הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | "ההרגשה אחרי הניצחון בדרבי? הכי מדהימה שהייתה לי בחיים"

"ההרגשה אחרי הניצחון בדרבי? הכי מדהימה שהייתה לי בחיים"

עד לפני כמה שנים גיל בני צפה בבר טימור וג'ייקובן בראון בטלוויזיה ולא היה בטוח שיזכה לשחק איתם, היום הוא נהנה ללמוד מהם כל יום ובטוח שהסיבוב השני של הפועל יהיה הרבה יותר טוב

29/12/2021
הגארד בן ה-23 כבר מרגיש לגמרי בבית ומודה שהוא אמנם בחור שקט ומופנם אבל על המגרש הכל משתנה והטירוף יוצא החוצה. ישבנו איתו לשיחה רגע לפני שהוא חוזר לאולם בו שיחק בשנתיים האחרונות.
 
 
איך אתה מסכם את הדרבי הראשון שלך?
 
מאוד התרגשתי לפני, קיבלתי המון הודעות מאוהדים וראיתי את ההתרגשות של האנשים במועדון גם לפני ובמיוחד ביום המשחק, כולנו ידענו כמה זה חשוב. תוך כדי המשחק התעסקתי רק בלעשות הכל כדי לנצח את המשחק ובסוף זו הייתה ההרגשה הכי מדהימה שחוויתי בקריירה, לאוהדים שלנו כל כך הגיע הניצחון הזה והלוואי וזה יקרה עוד הרבה מאוד פעמים. 
 
הסיבוב הראשון מאחורינו, מה הציפיות שלך לקראת הסיבוב השני שיתחיל ביום ראשון, מבחינה אישית וקבוצתית?
 
פספסנו כמה משחקים מאוד חשובים ואנחנו צריכים לחפות עליהם ובטוחים שאנחנו יכולים לעשות את זה - אנחנו קבוצה מספיק טובה. אני מרגיש שאנחנו משחקים לאחרונה כדורסל יותר טוב ומתחברים עוד ועוד, אנחנו רוצים להיות בחלק העליון של הטבלה בסוף הסיבוב השני. מבחינה אישית אני רוצה להמשיך את קו ההשתפרות שלי, אני שמח מאוד על המקום שאני נמצא בו ועל מה שאני מקבל במועדון וממה שאני נותן למועדון ואני מקווה לתת עוד ועוד ועוד והכי חשוב: שנמשיך לנצח.
 
בתור נער, הסתכלתי על המועדון הזה ואמרתי לעצמי - למקום כזה אני רוצה להגיע. למקום שמשחק כדורסל מתוך רגש, אני מאוד מתחבר לזה ואני מרוצה מאוד מהמקום שלי כאן.
 
 
מה היה הרגע הכי קשה במהלך התקופה הלא טובה בתחילת העונה?
 
ההפסד לגליל עליון, ללא ספק. באנו אחרי כמה הפסדים, כבר עשינו מהפך אחרי המחצית הראשונה הקשה שהייתה והפסדנו בשניה האחרונה אחרי שכבר קלענו "סל ניצחון". למזלנו מעבר לכישרון, יש כאן קבוצה עם אופי מיוחד והצלחנו לצאת מזה.
 
 
 בתור גארד צעיר, מה זה נותן לך להיות עם שני גארדים מנוסים ומוכחים כמו בר וג'ייקובן באותה הקבוצה? מה אתה לומד מהם?
 
אני לומד פה מהרבה מאוד שחקנים. כרכז, הייתי מסתכל על בר וג'ייקובן כבר לפני כמה שנים ולומד מהם ולא תמיד האמנתי שאני הולך לשחק עם שחקנים כאלה על המגרש ואני כל כך שמח מהזכות שניתנה לי לשחק וללמוד מהם כל יום, הם עוזרים לי המון.
 
 
היית קפטן ברעננה, היית הקפטן הראשון בהיסטוריה של נבחרות ישראל שמניף גביע אירופה, אתה רואה בעצמך תכונות מנהיגותיות? אתה מביא אותן לידי ביטוי גם בהפועל?
 
אני חושב שיש בי תכונות מנהיגותיות, אצלי הן לרוב מתבטאות פחות בדיבורים ויותר במעשים - אני כל דקה, גם באימון וגם במשחק, נותן את ה-100% שלי ואני חושב שזה מדבק. אני עכשיו צעיר בקבוצה אבל אני חושב שבעתיד אנהיג ואתן דוגמה אישית.
 
