הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | הדור הבא של אוהדי הפועל/דויד דואני

הדור הבא של אוהדי הפועל/דויד דואני

דויד דואני מלווה את הפועל כבר 25 שנים. בטור מיוחד לאתר הרשמי לכבוד פתיחת העונה, הוא מספר על הבדלי הדורות בין האוהדים ועל התקווה בדור האוהדים הנוכחי

07/10/2021
יותר מ-25 שנה אני מלווה את הפועל ת"א כדורסל. והיום אפשר לדבר על שלושה דורות מרכזיים שמסתובבים היום ביציעי הדרייב אין. הדור הישן שגדל במגרש הפתוח באוסישקין, כזה שראה דרבי בבלומפילד ומספר על ארז חזן בעיניים בורקות ותמיד מזכיר איך לקחו אליפות ודאבל.  הדור השני (להלן הדור שלי), זה שראה את אמסלם, זלוטיקמן, דובראש, ננו ופרוויס. דור שגדל באוסישקין עם סיפורים שהפכו מיתולוגים. דור שראה את התואר האחרון שהפועל זכתה בו, שחזה בניצחון 25 הפרש בדרבי ושנאבק על הריסת האולם האהוב שלנו וזה שהקים את הפועל אוסישקין. והדור השלישי, הדור העתידי שבימים אלו עושה את צעדיו הראשונים בדרייב אין.
 
הדור שאני רוצה להתייחס אליו הוא הדור השלישי. הוא החל את דרכו בערך בגיל 10-12 אי שם בליגה ב' עם הפועל אוסישקין. יתכן שהוריו לקחו אותו למשחק הראשון בקרית הצעירים ברמת השרון יתכן שלראשונה הוא הגיע להדר יוסף עם חברים וסיכוי גבוה שלראשונה הוא נתקל בהודעה באחד מאתרי האינטרנט או הפורמים שבו הפועל מגיעה לברקן למשחק נגד הקבוצה המקומית וזה ממש שניה מהבית אז גם לאמא ואבא לא היה אכפת להקפיץ אותו או אפילו שילך ברגל. זה המשיך גם בליגה ארצית עם מקומות כמו משמר העמק, בליגה הלאומית עם מגרש מפוצץ בקיבוצניקים שלא החליטו האם הם בעד בארי או בעד הפועל. במילים אחרות, דור אוהדי הכדורסל הנוכחי נצבר ממקום למקום, ממשחק למשחק, מליגה לליגה ברחבי הארץ והיום הוא האולם מלא באוהדים מכל רחבי הארץ.
 
הדור הזה שגדל במגרשים שונים, במקומות שונים ולא באוסישקין, אבל עדיין ממלא כל אולם והוא קהל יותר גדול ונאמן מאשר פעם. על סיפורי הנוסטלגיה המפורסמים בכל שנות קיומיה (עד להקמתה מחדש) הפועל ת"א לא מכרה יותר מ-1000 מנויים בכסף אמיתי. ממוצע הצופים במשחקי הפועל, עד שנות ה-2000 נע בין 700 ל-1000. היום מדובר על יותר מ-1500 מנויים שכולם בכסף אמיתי (לא הזמנות וכו') אולם מפוצץ במשחקים חשובים ודי מלא בשאר המשחקים. כי הדור הזה שהתרגל לראות נצחונות ב-30/20 הפרש בליגות הנמוכות ומעט הפסדים בליגות הגבוהות לא תמיד (ואולי אף ברוב הפעמים) לא בא לראות PICK AND POP או תרגיל OPEN לשחקן כזה או אחר. הוא מגיע בגלל האווירה, הוא מגיע כי הוא מרגיש חלק מהקבוצה - במילים אחרות הוא מגיע כי התוצאה על המגרש היא מבחינתו בונוס ולא הדבר המרכזי.
 
לפני כמה שנים שהיינו עוד בליגה הארצית לפני משחק העלייה ,ישב לידי חבר ביחד עם בנו בן ה-12. שאלתי אותו אם הבן שלו רוצה את החולצה של מתנאור ,הוא אמר שלא שהוא מעדיף את החולצה של טוהר חיימוביץ, ואז נפל לי האסימון. הדור הזה לא מתחבר למתנאור כי הוא ראה בעיקר את טוהר חיימוביץ ואת ארז זייצי'ק ואת גלעד שמחוני (שניים מהם הפכו להיות חברי הנהלה) ואם הוא יזכור משהו זה את סל השוויון של ניר גלאון בחצי הגמר נגד פ"ת בגמר גביע האיגוד ולא את סל הניצחון של טפירו בדרבי. הוא יזכור את בר טימור מפרק קבוצה ב-20 מיליון דולר ולא את זלוטיקמן קולע סל ניצחון מהפינה על מכבי בגמר סל.
 
החבר'ה האלה, בניגוד לדור שלי, באמת מסתכל למכבי בלבן של העיניים אבל הוא לא מוכן לרדוף אחריה. הוא דור שמבין את חשיבות ההמשכיות ולא רוצה שההנהלה תביא לפה שחקנים בתקציב שיכניס את הפועל לגרעון לעוד שנים רבות. הדור הזה לא ייתן שיחתימו את פליישר ב-100,000$ רק כדי "לגנוב אותו ממכבי". הוא מבין ומאמין שעם עבודה טובה בעוד עשר שנים הפועל תתמודד על האליפות. לא סתם הוצאה חולצת משימות אי שם בליגה א' שהושלמה כבר בעונה הראשונה בליגת העל. לא סתם מיד אחרי הניצחון בדרבי הוצאה חולצה חדשה ובה עדכון משימות. הדור הזה בניגוד לדורות שלפניו באמת מאמין שאפשר וצריך לקחת אליפות.
 
הטור הזה יושב לי בראש כבר כמה שנים. אבל  יצא אל הפועל אחרי שנולדו לי ארבעה ילדים. הם נולדו לשני הורים שהכירו אי שם בהדר יוסף למשפחה מורחבת שחלק לא מבוטל ממנה חברי עמותה וכרגע גדלים/ות בתוך קיבוץ שאדום הוא הצבע הדומיננטי בו. הילד הראשון פקד את המגרש בגיל שנה וחצי, הילדה נכחה באולם החדש של הפועל כשהייתה בת שישה שבועות וכנראה הייתה הצעירה ביותר באולם באותו יום ואחיותיה שעד גיל חצי שנה כבר נכחו במגרש מספר פעמים (תודה למשחקים בימי שישי בצהריים). איך הדור הזה יחווה את הפועל ואיך הוא יתפוס אותה? זו כבר שאלה אחרת שרק הזמן יגיד...
הערב: הפועל מארחת את מכבי ראשל"צ

הערב: הפועל מארחת את מכבי ראשל"צ

24/10/2021
הפסד שני העונה בחיפה: "איבדנו משהו בדרך"

הפסד שני העונה בחיפה: "איבדנו משהו בדרך"

16/10/2021
לקראת משחק: הפועל עולה לחיפה

לקראת משחק: הפועל עולה לחיפה

15/10/2021