הפועל SP מצר תל אביב האתר הרשמי | "להיות בהפועל זה ממש דרך חיים"

"להיות בהפועל זה ממש דרך חיים"

התפקיד כאחראי שכבה צעירה, ההבדלים בין מחלקת הנוער שלנו למקומות אחרים וסיכום העונה הנוכחית - אלון לוינגר בריאיון לאתר הרשמי

02/05/2022
מחלקת הנוער שלנו מתחלקת לשניים. שכבה בוגרת ושכבה צעירה. ישבנו לשיחה עם אחראי השכבה הצעירה אלון לויגר כדי לשמוע ולהכיר את מה שקורה במחלקת הנוער, לסכם את השנה ולדבר על הציפיות והמטרות לעתיד. לפני שנתחיל, כמה פרטים יבשים: בשכבה הצעירה (כיתות ה' עד ז') יש תשע קבוצות שונות, שתפקידן העיקרי הוא לגדל את שחקני העתיד שלנו ולדאוג שיהיה לנו בסיס רחב לקראת ההתקדמות לאורך השנים. 
 
 
ספר לנו קצת על עצמך, כמה שנים אתה בהפועל, מה עשית לפני?
 
זו השנה השישית שלי בהפועל, לפני זה הייתי בגלבוע, הרצליה ומכבי. נולדתי וגדלתי בקיבוץ עין גדי, נשוי לספיר ואבא לשני ילדים מדהימים.
 
 
ספר על התפקיד שלך במועדון, אתה מאמן עוד קבוצות או שאתה רק אחראי שכבה צעירה?
 
אני מאמן את קבוצת הנוער לאומית ואת קבוצת הילדים לאומית. המטרה של קבוצת הנוער לאומית היא להכין את השחקנים לשנה הבאה בקבוצת הנוער על, לתת פלטפורמה לשחקנים להתפתח ולהיות על קו התפר בין הנוער לאומית לנוער על דוגמא טובה מהעבר לשחקן כזה הוא לוטן אמסלם. השנה היה לנו את אור טפירו שגם הוא עלה לקבוצת הנוער על תוך כדי תנועה. בילדים לאומית העונה הייתה מאתגרת. היינו צריכים לעבוד המון המון על יסודות, זו קבוצה שהתחילה עם ממוצע של 46 נקודות למשחק וסיימה את העונה עם ממוצע של 90 נקודות למשחק.
 
בכובע שלי כאחראי שכבה צעירה, המטרה שלי היא לגרום לקבוצות של הפועל להיות מובילות. אני תמיד אומר שאנחנו לא צריכים להיות אחת מארבע - אנחנו צריכים להיות האחת. זה דורש להתוות דרך לגביי מה עושים באימונים, ללכת ולראות משחקים ואימונים, לדבר עם מאמנים, לתת עצות לשיפור ועוד המון דברים שאני פשוט נהנה מהם. זו זכות גדולה להיות אחראי על נושא חשוב כל כך במקום כמו הפועל תל אביב.
 
 
מה מייחד את הפועל כמחלקת נוער ממחלקות נוער אחרות?
 
המשפחתיות, הביחד. יש פה מאמנים מנוסים כמו משה רביב וגילי טורק ותמיד מדהים לבוא ולשמוע את עצתם, ומצד שני יש מאמנים צעירים ומוכשרים כמו דניאל שהינו, עידו לויט, איב מודי, עידן יוסף וסליחה שאני לא עובר על כל השמות של המאמנים במחלקה עכשיו (צוחק) ואיתם אני יכול לראות דברים שמקדמים אותי אישית, מין זווית אחרת לעולם. הפועל זה בית והייתי ממליץ לכל מאמן להיות פה. זה לא שבאים לעשות אימון והולכים, להיות בהפועל זה ממש דרך חיים.
 
 
ילד שרוצה להתחיל לשחק כדורסל באופן מקצועי, מה הצעד הראשון שהוא צריך לעשות? מה היית ממליץ?
 
ברגע שקיבלת החלטה כזאת עשית את רוב העבודה. השלב הבא? רק להנות מהמשחק, ללמוד ממנו וככה להתקדם.
 
 
מה ההבדלים בין העבודה במחלקה הצעירה לבין שאר המחלקה?
 
אני חושב שבשנתיים האחרונות יש שינוי בתפיסה. בשכבה הצעירה הבנייה היא יותר לרוחב, אין קבוצות דגל, בונים הרבה קבוצות שיהיו טובות. בשכבה הבוגרת המטרה היא ברורה - להיות הכי טובים שאפשר, להגיע הכי רחוק שאפשר - אליפויות, גביעים - זאת הפועל תל אביב, אין לנו אופציה אחרת. להיות מחלקת הנוער הבכירה בישראל זה מה שראוי למועדון כמו הפועל תל אביב. 
 
 
לסיום, איך אתה מסכם את השנה במחלקה הצעירה? מה הציפיות והתוכניות לעונה הבאה?
 
אני אסכם בזה שזו הייתה עונה מצויינת. הילדים התפתחו והתקדמו והמאמנים עשו עבודה יוצאת מן הכלל. הרצונות לשנה הבאה הם ברורים: להגדיל נפח. להגדיל את כמות הילדים שמשחקים כדורסל תחת המסגרת של הפועל תל אביב. רק ככה נוכל להגיע למקומות שאנחנו רוצים, ואנחנו נגיע.
ברק לדרר ממשיך לעונה נוספת

ברק לדרר ממשיך לעונה נוספת

26/06/2022
אייל הראל - ברוך הבא!

אייל הראל - ברוך הבא!

21/06/2022
ברוך הבא אנדראה!

ברוך הבא אנדראה!

21/06/2022