אנחנו רואים אותך מחוץ למגרש כבחור קצת שקט, אבל נראה, במיוחד במשחקים האחרונים, שכשאתה עולה למגרש, משהו משתחרר. זה תמיד היה ככה? כשאתה רואה וידאו שלך על המגרש, איך אתה מרגיש?
 
אני באמת קצת מופנם מחוץ למגרש אבל כשאני על המגרש אני בן אדם אחר לגמרי, לפעמים הדופק הגבוה משתלט עלי ואני צריך ללמוד להירגע אבל אני שמח שיש לי את הטירוף הזה, אני נהנה מזה. אני פחות אוהב לראות וידאו, אני מקווה שעידו (לויט) לא יכעס עליי, אבל אני מאמין שאם אתה משקיע בכל פעולה 100% - זה פחות משנה מה התוצאה אבל חייבים לעשות את זה כחלק מהמקצוע. אני נהנה לראות בעיקר כשאנחנו מנצחים, ואז אני רואה הכל. 
 
 
כמה החיים שלך סובבים סביב כדורסל? רואה את כל הליגה ויורוליג ונ.ב.א ומשחק 2K? או שאימונים ועוד קצת מעבר? 
 
כמעט כל החיים שלי הם סביב הכדורסל אבל אני אוהב לשחק כדורסל הרבה יותר ממה שאני אוהב לראות כדורסל, אני כן צופה כי זה חלק מהמקצוע ואני לומד מזה. NBA אני רואה ממש מעט, אני פחות מתחבר לזה. יותר רואה את הליגה שלנו וגם יורוליג, ב-2K אני לא טוב אבל בפיפא אין לכם סיכוי מולי.
 
כשנפגשנו בקיץ הכרת רק את השיר "אמרו עליי הכל". כמה הפלייליסט שלך גדל מאז?
 
גדל מאוד, (שר): "הפועל לכל מקום שתלכי אני אלך אחרייך" זה השיר שאני הכי אוהב ואני אוהב גם ששרים בסוף "לעולם לא תצעדי לבד הפועל ת"א". 
 
לאורך השנים התקשתה הפועל לנצח את המשחק שאחרי ניצחון בדרבי, מה שמכונה "אפקט מכבי", מה אתם השחקנים עושים כדי להמנע מזה לקראת המשחק החשוב ביום ראשון?
 
עם כל האופוריה שהייתה פה אחרי הניצחון, אנחנו מבינים את המקום שלנו, אנחנו רוצים וחייבים להיות במקום גבוה יותר ממה שאנחנו נמצאים בו היום. אם נפסיד את המשחקים הבאים - לא עשינו שום דבר. חגגנו את הדרבי והכניסה לגביע יום-יומיים אבל זהו - ירדנו לקרקע והראש כבר במשחק הבא. אני מאמין שנבוא מוכנים.
 
איך אתה מרגיש עם ההגרלה של הגביע?
 
אני מאוד שמח שהמשחק הזה יהיה בבית שלנו, בתור קבוצה שעד לפני יומיים רצתה רק להיות בתוך הגביע כי לא היינו בוודאות אז כל מה שמגיע, אני מקבל בברכה. אני שמח שאנחנו בפנים ואנחנו נבוא לעשות את הכי טוב שלנו ואני מאמין ביכולת שלנו לעשות את זה.
 
החמישיה:
 
1. רעננה או ת"א? ת"א
 
2. קבוצה אהודה ב-NBA? לייקרס בגלל לברון
 
3. המתלבש הכי טוב בהפועל: בר טימור
 
4. מה הדבר שהכי היית רוצה לשפר במשחק שלך? משחק הפיקנ'רול שלי
 
5. השיר שאתה הכי חורש עליו בזמן האחרון: "עדיין ריק" של לירן דנינו, זה השיר האהוב עלי
לקראת משחק: הפועל מארחת את הדרבי

לקראת משחק: הפועל מארחת את הדרבי

23/01/2022
איגור קולשוב עבר מראשל"צ להפועל ת"א

איגור קולשוב עבר מראשל"צ להפועל ת"א

22/01/2022
"לא ישברו את הקהל של הפועל לעולם. הם הדבר הכי חשוב, הרוח של המועדון"

"לא ישברו את הקהל של הפועל לעולם. הם הדבר הכי חשוב, הרוח של המועדון"

22/01/2022