מועדון הכדורסל הפועל "ויגן פרנדלי" תל אביב | האתר הרשמי | "כל המחלקה הלכה עוד צעד קדימה"

"כל המחלקה הלכה עוד צעד קדימה"

סיכום העונה במחלקה, השנה המשוגעת עם קבוצת הנוער על, הקבוצה שהפתיעה, השחקנים שעשו קפיצת מדרגה וגם שילוב שחקני נוער בקבוצה הבוגרת - ערן גמזו בריאיון לאתר

09/05/2022
רגע אחריי שניצח את המשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף עם קבוצת הנוער על ובבוקר יום המשחק הראשון בסדרת רבע הגמר של קבוצת הנערים לאומית - ערן גמזו, מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער ומאמן קבוצת הנוער על, מספר על השנה שעברה המחלקה ומתחיל לתכנן כבר את השנה הבאה.
 
תן לנו סקירה וסיכום של העונה של קבוצת נוער על ושל שאר המחלקה עד כה
 
השנה בנינו את המחלקה בשכבות הנמוכות לרוחב, משמע בנינו את הקבוצות בצורה שווה והקבוצות רצו טוב. לדוגמא קבוצות הנערים לאומית שרצה בפלייאוף וקבוצת הנערים ארצית שהתמודדה על על שלושת המקומות הראשונים - שם היו שחקנים שרצינו לתת להם את הבמה כדי לפתח אותם לקראת הנוער בשנה הבאה. פתחנו השנה עוד קבוצת נוער (נוער מחוזית - בנוסף לנוער על, לאומית וארצית). מבחינתי המטרה והרצון בקבוצת הנוער על היא ללכת על האליפות. בנוער לאומית מרבית השחקנים הם בכיתה י"א והמטרה היא לבנות אותם לשנה הבאה. 
 
 
מה האתגרים שהתמודדת איתם העונה כמאמן קבוצת נוער על?
 
התחלתי את השנה עם ציפייה אחת, וסיימתי עם אותה הציפייה כשבאמצע עברנו כמה שלבים מאוד מעניינים. אחד מהם זה ההתבגרות שלי וההתפתחות שלי כמאמן. התחלנו את העונה עם פציעות כואבות ומשמעותיות והחלטתי להצעיר את הקבוצה ולתת מקום לשחקנים מהנוער לאומית. זה עלה לנו בהפסדים - אבל זה פיתח את השחקנים שלנו. לא עבר יותר מידי זמן והצלחנו לנצח משחקים ולהתגבש גם כשהיינו בסגל קצר מאוד. זה היה יפה מאוד וכיף לראות את אור טפירו לדוגמא שהשתלב מדהים מהנוער לאומית. מתן חכמו עשה קפיצה גדולה, גם אילי דולינסקי ואייל הראל היו נהדרים. הגענו לפלייאוף במאזן הכי טוב שיכולנו להגיע אליו ועכשיו אנחנו בעיצומו של הפלייאוף, האווירה טובה, הקבוצה מגובשת ואנחנו מאמינים בעצמנו.
 
 
מי הקבוצה שהכי הפתיעה אותך במחלקה העונה?
 
שאלה יפה ומעניינת. אני יודע שרוב המאמנים שלנו עושים עבודה טובה ומאוד משקיעים. כל המחלקה הלכה עוד צעד קדימה. יחד עם זאת - הקבוצה של עידו לויט (ילדים לאומית) עשתה קפיצה גדולה מאוד. הוא לקח אותה ממקום מאוד נמוך והוא ייצב אותה, בנה שם מרקם טוב ובריא והקבוצה ניצחה משחקים מעל ומעבר למצופה. עוד קבוצה שאני רוצה לציין היא הקבוצה של יגאל ניימן (ט' לאומית). הוא התחיל את העונה עם סגל חסר ומוחלש אך למרות זאת הוא הביא את הקבוצה לפלייאוף העליון והילדים התקדמו ועשו את העבודה הכי טובה שיש. גם הנערים לאומית של גיל סלטר והנוער לאומית של אלון לוינגר עשו עבודה נהדרת, הנערים בדיוק בעיצומה של העונה, בשלב רבע גמר הפלייאוף ואני בטוח שהם יכולים ללכת הכי רחוק שרק אפשר.
 
 
מי השחקנים שעשו את קפיצת המדרגה המשמעותית העונה?
 
היו המון, תכף אציין את כולם אבל את הקפיצה המשמעותית ביותר עשה אייל הראל - זה ילד שאני כבר כמה שנים מלווה אותו, הוא מאוד מחובר אליי, הוא עשה קפיצה מטאורית. אילי דולינסקי התקדם והשתפר ומשחקן ספסל הפך להיות משמעותי בנוער על. אני אמשיך עם מתן חכמו שהוביל ולקח את הקבוצה בשתי ידיים כשהיינו בסגל חסר ופצוע - הוא נתן לכולם רוח גבית ותחושת ביטחון, אני הרגשתי ואני בטוח שגם השחקנים שיש על מי לסמוך. אור טפירו הגיע לנוער על מהנוער לאומית באמצע השנה והרוויח את הדקות שלו בעבודה קשה והתמדה. גם ג'ול כארם, שעושה פה שנה ראשונה בכדורסל, הוא מקבל הרבה דקות ובכל דקה שלו על המגרש הוא רק מתקדם.
 
 
התחלתם להתכונן כבר לעונה הבאה? 
 
כרגע אנחנו מתחילים לעבוד ולתכנן את העונה הבאה - ציוות המאמנים, שדרוג מקצועי באקדמיה תוכניות כושר ועוד. במקביל, אנחנו כל הזמן חושבים מה עוד אפשר לשפר ואיפה אפשר להתקדם עוד בשכבה הצעירה ובבתי ספר לכדורסל שלנו - שם הבסיס והעתיד שלנו ובסוף כמו שאומרים: "מה שחשוב לבניין זה היסודות שלו"
 
 
מה היית רוצה לשפר במחלקת הנוער לעונה הבאה? 
 
מאוד הייתי רוצה להרחיב את מספר הילדים שלנו בכיתות ד' ו-ה', זה מאוד חשוב לי. הייתי רוצה לראות את הפרויקטים של האימונים האישיים שלנו ותוכניות הכושר ממשיכים להשפיע ומקדמים את השחקנים שלנו שמתפתחים מיום ליום.
 
 
לסיום, כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער - מה דעתך על שילוב שחקני הנוער בבוגרים? לאן לדעתך צריך לשאוף?
 
כבר שנים רבות ששחקני הנוער מתקדמים לקבוצה הבוגרת. לאורך שנים בוגרי המחלקה מגיעים לרמות הגבוהות ולנבחרות. היום יש לנו ארבעה שחקנים בנבחרת הקדטים, שלושה בנוער, שניים בעתודה - יחד עם זאת, כדי לשדרג את זה קדימה, אני כן חושב שאנחנו צריכים לחשוב איך אנחנו משדרגים את השחקן שעולה לבוגרים. כשהוא מגיע לסגל של הקבוצה הבוגרת הוא שחקן 11 בסגל, ולרוב הוא לא בא לידי ביטוי, זה יכול לקחת אותו אחורה וזה משהו שצריך למנוע.
 
הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

הצגה ראשונה: ניצחון מרשים להפועל ת"א

07/10/2022
מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

מי ומה? לקראת המחזור הראשון מול הפועל אילת

07/10/2022
"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

"המטרות גדולות, אנחנו כאן כדי להגשים אותן"

06/10/2022