
אני רוצה שכל ילד במחלקה ייכנס עם חיוך ויצא עם חיוך ושיהנה מכל רגע בו הוא נמצא. בשביל זה אנחנו כאן.
 
החמישייה:
1.מודל לחיקוי: אורטל, אשתי.
2.המשחק הכי גדול בקריירה: גמר נוער - ים מדר מול דני אבדיה.
3.קבוצה אהודה ב-NBA: כל קבוצה שים מדר ישחק בה.
4.מאכל אהוב: חומוס
5.ספר לנו משהו שלא יודעים עליך: אני איש משפחה קודם כל ולפני הכל, הילדים ואשתי הם הדבר הכי חשוב לי בחיים.
"עושים הכל כדי לשמור על הבריאות של השחקנים"

"עושים הכל כדי לשמור על הבריאות של השחקנים"

24/09/2021
"אני אוהב את הקבוצה שלנו ואת הרוח של השחקנים"

"אני אוהב את הקבוצה שלנו ואת הרוח של השחקנים"

19/09/2021
הערב: הפועל ברבע גמר גביע ווינר

הערב: הפועל ברבע גמר גביע ווינר

19/09/2021