הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | לקראת משחק: הפועל מארחת את הדרבי

לקראת משחק: הפועל מארחת את הדרבי

ארבעה שבועות מאז הניצחון ביד אליהו והפועל שוב פוגשת את מכבי ת"א לדרבי השני העונה. איגור קולשוב חתם וצפוי להיכלל בסגל, טימור וטוקוטו יעלו עם זריקות, הצוות הרפואי יקיים הערכת מצב לגבי שיתופו של ג'ייקובן בראון. הכרטיסים - אזלו. שידור בערוץ 55

23/01/2022

ג'יימס יאנג חש את נחת זרועו של עוז בלייזר אך הצליח להעביר את הכדור דרך הטבעת ולהעלות את הפועל ליתרון 80:83, עם סל שייכנס בוודאי לספרי ההיסטוריה האדומה. מאז, מכבי הספיקה להחטיא, הפועל הספיקה לאבד ולשמור על הטבעת במשך 28 שניות אחרונות שנראו כשנצח עד הצלצול הגואל של הבאזר, שקבע 82:83 דרמטי להפועל ביד אליהו ועלייה ברגע האחרון לרבע גמר גביע המדינה.

 

נראה לכם שזה קרה מזמן, כי מאז שיחקנו עוד שני משחקים והשגנו עוד שני ניצחונות בגן נר ובבית מול אילת. אבל מסוף המשחק מול הדרומיים עד לדרבי עברו 18 ימים בהם הפועל שיחקה משחק רשמי אחד. אז מחר, האדומים יעלו מול מכבי לדרבי השני של העונה במטרה להמשיך את רצף הניצחונות הארוך בליגה שעומד על ארבעה, עם אולם מלא עד אפס מקום. 

 

הפועל תגיע למשחק ככל הנראה גם עם הרכש החדש איגור קולשוב, שהצטרף לאימוני הקבוצה אמש וצפוי להיכלל בסגל למשחק. כמו כן, לאחר סדרת בדיקות מקיפות שערך ג'ייקובן בראון, התגלה כי יידרש לו זמן לחזור לכושר משחק מלא לאחר שנדבק בקורונה. ג'ייקובן נכלל בסגל לדרבי, כשהצוות הרפואי מלווה אותו ומקיים יחד עם השחקן הערכות מצב תכופות. בנוסף, קפטן הקבוצה בר טימור וג'יי פי טוקוטו שסובלים מפציעה בקרסול, השלימו אמש אימון מלא ויעלו לדרבי עם זריקה.

 

גם מכבי ת"א מגיעה אחרי הפסקה ארוכה בזירה המקומית, כשמשחקיה מול עירוני נס ציונה בליגה וגליל עליון בגביע המדינה נדחו. חמישיית הזרים בצהוב מחר: סקוטי ווילבקין, קינן אוואנס, אנג'לו קלויארו, דריק וויליאמס, אנטה ז'יז'יץ'. 

 

איפה ומתי? היכל קבוצת שלמה, הערב יום ראשון 23.1.22 בשעה 21:00

שידור: ערוץ 55

שופטים: ספי שמש, אלעד לייבוביץ' ואדר פאר (שלישיית שופטים זהה להפסד בדרבי בליגה בעונה שעברה)

 

מעניין לדעת:

1. רק פעמיים בהיסטוריה הצליחה הפועל לגבור על מכבי בשני המפגשים בעונה הסדירה: עונת 68/69 ועונת 17/18. מה משותף לשני המקרים? שמעון שלח שאימן בעונת 68/69 ודני פרנקו שאימן בעונת 17/18, הם המאמנים היחידים בהיסטוריה של הפועל שהצליחו לנצח פעמיים את מכבי במגרשה הביתי.

 

2. הפועל תארח לראשונה דרבי עם קהל מאז דצמבר 2019. הדרבי הביתי בעונה שעברה עוד היה תחת מגבלות הקורונה החמורות, כך גם הדרבי בפלייאוף בעונת 19/20. 

 

3. מאז כניסתנו לאולמנו הביתי, הפועל ניצחה יותר דרבים במסגרת הליגה הסדירה בחוץ (שלושה) מאשר בבית (שניים). הגיע הזמן להשוות מאזנים - ולשמור על העיר שלנו!

 

הוא נשאר אדום!

הוא נשאר אדום!

24/05/2022
"האתגרים הופכים לקשים - אבל אנחנו אוהבים אתגרים"

"האתגרים הופכים לקשים - אבל אנחנו אוהבים אתגרים"

21/05/2022
הערב: WIN OR GO HOME

הערב: WIN OR GO HOME

17/05/2022